Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Іванна Плантовська поїде з Житомира?
Іванна Плантовська поїде з Житомира?

Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • Іванна Плантовська поїде з Житомира?
  Іванна Плантовська поїде з Житомира?

  Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят
  УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят

  Рішенням Архирейського Синоду Українська греко-католицька...

 • Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові
  Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові

  У резонансній історії, що сталася...

 • Чому житомиряни досі стоять у черзі під
  Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

  "Немає такого житомирянина, який би...

Новини

Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)

4 жовтня 2014
Кандидат в народні депутати по виборчому округу №62 (Житомир) Борислав Розенблат позиціонується як успішний бізнесмен, що забезпечує стабільну роботу своїх підприємств та створює велику кількість робочих місць.

Нагадаємо: Борислав Розенблат є засновником і головою правління компанії «Фаворит». Основні напрями діяльності: виробництво і оптова торгівля продуктами харчування (молочні продукти), будівельний бізнес і продаж будматеріалів (ДП «Фаворит-Опт»), транспортні перевезення (ДП «Фаворит-Транс»), цукрове виробництво і аграрний бізнес.
До складу компанії входять сім підприємств в різних областях України, в т.ч. ВАТ «Галіївський маслозавод», ЗАТ «Маслозавод «Прилуки», ДП «Корецький цукровий завод», «Корецький аграрій» (http://www.rada.com.ua/ukr/catalog/18242/).

Та українці більше не матимуть шансу відчути смак масла «Прилуцького». 6 травня 2011 р. працівники прилуцького підприємства ЗАТ «Маслозавод «Прилуки» протестували проти невиплати їм заробітної платні, 17 травня відбулись масові збори трудового колективу за участю народного депутата Олега Ляшка. Організатором акції виступила ініціативна група, яка складалася з керівників виробничих відділів.

Борг із заробітної плати, яка не виплачувалась в повному обсязі, почав рости від вересня (а декому — від серпня) 2010 року. На кінець 2011 року цей борг становив від 100 до 3000 і більше 10000 тисяч гривень — залежно від розміру заробітної платні.

«Перед Новим роком нам дали по 500 гривень і всіх відправили у «різдвяну» відпустку на три тижні, до 20 січня, — розповідають працівники, які не хочуть називати свої прізвища. — Обіцяли запустити завод з 20 січня. А потім розморозили систему і багато кому запропонували звільнитися. Нещодавно виплатили по 250 гривень».

Після Нового року, коли не стало продукції, люди продовжували ходити на роботу, власники заводу ставилися до цього байдуже («хочете — ходіть, хочете — не ходіть»), багато хто почав звільнятися. Ті, котрі не встигли, не отримали ніякого доходу.

Люди прагнуть кращого. Так і прилучани мали надію на відновлення роботи підприємства, чекали виплати заробітної плати. А їх годували лишень обіцянками.

В 2012 році, за словами тих же працівників, завод почали буквально розбирати по частинах: «Якісь спеціалісти взялися вирізати естакаду, знімати шифер», — скаржаться люди. Такі дії (що, звісна річ, відбувалися з благословення керівництва) не тільки обурили трудовий колектив, а й закреслили їхні надії на подальшу роботу та впевненість у завтрашньому дні.

Тоді ж прилучани звернулися з проханням про захист до міліції, міської та обласної прокуратури й судів, обласної, міської та районної рад.
Працівникам заводу допомагав і народний депутат Олег Ляшко, який надіслав депутатське звернення на ім’я першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі, а також на ім’я голови Чернігівської обласної державної адміністрації, прокурора Чернігівської області і керівника Головного управління МВС України в Чернігівській області.
«Колектив ЗАТ «Маслозавод «Прилуки» намагається зберегти підприємство і зупинити спроби незаконного відчуження його майна. З метою виявлення фактів неправомірних дій зі сторони керівництва ЗАТ відносно невиплати заробітної плати працівникам підприємства, ініційовано проведення перевірки із залученням представників правоохоронних органів», - сказав Олег Ляшко. (http://www.eastkorr.net/politics/oleg-lyashko-pomogaet-kollektivu-zao-maslozavod-priluki-sokhranit-predpriyatie).

Проблема трохи зрушилася з місця, і в квітні працівники почали отримувати мізерні суми із зароблених та заборгованих коштів. Та цього виявилося достатньо для того, щоб Прилуцька прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи за фактом заборгованості заробітної плати. «Мотивували тим, що нам двічі на місяць виплачують гроші», — пояснювали члени ініціативної групи. Для розрахунку із працівниками надходили невеличкі кошти, отримували їх ті працівники заводу, що стоять у черзі за нею один раз на тиждень, видають по 500 або 200 гривень в «одні руки».

Як повідомляв тижневик «Ділова столиця», на початку червня 2013 року Господарський суд Чернігівської області визнав банкротом ЗАТ "Маслозавод "Прилуки" — колись одного з основних переробників молока в регіоні, входившого в групу "Фаворит" житомирських підприємців Соломона и Борислава Розенблатів.

В липні 2014 року Товарна Біржа «Електронні торги України» повідомила про проведення повторного аукціону (біржових торгів) з продажу майна Закритого акціонерного товариства "Маслозавод "Прилуки".
Так було поставлено крапку в тривалій судовій тяганині підприємства з Промінвестбанком, в заставі у якого знаходився цілісний майновий комплекс заводу. Співробітництво банку з маслозаводом почалось в 2008 р., коли "Прилуки" для погашення боргу перед Укрсоцбанком позичили 60 млн грн.

В цілому, заборгованість ЗАТ перед кредиторами склала близько 100 млн грн.

Вже в січні 2013 року комітет кредиторів ЗАТ "Маслозавод "Прилуки" ініціював визнання боржника банкрутом. Таке рішення було прийнято після того, як представники банку проінспектували підприємство і не знайшли ні закладеного в банк обладнання, ні автотранспорту та зі слідами порізки металевих конструкцій".

Таким чином, підприємство потужності якого дозволяли йому переробляти до 250 т молока на добу, де-факто перестало існувати.
Що стосується Розенблатів, то вони можуть лишитися і останнього свого маслозаводу — Галіївського (Житомирська область). Саме це підприємство виступало поручителем по кредитам, виданим Промінвестбанком ЗАТ "Маслозавод "Прилуки", і в лютому 2013 року банкіри вже стягнули з Галіївського маслозаводу 14 млн грн. А так як за результатами 2011 р. підприємство отримало 6 млн грн. збитку, то навряд чи воно зможе розрахуватися з боргами (http://www.dsnews.ua/politics/zalogov-ne-derzhat-19062013150000).

Певне пану Розенблату не було часу займатися підприємством та турбуватися про працівників «Прилук» (кількість яких в 2008 році складала 189 осіб), так як він активно займався підготовкою до виборчих перегонів. А це і зрозуміло, бо навіть дитині в нашій країні зрозуміло, що з народного депутата вже не дістанеш. Вони ж бо у нас недоторкані. Тим більше, що ті 189 осіб далеко в Чернігівській області, тому в Житомирі про них і не знатимуть. А житомирянам ми розказуватимемо на всіх сайтах, який він успішний підприємець, турботливий і небайдужий громадянин, допомога АТО і майданівцям і т.д. і т.п. І паралельно покинуті без роботи 189 працівників в селі Прилуцького району, для яких ця робота могла бути єдиним джерелом засобів до існування.

Для загальної інформації: у 2008 році тижневик "Коментарі" оцінив статок батька Борислава Розенблата в 55 млн $. (http://www.zhitomir.info/news_18204.html)

Певне людям з такими статками досить важко зрозуміти, наскільки значимими для їх працівників є цих 1000 гривень. Адже більшість простих громадян на таку суму живуть місяць.

Тож приймаючи рішення за кого голосувати на виборах, можливо треба згадати відомий вислів, що треба судити не по словах, а по ділах. Обіцяти під час передвиборчої компанії дуже легко. Проте виникає питання, чи буде турбуватися про своїх виборців людина, які не турбується про своїх працівників.

Приклад успішної підприємницької діяльності. Маслозавод "Прилуки".
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)
Справжнє обличчя кандидата Розенблата. Частина 1 (оновлено)


До редакції звернулися жителі сусідньої Рівненської області (смт. Корець), які повідомили, що подібна історія відбувається і з Корецьким цукровим заводом, власником якого є Розенблат. Люди стверджують, що завод зупинили і вже починають різати на металобрухт. Редакція сайту zhitomir-online обіцяє розслідувати ці заяви та повідомить про результати своїх читачів.

На головну сторінку


Від Сара 8 жовтня 2014 09:49:
А знаєте, хто газету "Субота" оптом скуповував? Синочок Розенблата, який за папині гроші у Лондоні вчиться.... Яка яблуня, таке і яблучко...
«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини