Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Драконовские штрафы, отлов на улицах и удар по радикалам. Зачем Зеленский хочет ужесточить армейский ...
Драконовские штрафы, отлов на улицах и удар по радикалам. Зачем Зеленский хочет ужесточить армейский ...

Уже на этой неделе Рада...

 • Драконовские штрафы, отлов на улицах и удар по радикалам. Зачем Зеленский хочет ужесточить армейский ...
  Драконовские штрафы, отлов на улицах и удар по радикалам. Зачем Зеленский хочет ужесточить армейский ...

  Уже на этой неделе Рада...

 • Як в Анрушівці із центральної дороги утворили місцеву автостоянку. ФОТО
  Як в Анрушівці із центральної дороги утворили місцеву автостоянку. ФОТО

  Кожного, хто приїздить до Андрушівки,...

 • Красная зона - смирительная рубашка ФОПам
  Красная зона - смирительная рубашка ФОПам

  В Житомире 1 Марта в...

 • Щасливчики, які передплатили газету “Субота” виграли породисті поросятка
  Щасливчики, які передплатили газету “Субота” виграли породисті поросятка

  Сьогодні, біля редакції газети “Субота”...

Новини
Українські судді по "європейськи" матимуть довічний статус

Українські судді по "європейськи" матимуть довічний статус

25 вересня 2013
Конституційний суд визнав відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції "євроінтеграційний" законопроект про внесення змін до Основного закону про посилення гарантій незалежності суддів, запропонований президентом України Віктором Януковичем.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", це випливає з висновку КС, яке було ухвалено 19 вересня.

Законопроект передбачає забезпечення права внести зміни до Конституції, передбачивши право кожної особи на справедливий і гласний розгляд справи в розумні терміни незалежним неупередженим судом.

Крім того, в законопроекті передбачається внести зміни до Конституції і удосконалити порядок призначення та звільнення суддів. Пропонується, щоб суддя суду загальної юрисдикції призначався на посаду безстроково президентом України (пропонується скасувати первісний п'ятирічний термін призначення судді - ред.). При цьому закріплюється, що рішення глави держави про призначення суддів або звільнення їх з посад приймаються тільки відповідно до подання Вищої ради юстиції.

У законопроекті встановлюється, що у разі його схвалення судді судів загальної юрисдикції, призначені на посаду на 5-річний термін, отримають статус суддів, призначених безстроково.

Також пропонується вилучити з Конституції положення про термін повноважень генерального прокурора України.

У законопроекті пропонується надати Верховному суду України повноваження щодо забезпечення однакового застосування норм законодавства України всіма судами загальної юрисдикції. Також пропонується встановити, що згоду на затримання чи арешт судді надає Вища рада юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також у Конституції пропонується змінити порядок припинення повноважень судді Конституційного суду у зв'язку із закінченням терміну повноважень, на який його було призначено. Пропонується також встановити, що граничний віковий термін перебування на посаді судді Конституційного суду підвищується до 65 років.

Крім того, в Конституції пропонується закріпити положення про те, що переведення судді можливо тільки за його згодою, а переведення до суду вищої інстанції здійснюється тільки на конкурсній основі.

У Конституції також пропонується змінити норму, що стосується повноважень і складу Вищої ради юстиції. Зокрема, пропонується встановити, що 12 з 20 членів Вищої ради юстиції будуть представляти судді, призначені З'їздом суддів України. З'їзд адвокатів, а також З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових закладів буде призначати по 2 члени Вищої ради юстиції. Крім того, до складу Вищої ради юстиції за посадою увійдуть голова Конституційного суду, голова Верховного суду, голова Ради суддів України та генеральний прокурор. При цьому пропонується встановити, що генеральний прокурор не братиме участі в голосуваннях під час ухвалення рішень Вищою радою юстиції.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня отримала направлення до КС запропонованих главою держави змін до Конституції України в частині посилення гарантій незалежності суддів.

На головну сторінку

«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини