Поезія Тараса Шевченка на вулицях Житомира ¬– мистецька акція пам’яті
23 травня 2013
22 травня вся Україна відзначає день перепоховання праху Тараса Шевченка в Україні. Ця дата знаменна для кожного, хто відчуває себе відповідальним за долю держави, за збереження і розвиток рідної мови, хто висловив бажання у колі своїх однодумців засвідчити пошану великому синові України.
Уся свідома Україна об’єдналася цього дня у Всеукраїнській акції «Читаємо Шевченка разом!», ініційованій Всеукраїнським комітетом захисту української мови.
Акція єднання не залишила байдужим і Житомирський державний університет. Ідея проведення флешмобу, масового дійства, учасники якого привселюдно виконали б на вулицях міста Шевченкові твори, належить викладачеві кафедри новітньої літератури та соціальних комунікацій, доценту Сніжані Чернюк. Її охоче підтримав директор Інституту філології та журналістики, доктор філологічних наук, професор Віктор Мойсієнко, викладачі та студенти різних факультетів університету. А викладачі ННІ інституту філології та журналістики Наталіна Зелінська, Юрій Герасимов та Ольга Коржовська підготували студентів до виконання незабутньої шевченківської поезії (Шомко Марія, Лось Віктор, Масан Лілія, Тимощук Микола, Розбіцька Марія, Корсун Юрій, Іваненко Андрій та інші).
Отож 22 травня о 15 годині відбулася урочиста хода, маршрут якої пройшов від будинку міської ради через пам’ятний знак на честь перебування Тараса Шевченка у нашому краї, будинок обласної ради, приміщення обласної бібліотеки, навчальних корпусів Житомирського державного університету, пам’ятник Іванові Франку аж до пам’ятника Тарасові Шевченку. На кожній зупинці студенти майстерно декламували поезії Тараса Шевченка. Прозвучали твори «Розрита могила», «Думи мої, думи мої», «Не так тії вороги», «Мені однаково» та багато інших. Оригінальною видалася інсценізація одного із найяскравіших уривків поеми «Сон».
«Взявши участь у цій мистецькій акції, молоді люди виявили своє небайдуже ставлення до знакової події в українській історії та культурі. Це чудово, що її проведення дало можливість об’єднатися такій великій кількості людей, оптимістично і політично незаангажовано, оригінально і творчо підтвердити невмирущість Шевченкового слова та його присутність у пам’яті сучасних українців», – підсумував директор інституту філології та журналістики Віктор Мойсієнко.