Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм
Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм

Напередодні Дня працівника Освіти сертифікати...

 • Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм
  Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм

  Напередодні Дня працівника Освіти сертифікати...

 • Житомирський міський голова згадав про свою першу вчительку та привітав освітян міста з професійним ...
  Житомирський міський голова згадав про свою першу вчительку та привітав освітян міста з професійним ...

  Вчитель — це не професія....

 • У Баранівському районі жінку звільнили з роботи, шантажуючи її власною законною відпусткою
  У Баранівському районі жінку звільнили з роботи, шантажуючи її власною законною відпусткою

  Де ваша совість,...

 • "Їм було достатньо зробити заяву, як по Тайваню, що захистять Україну, й ніякої війни б не було"

  Свого часу у НАТО взяли...

Новини
Обласна рада проголосувала «ЗА» екологічну катастрофу і мандат для Рижука?

Обласна рада проголосувала «ЗА» екологічну катастрофу і мандат для Рижука?

14 червня 2012
Сесія обласної ради, яка відбувалась 7 червня, в чергове показала справжні обличчя житомирської влади. Життя тисяч людей одним натисненням кнопки для голосування може змінитись на завжди. Відсутність води у колодязях, підвищення опромінення, збільшення кількості хвороб та перетворення родючих земель на марсіанський ландшафт! Така доля – фактично екологічна катастрофа - загрожує громадам більше 20 сіл з 6 районів області, під ногами яких опинились титанові родовища.
Доведені до відчаю люди вже готові пояснити владі свою позицію за допомогою вил та сокир
.

Багатство, яке загрожує знищенням


Те, що Житомирщина багата покладам ільменитово-титанових руд відомо вже давно. Ще за часів Союзу, було розвідано декілька покладів. Здавалося б потрібно радіти – такий скарб під ногами. Але чомусь такі скарби роблять бідними тих, хто на них живе. Так сталось, наприклад, з Іршанськом, де вже давно видобувають ільменітові руди і працює гірничо-збагачувальний комбінат. Коли вперше потрапляєш в ті місця, то здається немов би знаходишся в іншому світі. Тут дуже добре відчувається, як вмирає природа. Насправді, вона здатна до самовідновлення, але тут вона насправді вмирає. Але навіть якщо ви не відчуваєте так глибоко, тоді просто подивіться на факти. В Іршанську, поблизу якого видобувають титанову руду вода тільки привозна. Коли починаються розробки кар’єрів, вона просто зникає на 25-50 метрів. А те, що вода - це основа життя знають навіть діти в школі. Розробка родовищ також сприяє підвищенню радіаційного фону. Для Житомирщини, яка і досі не може оговтатись від Чорнобильської трагедії ще й таке щастя занадто.

Запаловський плюнув собі в обличчя


Скільки совісті є у провладних депутатів обласної ради? Це питання риторичне. Яка б не була політика, чиї б не були інтереси, але якщо питання депутати спокійно підписують приговор тисячам ні в чому не повинних людей, які до того ж їх обрали – над цим варто нарешті задуматись. Питання про надання спецдозволів на розробку нових ільменітових родовищ виникло на початку сесії обласної ради. Ще тоді коли його тільки намагались «з голосу» поставити в порядок денний. Тоді слово попросив народний депутат України (БЮТ-«Батьківщина») Євген Добряк. Він, вже як лікар пояснив, що такий крок загрожує області катастрофічними наслідками до того ж передав депутатам слова та підписи тисяч людей, які категорично проти перетворення своєї землі на пустелю. На цьому питання ільменітових родовищ нібито було знята.
В перерві голова обласної ради Йосип Запаловський навіть прокоментував ситуацію і перед камерами телебачення пообіцяв, що питання не буде поставлено на голосування. Не пройшло і декількох годин, як він забув свої обіцянки.

Євген Добряк просив про порятунок ПоліссяПовернемось до того єдиного виступу, який розкривав перед депутатами майбутні наслідки підтримки ними ільменітового питання. Євген Добряк – народний депутат і лікар, який вже декілька тижнів спілкується з представниками громад відданих на заклання, нагадав депутатам, на що вони обрікають людей:
«Чим загрожує видобуток ільменіт-титанових руд в шести районах Житомирської області? Відповідь: обезводненням, погіршенням екологічної безпеки і здоров’я людей.
Крім обезводнення, будуть піддані плюндруванню земля і повітря, рослинний і тваринний світ. Під загрозою Малинське та Іршанське водосховища, природні заказники. І найважливіше – це здоров’я наших дітей і онуків. Біля Чопович планується будівництво фабрики і видобуток титану. З нині обстежених 290 дітей шкільного віку цього селища, тільки семеро, тобто 2%, є умовно здоровими. Такий стан здоров’я у дітей на території всієї області. Я кажу як лікар – це демографічна катастрофа. А тут готують нову - екологічну !!!
Уже не раз знищували Житомирське Полісся: це - меліорація, тобто необґрунтоване осушування боліт у 80-х роках ХХ століття, нині інтенсивне вирубування лісів, розробки гранітних кар’єрів, забруднення води, а потім Чорнобиль. Дійшло до того, що Житомирщина почала посідати перші місця в Україні по онко- та серцево-судинним захворюванням, анемії, хронічним тонзилітам, бронхітам тощо».
В руках депутат тримав більше 2 тисяч підписів людей, для яких цей перелік хвороб дуже скоро може стати реальністю: «В моїх руках знаходяться звернення жителів Чоповицької селищної ради, Барвінківської сільської ради (загалом 7 населених пунктів, з підписами 1200 чоловік), які повстали проти намірів будувати титанові фабрики. Також 244 підписи зібрали жителі Моделева та 520 с.Чайківки Радомишльського району і передали мені на сході села».
Схоже пан Добряк вирішив стукати в усі двері, бо на тій самій сесії згадав і про бесіду зі спікером Володимиром Литвином і його підтримку у цьому питанні. Але за деякий час однопартійці Литвина – фракція Народної партії в обласній раді дружно віддала свої голоси за розробку ільменітових родовищ. До речі, головний народник області народний депутат Микола Рудченко родом саме з одного з сіл, які стали заручником ільментінових родовищ. Його рідному селу Чоповичі, поруч з яким розташовані два монастиря з цілющими джерелами, рішенням обласної ради підписали смертний приговор. Але попри це Миколи Рудченка не тільки не було 7 червня в залі серед захисників людей, але його однопартійці своїми голосами допомогли владі провести скандальне питання. На цьому тлі всі депутатські подарунки в Малинському окрузі виглядають не чим іншим, як спробою задешево купити голоси виборців. Власне так, як і позиція голови Верховної ради, який на цьому прикладі показав, що його цікавить тільки власний округ і то не відомо, чи пішов би він проти влади, якщо б ільменіт рили в його рідному Новограді-Волинському.

Люди готові до коліївщини


Що саме змусило змінити думку Йосипа Запаловського і попри власні обіцянки, як кажуть на сході, втративши обличчя, поставити рішення про надання спецдозволів на голосування? Це питання залишимо на потім. Подивимось, що відбувалось в момент ухвалення рішення (на фото). Порожні крісла опозиції, яка покинула залу, і депутати від влади, які дружно натискають кнопки за себе і за товариша. РІШЕННЯ ПРИЙНЯТО. Ось так ставили ганебну крапку в цьому питанні. Цікаво, а як би вони голосували, якщо б на табло замість цифр, показували сюжет програми «Знак оклику» (ТВі), яка вийшла в ефір напередодні сесії 4 червня. «Ми будемо захищати наші землі, якщо потрібно з вилками та сокирами», - вони це говорили вам, пане Рижук, і вам пане Запаловський, і вам шановні депутати, кожному з вас, хто віддав свій голос за розробку родовищ!

Люди спочатку підуть до суду, а потім по вила


Опозиціонер Євген Добряк, за нашою інформацією, і далі планує захищати права людей. Зараз він їздить селами та збирає необхідні документи для подання заяви до суду. Власне, підставою може бути не лише порушення статті 9 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища» (за якою «громадяни України має право на участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань»), але й порушення процедури розгляду питання обласною радою.

Очевидно для людей – це остання спроба достукатись до депутатів перед тим, як братись за вила та сокири.

p.s. А тепер спробуємо відповісти на питання чому влада так вперто протягує ільменітові родовища. Співставимо події. 7 червня Рижук та Запаловський протягують голосування на сесії обласної ради. 8 червня, як стало відомо з наших джерел, Рижука затвердили як кандидата від влади по Житомиру і це при тому, що президент заборонив губернаторам балатуватись. Ціна життя тисяч людей – мандат для губернатора? Напевне, тепер ці заручники ільменітових родовищ з радіють «проагітують» і за Сергія Рижука и за всю Партію регіонів.

ДУМКА ЕКСПЕРТА
Микола Москальчук, представник міжнародного екологічного товариства в м. Житомирі «Жива планета», еколог, кандидат сільськогосподарських наук.

Рішення ухвалене обласною радою для області, країни матиме набагато гірші наслідки за Чорнобильську трагедію. Видобуток ільменітів на площі 30 тис. га, призведе до повного руйнування екосистеми не тільки на цій території. Для того, щоб її відновити знадобиться сотні, а то і тисячі років. Таким рішенням влада знищує дві речі, які ООН назвала найбільшими багатствами планети: питну воду і родючий грунт. Водні системи будуть зруйновані, ріки та болота, а заразом і колодязі обміліють. Внаслідок вивернення на поверхню глибинних грунтів почнуть мутувати мікроорганізми. Значно підвищиться рівень радіації на цій та сусідній території. Людина – це невід’ємна складова екосистеми і в цьому випадку їй загрожує різке зниження імунітету, хвороби крові, пухлини та цілий букет інших хвороб. Це справжній злочин проти природи і людства.
Чиновники, схоже забули, що природні багатства – власність громадян України, а їм тільки надане право розпоряджатись від імені людей. Такі проекти потребують масштабного обговорення і обов’язкової екологічної експертизи проекту до його початку. Ми вже побачили по Іршанську що потім відбувається з тими землями. Ніхто не вкладає коштів в рекультивацію земель, відновлення екосистеми. Віддати ще 30 тис. га на знищення – це екологічна катастрофа!


Обласна рада проголосувала «ЗА» екологічну катастрофу і мандат для Рижука?

Автор статті: Аліна Василенко

Джерело статті: газета "Субота"

На головну сторінку

«    Жовтень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини