Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук:
Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук: "Я знаю, що кошти в області є. Але ...

Керівник Коростенського заводу МДФ та...

 • Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук:
  Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук: "Я знаю, що кошти в області є. Але ...

  Керівник Коростенського заводу МДФ та...

 • Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19
  Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

  Він має стати частиною в...

 • У готелі Коростеня зранку пролунав вибух. ФОТО
  У готелі Коростеня зранку пролунав вибух. ФОТО

  Чекаємо на поліцію щодо...

 • Житомирщина увійшла в трійку областей - лідерів за захворюванням коронавірусом
  Житомирщина увійшла в трійку областей - лідерів за захворюванням коронавірусом

  На першому місці в Україні...

Новини
Влада Житомирщини відкрита перед релігійними громадами для спілкування

Влада Житомирщини відкрита перед релігійними громадами для спілкування

29 червня 2011
29 червня 2011 року в облдержадміністрації відбулась нарада з керівниками релігійних організацій стосовно проблемних питань їх діяльності. Нараду провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко. В заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, начальники управлінь облдержадміністрації, представники установ і організацій, керівники релігійних організацій області.
Виступаючи на нараді, заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко зазначив, що даний захід відбувається на виконання Доручення Президента України „Щодо забезпечення реалізації прав і законних інтересів релігійних організацій”. Віктор Балюрко доповів, що за роки незалежності України релігійна мережа області зросла у 6 разів. На теренах Житомирщини представлені 27 конфесій, які об’єднані у 1384 релігійні організації. За 20 років церкві повернуто близько 200 культових споруд. В області будується понад 100 храмів.
Віктор Балюрко зазначив, що релігійними організаціями області створено 247 недільних шкіл, 50 благодійних їдалень, за допомогою релігійних громад 3000 дітей оздоровлено за кордоном.
Заступник голови облдержадміністрації подякував керівникам і представникам релігійних організацій за їх просвітницьку роботу, за велику благодійницьку допомогу. Він підкреслив: „У нас свято поважаються віковічні християнські чесноти. Ми відкриті перед релігійними громадами для спілкування, для вирішення питань, що виникають”.
Перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков зазначив, що з питань, які виникають у представників релігійних організацій на місцях, вони можуть звертатись до керівників органів місцевого самоврядування. В області не виникало конфліктів з питань права власності на землю, на споруди.
Головний архітектор області Віктор Мединський ознайомив присутніх із законом про містобудівну діяльність і зазначив, що отримати дозвіл на спорудження культової споруди можна, якщо відсутні будь-які протиріччя та дотримані всі норми оформлення проектної документації на будівництво культових споруд. Храми тільки прикрасять Житомирщину.
Начальник головного управління Держкомзему у Житомирській області Василь Ткачук розповів про правила виділення земельних ділянок під будівництво культових споруд.
Головний державний інспектор області з пожежного нагляду Ігор Стельмашов доповів про стан безпеки в культових закладах. Зокрема, він зазначив, що в ході обстеження культових споруд області було зафіксовано 5,5 тис. порушень протипожежної безпеки, тимчасово призупинено експлуатацію двох закладів відпочинку дітей у Зарічанах Житомирського району. Ігор Стельмашов подякував представникам релігійних організацій за профілактичну роботу серед вірян.
Начальник головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Раїса Гула поінформувала про стан оздоровлення дітей релігійними організаціями та про розподіл гуманітарної допомоги. Управління надає допомогу в організації таборів при церквах. Розпорядженням голови облдержадміністрації Сергія Рижука створена комісія з питань розподілу і отримання гуманітарної допомоги. За поточний рік отримано вантажів благодійної допомоги на суму понад 1 млн. грн.
Заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Житомирській області Оксана Малець доповіла про оподаткування релігійних організацій із введенням нового Податкового кодексу, про запровадження подачі звітів про використані кошти неприбуткових організацій. Зараз в області нараховується 417 релігійних організацій, включених до реєстру неприбуткових організацій.
Завідувач сектору у справах релігій та національностей управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Олександр Пивоварський розповів про процедуру набуття релігійною організацією статусу юридичної особи, про реєстрацію релігійних організацій у Державному реєстрі тощо.
Виступаючі відповіли на запитання представників релігійних організацій щодо вартості проектів спорудження культових установ, щодо умов викладання священиками християнської етики у школі тощо.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків
з громадськістю облдержадміністрації

На головну сторінку

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Новини