Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
В Україні зафіксовано 475 випадків коронавірусної хвороби
В Україні зафіксовано 475 випадків коронавірусної хвороби

Усього зафіксовано 10 летальних випадків...

 • В Україні зафіксовано 475 випадків коронавірусної хвороби
  В Україні зафіксовано 475 випадків коронавірусної хвороби

  Усього зафіксовано 10 летальних випадків...

 • Глава Минздрава и глава Минфина подали в отставку, не проработав и месяца
  Глава Минздрава и глава Минфина подали в отставку, не проработав и месяца

  Стало известно, что глава Минфина,...

 • У житомирському супермаркеті кілограм часнику коштує 170 гривень. ФОТО
  У житомирському супермаркеті кілограм часнику коштує 170 гривень. ФОТО

  Хто зупинить це свавілля з...

 • Семен Глузман: Наближається катастрофа. 1 квітня хворих туберкульозних та психлікарень почнуть випис ...
  Семен Глузман: Наближається катастрофа. 1 квітня хворих туберкульозних та психлікарень почнуть випис ...

  Глава Асоціації психіатрів про те,...

Новини
ВОЛОДИМИР КАПЛІЄНКО: Цей закон направлений насправді на створення гетто для української мови, а, значить, для України.
ВОЛОДИМИР КАПЛІЄНКО: Цей закон направлений насправді на створення гетто для української мови, а, значить, для України.
29 травня 2012
Повний текст виступу Володимира Каплієнка у Верховній Раді

Шановні депутати! Шановні українські громадяни! Від імені та за дорученням депутатської групи "Реформи заради майбутнього" маю честь висловити нашу позицію відносно проекту Закону 9073.

Ми всі різні. Ми маємо різні життєві позиції і це природно. Але ми – народні депутати України! І маємо єдину ідеологічну позицію щодо мовної політики в державі. Депутати фракції "Реформи заради майбутнього" за жодних обставин не будуть підтримувати зміни суспільних відносин, що виникають у процесі застосування мов України, (Оплески) якщо за своєю суттю вони перешкоджають утвердженню та функціонуванню державної української мови. А саме така спроба зроблена цим законопроектом.

З чого ми виходимо. Проблеми мови у населення України нема! Ця тема підігрівається штучно і приводить до поляризації суспільства! При цьому принцип вільного мовного самовизначення, який визначений у цьому законопроекті, не встановлюється ані Конституцією України, ані міжнародно-правовими актами, ані Конвенцією Ради Європи про захист національних меншин, ані Хартією регіональних або міноритарних мов.

Стаття 5 цього закону стверджує, що держава відтепер повинна сприяти розвитку саме багатомовності, при цьому частина перша 7 статті підкріплює затвердження багатомовної держави!?

Частина 2 статті 7 затверджує виключний перелік з 18 регіональних мов, до яких віднесено російську, вірменську, німецьку, кримськотатарську, русинську, караїмську, ідиш тощо. Насправді мовних меншин в Україні набагато більше, чому саме ці мови потрапили до списку, не зрозуміло.

Стаття 7 передбачає задекларовану можливість отримання статусу регіональної мови за умови, що чисельність окремої мовної групи на відповідній території складає 10 і більше відсотків. При цьому, пунктом 2 частини третьої цієї ж статті передбачено, що «в окремих випадках» рішенням місцевої ради статус регіональної мови може бути надано навіть, якщо чисельність мовної меншини складає менше ніж 10% від всіх проживаючих на відповідній території. Тобто, наприклад пів відсотка. Це неприпустимо!

Ще більш «цікава» норма передбачена частиною 6 статті 7. Відтепер мова або мова меншин, яка отримала статус регіональної мови, стає обов'язковою для виконання місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядуванні, об’єднаннями громадян, установами, організаціями, підприємствами і навіть фізичними особами! При цьому за «будь яке зволікання чи створення перешкод» з користуванням регіональною мовою передбачено введення карної відповідальності (стаття 161 ККУ).

Наступна стаття 10 або стаття 11 передбачають пріоритет саме російської мови над іншими. Читайте уважно цей законопроект.

Стаття 20 передбачає надання навчальним закладам всіх прав на обмеження української, а значить державної мови. Приватні вищі навчальні заклади приймають рішення щодо державної мови на власний розсуд. Українська мова більше не буде обов'язковою навіть у державних та комунальних навчальних закладах, не маючи в процесі навчання жодних переваг окрім, наприклад мови тестів.

Статтею 24 телерадіокомпаніям України надається право на власний розсуд обирати мову мовлення: українську, російську або мову меншини.

Яка вартість цього законопроекту? Ми рахуємо, що це більше 3 мільярдів на рік. Цей закон направлений насправді на створення гетто для української мови, а значить України. Кожен депутат депутатської групи "Реформи заради майбутнього" стоїть на бороні інтересів України і нашої держави. Слава українській мові! Слава Україні!

Володимир Каплієнко

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини