«Титанова війна» триває: 13 листопада люди проситимуть не знищувати їхні села
9 листопада 2012
Не знищувати домівки сотень селян Житомирщини і не дозволити підприємству Дмитра Фірташа видобувати титан на 6 тисячах гектарів проситимуть люди 13 листопада
Саме у цей день в обласній раді заплановано провести засідання постійної комісії з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів.
Представники громадського руху сподіваються, що під час цього зібрання правовими методами вдасться відвернути загрозу — домогтися зняття дозвільних проектів рішень з розгляду сесії.
Проблема полягає у тому, що на черговій сесії обласної ради депутати планують віддати більше 6 тисяч гектарів землі на Житомирщині під розробку титанових кар’єрів.
Зараз в області працює тільки Іршанський кар’єр, який вже змусив десятки людей виїхати із рідних сіл. Вода у криницях стала непридатною до пиття, повітря – забруднене, земля перестала родити.
У Іршанську титан видобуває компанія «Кримський титан», якою на 50% володіє OstChem холдинг. Він у свою чергу входить до групи компаній DF (GDF), що розшифровується як Дмитро Фірташ.
Ця компанія у своєму звіті писала, що планує розширити видобуток титанових руд на Житомирщині.
А сам Дмитро Фірташ підтвердив, що розробляти нові родовища на Житомирщині буде його підприємство. І він не розуміє, чому люди можуть бути проти того, щоб видобувати руду.
Вперше землю під кар’єри зі скандалом виділяли у червні. Але цього разу площі, які депутати хочуть віддати компанії Фірташа, удвічі більші.
Громадськість нині акумулює зусилля на подальшу боротьбу.
Так, координатор руху опору Радомишльського району, інвалід І групи Юрій Докиль розповідає газеті «День»: «Сільська рада села Чайківка, громаду якого я представляю, не дала згоду на розробку родовищ. Не розглядала відповідний проект рішення й сесія районної ради.
Тому нам, перш за все, важливо знати: якою є юридична база для надання дозволу обласною радою. Ми хочемо знати всі тонкощі справи, для цього задіяли юристів.
Хоча й звичайному селянину зрозуміло, що тут порушується ціла низка законодавчих українських і міжнародних документів, серед яких вирізняється ратифікована Україною в 1999 році Орхуська конвенція. Одне з її положень твердить: питання видобутку корисних копалин на території, що перевищує 25 га, підлягає громадському обговоренню. А нас ніхто не запитав».
Якщо 13 листопада на комісії людей ніхто не почує, то вони будуть пікетувати обласну раду та позиватись до Європейського суду.
Джерело статті: 1.zt.ua