Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...
Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...

До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...
  Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...

  До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • Житомир на 15-му місці серед обласних центрів за якістю життя
  Житомир на 15-му місці серед обласних центрів за якістю життя

  Журналісти сайту НВ провели аналіз...

 • На вулиці Чуднівській у Житомирі знову аварія. ФОТО
  На вулиці Чуднівській у Житомирі знову аварія. ФОТО

  Тільки що "черкнулися" на вулиці...

 • У житомирської пенсіонерки шахрай вкрав останні гроші: старенька благає про допомогу
  У житомирської пенсіонерки шахрай вкрав останні гроші: старенька благає про допомогу

  До редакції сайту Zhitomir-Online звернулася...

Новини
Схуднувши на 40 кiлограмiв, знаний актор врештi забув про тиск

Схуднувши на 40 кiлограмiв, знаний актор врештi забув про тиск

2 вересня 2012
Популярному акторовi й телеведучому Валерiю Чигляєву, як заведено, лiкарi прописали купу пiгулок, заборонили спиртне i сигарети та наказали уникати стресових ситуацiй. Якоїсь митi вiн навiть думав про те, щоб пiти з професiї назавжди...

- Стрес i нерви - це невiд'ємна частина моєї роботи - зауважує Валерiй. - Бо як iнакше актор може донести до глядача емоцiї? Ти мусиш їх пережити! Чи то я веду якусь програму, чи епiзод фiльму знiмаємо, чи мультик озвучую - пiсля роботи тиск "зашкалює". Ранiше я одразу мусив ковтати жменю пiгулок, аби збити його. I одного разу перестарався, "швидка" забрала мене iз показниками 90 на 50.

- Хтось iз таким тиском почувається чудово!

- А для мене нормальний тиск - 140 на 90. Знаю, що це багато, Але якщо нижче, то вже не можу працювати, ходжу млявий, напiвсонний. Але коли менi тiльки-но дiагностували хворобу двадцять рокiв тому, лiкарi вперто радили триматись позначки 130 на 70. От я й сидiв на пiгулках i "спав" удень. А коли забував їх зажити, то доходило до 230 на 160. Тричi у мене був гiпертонiчний криз, ледь до iнсульту не дiйшло.

I з нирками проблеми почались. Я дiзнався, що це єдиний орган, чия функцiя з пiдвищенням систолiчного артерiального тиску покращується, вони легше фiльтрують кров. А якщо тиск штучно збивати тривалий час, може розвинутись ниркова недостатнiсть.

- Що вам допомогло?

- Врештi, я зустрiв лiкаря, котрий переконав мене дiяти iнакше. З усiх препаратiв вiн залишив менi лише... старий добрий аспiрин. Цi таблеточки дуже добре розрiджують кров, тож я їх заживаю щоранку пiсля снiданку вже упродовж 15 рокiв.

- Але ж аспiрин шкодить шлунковi!

- Я користуюсь "шипучими", якi розчиняються у водi, австрiйського виробника. На смак це як мiнеральна вода i проблем з травною системою я не маю. По-друге, той лiкар назвав головну причину моєї недуги - зайва вага. На той час я важив 120 кг, а тепер - 80. I справдi, коли зайвi кiлограми "пiшли", мiй тиск зупинився на позначцi 140 на 90.

- А як ви худли?

- Оце найцiкавiша iсторiя. Фiзичне навантаження було менi протипоказане, дiєта не давала особливих результатiв - я спалював 10 - 15 кг, а вони повертались знову. А потiм лiкар мене запитав: "А скiльки спиртного ти вживаєш?" Я пiдрахував, що нiби й небагато, але тi калорiї, що мiстяться у 100 горiлки чи 200 г вина, вiдкладались жирком на моєму кругленькому черевi i зводили нанiвець дiєту.

I я замислився. Нiколи не мав себе за алкоголiка, проте на той час я заробляв переважно тим, що проводив корпоративнi вечiрки. А там знаєте як: "О, артист, випий зi мною!" I ображаються, коли вiдмовляєшся. Зараз я вмiю хитрувати: "Я за кермом!". Або ж наливаю виноградного соку замiсть бiлого вина. Бо розумiю: не вип'єш - образиш людину, а вип'єш - помреш. Я жити хочу!

Крiм того, я пройшов кiлька курсiв гiдроколонотерапiї - "орошування" кишкiвника. Це така процедура, котра виводить з органiзму шлаки. Ви знаєте, почуваєшся одразу ж ангелом. (Смiється.) Я не тiльки схуд, а й нiби помолодшав рокiв на 15! I про тиск пiсля неї забуваєш на цiлий рiк!

- I як живете тепер?

- З гiпертонiєю жартувати не можна. Я на своєму досвiдi переконався, що недарма її називають "тихим убивцею". Адже страждають не лише судини, але й серце, нирки. Тому насамперед я ретельно стежу вранцi та увечерi за тиском i при потребi беру потрiбнi пiгулки. Проте, це трапляється вкрай рiдко. До речi, хочу попередити усiх гiпертонiкiв, котрi самостiйно вимiрюють тиск новомодними тонометрами - переконайтесь, що вони правильно показують показники. Менi подарували такий пристрiй, котрий одягаєш на палець i одразу бачиш тиск. Було дивно: почуваюсь нiби не дуже добре, а тиск, мов у космонавта. Потiм перемiряв на звичному тонометрi - де там! Так що усi цi новинки технiки не дуже точнi.

Я перейшов на чай iз м'яти замiсть звичного чорного, тричi на тиждень роблю собi 50 г гранатового фрешу. Так само полюбляю напої з калини, яку купую на базарi й просто засипаю цукром та ставлю банку в холодильник. Потiм набираю столову ложку ягiд зi соком, заливаю охолодженою перекип'яченою водою - смакота! Ну, а такi страви, як варений бурячок i свiжий шпинат на моєму столi щодня. Отак i живу плiч-о-плiч з "тихим убивцею". Подолати цю хворобу не можу, вона у мене до всього ще й спадкова. Але контролювати свiй стан навчився.
Автор статті: Iрина ЛЬВОВА

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини