Мельник приготував план втечі ще у 2004-му – ЗМІ
17 вересня 2013
В Українському бюро Інтерполу не втрачають надії на те, що влада США екстрадує в Україну ректора-втікача Петра Мельника
Про це заявив глава Українського бюро Інтерполу Василь Неволя, пишуть «Вести».
За його словами, вже були подібні випадки і підозрюваних екстрадували в Україну. «Зараз все залежить від доброї волі американських колег», - вважає Неволя.
Водночас у Генеральній прокуратурі не бояться, що поки будуть йти переговори між Україною і США, Мельник може знову втекти і, наприклад, спробувати сховатися в Мексиці.
«Але він все одно перебуватиме в міжнародному розшуку й обов’язково з’явиться в іншій країні», - запевнили в Генпрокуратурі.
Водночас друзі Мельника по парламенту на умовах анонімності розповіли виданню, що шляхи відходу за кордон він почав готувати ще у 2004-2005 роках, коли йому загрожувала кримінальна відповідальність за участь у фальсифікаціях на президентських виборах.
Саме тоді він прикупив собі нерухомість у Литві й автоматично міг претендувати на паспорт цієї країни. Громадянство цієї країни було йому запасним виходом на випадок переслідувань в Україні. Коли буря довкола Мельника вщухла, і він знову був на коні, паспорт іншої країни ліг під сукно, але згодився вже у 2013 році.
У відповіді на запит народного депутата від «Батьківщини» Геннадія Москаля, Генпрокуратура повідомила, що колишній ректор Податкового університету Петро Мельник перебуває в місті Сан-Маркос, що в американському штаті Каліфорнія. Це, за словами Москаля, означає, що Мельник назавжди втрачений для українського правосуддя.
У ГПУ також заявили про намір відправити американським колегам клопотання про видачу Мельника, незважаючи на відсутність договору про екстрадицію.
Нагадаємо, Мельник був затриманий 27 липня в своєму робочому кабінеті під час отримання хабара. 7 серпня на екс-ректора, якому обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, наділи електронний браслет. Однак Мельник зняв браслет і зник. Після чого він був оголошений у міжнародний розшук на території 190 країн - членів Інтерполу.