Олена Галагуза: "Дитсадки без тепла, крайніх не знайти"

Рада національної безпеки і оборони...

Житомир вдруге приймав шахові змагання «Незалежність 2016»

29 серпня 2016
Протягом 26 - 28 серпня у готельному комплексі «Україна» проходили змагання з шахів «Незалежність 2016». Після тривалої перерви, змагання до дня Незалежності в Житомирі проводяться другий рік поспіль.

Організаторами шахового змагання виступили ГО «Шахова школа «ІНТЕЛЕКТ», та Федерація шахів Житомирської області. Крім того, допомогали в проведенні змагання Меблева фабрика «ЛУЧ», кінотеатр «Україна», управліня сім’ї молоді та спорту Житомирської міської Ради, тур клуб «Полісся», і сімейний центр «Острів Пригод».

До участі в турнірі зареєструвалось 62 учасники із Житомира, Коростишева, Черняхова, Попільні, Луцька, Черкас та Київської області.

Учасники змагалися у трьох категоріях:
Турнір «А» ОПЕН – усі бажаючі;
Турнір «Б» – шахісти 2002 року народження і молодші;
Турнір «В» – шахісти 2006 року народження і молодші.

Турнір проходив за правилами шахів ФІДЕ та проводився за швейцарською системою у 7 турів з обрахунком українського рейтингу («В» – 9 турів, без обрахунку рейтингу).

У турнірі А змагалося 19 шахістів з них 1 міжнародний майстер, 8 кандидатів у майстри спорту, а також 10 першорозрядників. Переможцем став міжнародний майстер Ревуцький Володимир з результатом 6,5 очок. І одразу 3 шахісти набрали по 4,5 очка, і розділили між собою 2-4 місце: це Малашевич Василь, Башмаков Денис та Трохимишин Сергій. За додатковими показниками друге місце отримав кандидат в майстри спорту Малашевич Василь. Третє першорозрядник Башмаков Денис і четверте кандидат в майстри спорту Трохимишин Сергій. Кращою серед жінок стала першорозрядниця Ткачук Оксана, яка демонструвала чудову гру, і тільки брак досвіду не дозволив їй поборотися за самі високі місця в турнірі.

У турнірі Б змагалося 10 учасників, але від цього боротьба за перше місце була ще запеклішою. Перше місце розподілили між собою 2-є шахістів Ратнер Христина та Новіцький Ярослав, та за додатковими показниками перше місце виборола другорозрядниця Ратнер Христина. Христина показала чудову гру, і незважаючи на свій юний вік 11 років, довела що може боротися на рівних з більш сильними суперниками. Друге місце отримав першорозрядник Новіцький Ярослав, який давно стукає в двері турніру А, але продовжує грати в дитячих турнірах. Ярослав слабко виступив, будучи рейтинг фаворитом турніру він не зміг втримати лідерство.

Далі одразу 3 шахісти набрали по 4,5 очка і за додатковими показниками третє місце отримав Корнійчук Федір. А кращою серед дівчат і четвертою у загальному заліку стала Пампуха Олександра.

Турнір В, був наймасовішим цього року, і боротьба у ньому точилася до останньої хвилини останнього туру, оскільки від результатів партії Мельниченко А. – Дорошенко В. залежали додаткові показники лідерів. І як уже прийнято для цьогорічного турніру лідери набрали по 8 очок і розділили перше-друге місце. За додатковими показниками перше місце зайняла шахова надія Житомирської області вихованка Коростишівської шахової школи Герасимчук Юлія. Другим став Кучер Костянтин. А третє місце в драматичній партії з Мельниченком Артуром виборов Дорошенко Віталій. Кращою серед дівчат стала Петренко Марина, друге і третє місця серед дівчат отримали Герасимчук Аліна і Лавренчук Софія відповідно.

Організатор турніру, майстер спорту і тренер Ігор Випханюк розповів: «Ми відроджуємо великі шахові традиції Житомирської області, і цей турнір один з багатьох, який проводився, та з чомусь перестав проводитися. І наша ціль це відродити Житомирщину як кузню шахових талантів якою вона була ще 30-40 років тому».