Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Агенты британской короны. Чем известна компания Crown Agents, которой отдали поставки вакцин в Украи ...
Агенты британской короны. Чем известна компания Crown Agents, которой отдали поставки вакцин в Украи ...

Вчера стало известно, кто будет...

 • Агенты британской короны. Чем известна компания Crown Agents, которой отдали поставки вакцин в Украи ...
  Агенты британской короны. Чем известна компания Crown Agents, которой отдали поставки вакцин в Украи ...

  Вчера стало известно, кто будет...

 • Житомиряни пʼють каву на вулицях міста в пʼятнадцятиградусний мороз. ФОТО
  Житомиряни пʼють каву на вулицях міста в пʼятнадцятиградусний мороз. ФОТО

  Житомиряни та гості міста пʼють...

 • Дослідник історії Радомишля
  Дослідник історії Радомишля

  Завдяки своєму великому досвіду, умінню...

 • Який гестапівець мститься Віктору Развадовському за його вимогу зупинити тарифне свавілля?
  Який гестапівець мститься Віктору Развадовському за його вимогу зупинити тарифне свавілля?

  Віктор Развадовський та його фракція...

Новини
В Житомирі Сергій Бубка відкриє Галерею спортивної слави області

В Житомирі Сергій Бубка відкриє Галерею спортивної слави області

26 жовтня 2015
Сьогодні, 26 жовтня 2015 року, в Житомирському державному університеті імені Івана Франка (факультет фізичного виховання і спорту, 2-й поверх) відбудеться відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини. Початок заходу о 13:00 год. На відкриття завітає Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Про це повідомили у Житомирському обласному відділенні Національного олімпійського комітету України, за сприяння якого відкривають Галерею.

Вона розділена на декілька етапів і показує процес розвитку фізичної культури і спорту області. Серед експонатів – кубки, медалі, дипломи спортсменів Житомирщини, переможців чемпіонатів, учасників Олімпійських ігор, взуття і спортивна форма, фотографії і вирізки з газет тощо.

Щоб зібрати рідкісні експонати організатори зверталися до спортивних товариств і федерацій, а дослідник історії спорту Житомирщини Олександр Кухарський шукав публікації і фото в обласному архіві та краєзнавчому музеї.

За словами заступника голови Житомирського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Леоніда Самуня, про Галерею мріяли більше двох десятиліть. Спочатку планували створити музей. Його ініціатором став ветеран спортивного руху, Заслужений працівник фізичної культури і спорту Ілля Опанащук.

«Ініціатором і першою людиною, яка дійсно багато зробила для створення Галереї, був Ілля Павлович Опанащук. Він помер. Саме він розпочав пошук експонатів, – розповів Леонід Самунь. – Експонати збирали, як то кажуть, з миру по нитці. Кожен з них унікальний, бо це – історія».

Декан факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор наук з фізичного виховання та спорту Тамара Кутек зазначила, що відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини – це здійснення мрії не лише багатьох працівників галузі спорту, а й Іллі Опанащука.

«Ми дуже раді, бо разом здійснили мрію не лише багатьох працівників галузі спорту, а й Іллі Опанащука, який при зустрічі колись сказав, що музей повинен бути на базі факультету фізичного виховання і спорту, і багато цінних експонатів та інших матеріалів передав нам, – розповіла Тамара Кутек. – Спільними силами нам вдалося довести все кінця. Це був ніби борг перед ним».

Після того як знайшли приміщення, у 2012 році постало питання про фінансування – виготовлення макету, стендів з освітленням, таблиць, прапорів із тумбами тощо. Обласне відділення Національного олімпійського комітету і фірма «Люкс Design» підготували ескізний проект.

У 2013 році на це з бюджету області було виділено 53 тис. 826 грн. У 2014 році фінансування не було. І лише в 2015 році з бюджету області було перераховано 30 тис. грн. і особисто Олександр Оніщук, нинішній голова Житомирського обласного відділення НОК України (з 23 грудня 2014 р.), перерахував 50 тис. грн. На кінцевому етапі внесок Олександра Оніщука став вирішальним.

Загалом вартість робіт склала близько 133 тис. грн.

В подальшому колекція Галереї спортивної слави Житомирщини увесь час поповнюватиметься і розширюватиметься.

Довідка:
Опанащук Ілля Павлович – начальник відділу Житомирського обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту, член Національної спілки журналістів України та Асоціації спортивних журналістів України.

Під його безпосереднім керівництвом підготовлено 8 учасників Олімпійських ігор, 12 чемпіонів світу і Європи, 25 заслужених майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу, 50 чемпіонів СРСР і України, 265 майстрів спорту, було встановлено 3 рекорди світу, 6 – СРСР, 11 – України, відкрито 12 ДЮСШ, збудовано понад 50 спортивних споруд.

Він автор книг «За массовость и спортивное мастерство» (Київ, в-во «Здоров’я», 1984 р), «Спортивная Житомирщина» (Житомир, в-во«Полісся», 1996 р.), «Сторінки спортивного життя Житомирщини» (Житомир, в-во «Полісся», 2005 р.), чотирьох брошур і понад 1000 статей з питань розвитку фізичної культури і спорту.

На головну сторінку

«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини