Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО
У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО

Сподіваюсь, що моя розповідь про...

 • У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО
  У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО

  Сподіваюсь, що моя розповідь про...

 • Прикрий інцидент на вулиці Бориса Тена у Житомирі. ФОТО
  Прикрий інцидент на вулиці Бориса Тена у Житомирі. ФОТО

  Трамвай рушив, але відстань між...

 • ЮРІЙ ПАВЛЕНКО : «З ДНЕМ СОБОРНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ!»
  ЮРІЙ ПАВЛЕНКО : «З ДНЕМ СОБОРНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ!»

  Шановні...

 • ФОПов в Украине уничтожает русское ФСБ?
  ФОПов в Украине уничтожает русское ФСБ?

  Даниил Гетманцев, который у нынешней...

Новини
У Житомирі відбулась акція протесту проти «танців на кістках»

У Житомирі відбулась акція протесту проти «танців на кістках»

10 травня 2013
Напередодні ми анонсували цю подію, запрошуючи до участі у ній небайдужих житомирян, а також жителів Житомирського району, бо подія, яка відбулася ,проходила на території приміського Житомирського району. Саме тут сьогодні найбільше «кусків» чудової території,що розташована на фоні гарних лісових пейзажів, і на все це давно кинули оком ті, хто вважає себе «господарем життя». Проте іноді й так звані «господарі» нахабніють так, що терпіти їх витівки немає змоги.

8 травня 2013 року о 13-й годині на лісовій галявині, що утворилася внаслідок масової вирубки державного лісу біля села Довжик (якраз перед в’їздом до села) зібралося майже дві сотні громадян, які провели мітинг протесту і водночас - акцію вшанування пам’яті полеглих, загиблих, страчених в’язнів Богунського концтабору, який діяв на околиці Житомира у 1941-43 рр. За даними, які навів голова громадської організації «Пошук» Олександр Ловенюк, у місцях навколо концтабору фашисти стратили й спалили 110 тисяч 880 людей. Більшість із них були в’язнями концтабору,яких розстрілювали неподалік і, разом із померлими від голоду та хвороб, закопували на довколишніх територіях. Біля 50 тисяч цивільних громадян з числа партизан, підпільників, членів підпілля ОУН, євреїв були розстріляні та захоронені на величезній території, яка простягається від огорожі концтабору (тепер-огорожа військової частини) до території приміського села Іванівки.

Так от, у серпні 2011 року досить оригінальним чином вирішила впорядкувати територію, де під час Великої Вітчизняної війни проводились розстріли та поховання сотень тисяч людей, райдержадміністрація Житомирського району. Голова райдержадміністрації, нинішній орденоносець А.Є. Кулик, 25 серпня 2011 року видає тепер вже печально знамените розпорядження №718, згідно якого територію лісу, розміром у 2,3 га навколо села Довжик, вирішено передати у розпорядження 24 громадян, яким виділено земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Бачили б люди прізвища отих «селян», які отримали земельні наділи у лісі під Довжиком, де вже у 2012-му, а особливо- у 2013-му роках, розпочалося масове вирізання лісу. Проте ні виступи громади села Довжик, ні публікації у деяких засобах мас-медіа, які не злякалися земельно-владних «ділків» із Житомирської РДА, не змогли посунути зненацька виниклого «селянства», яке вирішило розвивати особисте підсобне господарство на кістках тисяч військовополонених. «Селяни», які мали гарні посади у судових інстанціях, займалися бізнесом у Житомирі, і були, як сьогодні прийнято, ще й депутатами певних рад, намагалися через суд довести, що «земля на кістках» по праву належить їм і ніякі громади, а тим паче-якісь там журналісти,їм не можуть бути указом. Головне- вийшло розпорядження голови РДА, а далі все пішло як по маслу. Звісно, не без втручання вище «стоячого» начальства, бо ж навіть сам губернатор Житомирщини знав і розумів, що то за територія, розміром у два з половиною гектари лісу, ділиться між поважними у Житомирі людьми. Тим паче, що лісовий масив, наче за іронією долі, на той час знаходився прямо на території філії НДІ лісового господарства та агролісомеліорації, що розташована перед в’їздом до Довжика. Як «нагиналося» керівництво науково-дослідної установи у питанні надання «згоди» на передачу під «селянські господарства» більше двох гектарів вже майже стиглого лісу, доведеться ще з’ясовувати, однак і тут голова Житомирської райдержадміністрації без відома та шефської допомоги губернатора нічого вдіяти не зміг би. Так чи інакше, громада активістів, які виступили із протестом проти вирубування лісу, судові розгляди справ програла. Інакше, очевидно й бути не могло, бо виділення лісової території під селянські господарства проходило так, що «селянами» ставали й представники суддівського корпусу чи їх родичі.

8 травня 2013 року громадський актив Житомира, представники десятків громадських організацій, депутати Кам’янської сільської, Житомирської районної та Житомирської обласної рад, у присутності священників УПЦ провели мітинг та освячення пам’ятного хреста , встановленого посередині вирубаної лісової ділянки, і якраз - на місці поховань тисяч загиблих військовополонених та цивільних громадян у роки Великої Вітчизняної війни. «Подібного святотацтва в історії України ми ще не зустрічали»,- зазначив у своєму виступі на мітингу голова обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів(афганців ) Павло Ментов. Акція, яку провели 8 травня 2013 року (якраз напередодні Дня перемоги), засвідчила ще одну цікаву особливість нинішніх чиновників від влади: там, де з’являється вигода та інтерес (а вони очевидно у вище описаній ситуації із виділенням лісу під земельні наділи були), пам’ять та пошана до жертв війни, відходить на задній план. Про перемогу можна говорити, про неї можна співати, але танцювати на кістках- все ж таки занадто. А танці, виходить, вже розпочалися!

У Житомирі відбулась акція протесту проти «танців на кістках»

Автор статті: Віктор Першко

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини