Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО
У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО

Сподіваюсь, що моя розповідь про...

 • У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО
  У Житомирі відбулася зустріч голови обласної ради та режисера Олександра Ткачука. ФОТО

  Сподіваюсь, що моя розповідь про...

 • Прикрий інцидент на вулиці Бориса Тена у Житомирі. ФОТО
  Прикрий інцидент на вулиці Бориса Тена у Житомирі. ФОТО

  Трамвай рушив, але відстань між...

 • ЮРІЙ ПАВЛЕНКО : «З ДНЕМ СОБОРНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ!»
  ЮРІЙ ПАВЛЕНКО : «З ДНЕМ СОБОРНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ!»

  Шановні...

 • ФОПов в Украине уничтожает русское ФСБ?
  ФОПов в Украине уничтожает русское ФСБ?

  Даниил Гетманцев, который у нынешней...

Новини
Міліція виявила у Житомирі напівлегальних студентів

Міліція виявила у Житомирі напівлегальних студентів

3 березня 2011
У 5 найбільш престижних ВУЗах Житомирщини, що мають ліцензії на провадження відповідної освітньої діяльності, сьогодні навчається 50 студентів-іноземців з Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Китаю, Киргизії, Молдови, Придністров’я та Російської Федерації. Звичайно, кожен із цих півсотні молодих людей мав свої мотиви, аби здобути освіту в українському ВУЗі. Однак, певно, їх всіх об’єднувало переконання у доступності освітніх послуг та конкурентоспроможності серед кандидатів на робочі місця після отримання диплому.

Популярністю серед громадян інших держав користується факультети інженерії, інформаційно-комп’ютерних технологій, радіотехніки та зв’язку, фінансово-економічні, філологічний та видавничої справи.

Однак серед взаємопозитивних аспектів як для студентів, так і ВУЗів є окремі нюанси, що потребують особливої уваги. Відповідно до Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.1998 №1238, вищий навчальний заклад, який здійснює прийом іноземців на навчання, несе відповідальність за своєчасне оформлення документів на право їх перебування в Україні.

- Погодьтесь, важливий момент – підстави та законність проживання у державі, громадянином якої ти не є. – коментує ситуацію т.в.о. начальника відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Житомирській області Анатолій Федорчук.

Упродовж лютого працівники міліції спільно з представниками Управління СБУ в області та Житомирським прикордонним загоном перевіряли вищі навчальні заклади області, які займаються освітньої підготовкою іноземців, щодо дотримання ними чинного законодавства держави. Зокрема, були вивчені особові справи цієї категорії студентів на предмет наявності в них усіх необхідних документів для вступу та проведено звірку безпосередньої присутності закордонних слухачів, зарахованих до ВУЗу у 2010 році.

Не дивлячись на порівняно невелику кількість студентів-іноземців на Житомирщині (загалом у державі їх понад 44 тисяч), порушення працівниками міліції все ж зафіксовані. Вони пов’язані, у першу чергу, із своєчасною, а точніше несвоєчасною, реєстрацією закордонних гостей. Відповідати за порушення встановленого порядку доводиться як самим студентам, так і відповідальним особам університетів, до яких вони зараховані. Відповідні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають накладення штрафних санкцій.

Загалом же, повідомив Анатолій Федорчук, з початку року на території області виявлено 129 порушень міграційного законодавства. Так, 83 особи проігнорували правила перебування на території України іноземних громадян, 8 – правила їх працевлаштування, ще 27 осіб – не забезпечили своєчасну реєстрацію іноземців. Зважаючи на це та відповідно до ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» 34 іноземним громадянам скорочено терміни перебування в Україні. Водночас за грубі порушення правил перебування іноземців в державі відповідно до ст.32 названого Закону відносно 24 з них винесено рішення про добровільне видворення за межі України.

Алла ВАЩЕНКО,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській областіНа головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини