Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Олег Деркач святкує свій День народження
Олег Деркач святкує свій День народження

Многая...

 • Олег Деркач святкує свій День народження
  Олег Деркач святкує свій День народження

  Многая...

 • Чи знають житомирські комунальники, що на Леха Качинського знову прорвало водогін?
  Чи знають житомирські комунальники, що на Леха Качинського знову прорвало водогін?

  Це не такий бурний потік,...

 • У центрі Житомира сталася пожежа. ФОТО. ВІДЕО
  У центрі Житомира сталася пожежа. ФОТО. ВІДЕО

  Горіло приміщення...

 • Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?
  Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?

  Про скорочення кількості ВНЗ і...

Новини
'Нові
Нові зміни у законодавстві спрощують процедуру реєстрації транспортних засобів на вторинному ринку
31 січня 2013
01 січня 2013 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів" (N 5413-VI від 02.10.2012), яким спрощується процедура реєстрації транспортних засобів на вторинному ринку.

Цим законом вносяться зміни в Податковий кодекс України ( надалі – ПКУ) щодо механізму визначення вартості автомобілів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб (надалі – ПДФО).

Відповідно до ст. 173 ПКУ «Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади (Мінекономрозвиток), що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.»

Тобто, передбачено, що платник сам може вибирати метод, за яким буде визначатися дохід від продажу автомобіля – не нижче оціночної вартості або не менше середньоринкової ціни транспортного засобу.

При цьому дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою – 5%.

Крім того, відповідно до закону, скасовується необхідність сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при другій та наступних реєстраціях транспортних засобів. Збір до Пенсійного фонду буде стягуватися тільки при первинній реєстрації, крім того, його ставка буде диференційованою – 3% за автомобіль вартістю до 165 прожиткових мінімумів (81,83 тис. грн), 4% – до 290 прожиткових мінімумів (319,58 тис. грн) і 5% – понад 290 прожиткових мінімумів. Це дозволить фізичним особам укладати угоди купівлі-продажу автомобілів у встановленому законом порядку.

Також внесено зміни до Декрету КМУ „Про державне мито”, яким передбачено зменшення розміру державного мита при нотаріальному посвідченні договорів відчуження транспортних засобів. При нотаріальному посвідченні договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів на користь дітей, одного з подружжя, батьків державне мито складає - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн. 00 коп.), і 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. 00 коп.) - для інших осіб.

У зв'язку із викладеним, звертаємо Вашу увагу на доцільність нотаріального посвідчення договору купівлі – продажу авто з огляду на спрощення процедури та вартості такого оформлення.
Автор статті: нотаріус Віктор Сєтак

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини