Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Народний депутат Юрій Павленко звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу Обласного цент ...
Народний депутат Юрій Павленко звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу Обласного цент ...

Житомиряни та мешканці області обурилися...

 • Народний депутат Юрій Павленко звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу Обласного цент ...
  Народний депутат Юрій Павленко звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу Обласного цент ...

  Житомиряни та мешканці області обурилися...

 • В одном из сел Бердичевского района молодой парень чудом выжил после того, как выстрелил себе в лицо ...
  В одном из сел Бердичевского района молодой парень чудом выжил после того, как выстрелил себе в лицо ...

  В ночь с воскресенья на...

 • Хто мукає на Михайлівській у Житомирі? ФОТО
  Хто мукає на Михайлівській у Житомирі? ФОТО

  Магазин торгує фермерською...

 • Чому у Житомирі забули про Олега Ольжича?
  Чому у Житомирі забули про Олега Ольжича?

  Якраз за два тижні черговий...

Новини
В Коростені посперечались щодо виборчої реформи
В Коростені посперечались щодо виборчої реформи
31 жовтня 2011
28 жовтня 2011 року у місті Коростені відбулося громадське обговорення виборчої реформи в Україні.

Організатором заходу виступив Громадський консорціум виборчих ініціатив, який об‘єднав профільні громадські організації, що займаються проблематикою виборчого законодавства та виборчих процесів.

У обговоренні взяли участь 26 експертів, що представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Учасникам обговорення було презентовано видання «Виборча реформа для всіх і для кожного», в якій висвітлено основні проблемні моменти виборчої реформи в Україні з огляду на вітчизняні традиції та міжнародний досвід.

Місцеві експерти активно брали участь у дискусії. Голова громадської організації «Центр правового захисту» Наталя Васківська, яка доводила до присутніх тему кодифікації виборчого законодавства зазначила: «Наше виборче законодавство та постійні зміни до нього призводять до плутаниці і ускладнення роботи виборчих комісій. Потрібно прийняти Виборчий Кодекс. Такий підхід до виборчого права успішно працює в багатьох країнах Європи та світу. Кодекс варто поділити на дві частини: процедурні моменти, які повинні бути однаковими для всіх виборів та особливості проведення виборів до рад різних рівнів та керівника держави».
Найбільшу суперечку викликало питання зміни виборчого бар’єру для партій. Депутат Коростенської міської ради від Партії регіонів Сергій Зіневич наполягав на збільшенні прохідного бар’єру: «Це нормальна практика. Ми повинні відійти від того, що в країні зареєстровано близько 200 партій і перейти до системи, де є 2-3 партії, які беруть на себе відповідальність за життя країни». Йому опонував також депутат – представник КПУ Олександр Гресь: «Я вважаю, що виборець сам вирішить, які партії варті уваги. Справа навіть не в чисельності. Сьогодні партія велика, завтра може стати маленькою і навпаки. Головне дієвість та виконання Статутних норм. Тут повинен виконувати свою роботу Мінюст. А бар'єр на мою думку потрібно зменшувати, як це, наприклад, зробили наші сусіди - росіяни».
Обговорення зачепило багато питань виборчого законодавства, як то: систему виборів на різних рівнях, попередження застосування адмінресурсу, формування округів, робота та забезпечення комісій і навіть врахування сезонності при проведенні виборів.

Усі думки висловленні під час заходу увійдуть до загального аналітичного звіту за підсумками громадських обговорень, який буде передано до Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, іншим зацікавленим установам та особам.

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини