Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирському районі хочуть вбити селищну школу із 110-річною історією. ФОТО
У Житомирському районі хочуть вбити селищну школу із 110-річною історією. ФОТО

Мешканці села усіми силами намагаються...

 • У Житомирському районі хочуть вбити селищну школу із 110-річною історією. ФОТО
  У Житомирському районі хочуть вбити селищну школу із 110-річною історією. ФОТО

  Мешканці села усіми силами намагаються...

 • Скільки в місяць отримує грошей житомирський нардеп Герасименко?
  Скільки в місяць отримує грошей житомирський нардеп Герасименко?

 • Деякі вагомі причини для війни
  Деякі вагомі причини для війни

  Як ми й передбачали минулого...

 • Присяжнюка в Житомирі ще не було, а Чужмир вже приїздив
  Присяжнюка в Житомирі ще не було, а Чужмир вже приїздив

  Вчора на нашому сайті була...

Новини
Кравченко: "Я прийшов ламати стереотипи у ДАІ!"

Кравченко: "Я прийшов ламати стереотипи у ДАІ!"

15 квітня 2011
21 березня в УМВС України в Житомирській області було оголошено наказ про призначення начальником управління УДАІ Житомирщини підполковника міліції Олександра Миколайовича Кравченка. Сам він був представлений особовому складу головним міліціонером області Юрієм Івакіним.

Хоча Олександра Кравченка особливо і представляти не потрібно, оскільки він у нашій Державтоінспекції людина не нова. Свій професійний шлях він розпочав у 1987 році саме в цій службі. Працював на різних посадах: інспектором адміністративної практики відділення ДАІ Овруцького району, там же – заступником начальника по роботі з особовим складом, пізніше – помічником начальника по роботі з персоналом обласного відділу ДАІ, а з 2007 року до сьогодні керував Житомирським міським відділом ДАІ.

– Олександре Миколайовичу, розкажіть декілька слів про себе. В якій сім’ї зростали? Про що мріяли?

– Народився я в сім’ї військовослужбовця. У батьків нас було троє синів. Батько мій військовий, нині пенсіонер Міністерства оборони. Старший і молодший брати – теж військовослужбовці. А я трохи змінив сімейну традицію і став міліціонером. Не тому, що не хотів так само як батько і брати бути військовим, просто так склалася доля. Те, що я однозначно буду носити погони, навіть не піддавалося сумнівам. Ну а на той момент міліцейський мундир абсолютно не поступався військовому.

Мама моя була домогосподаркою. Їй з головою вистачало клопотів з нами. Але вона, як мужня жінка, якими бувають тільки дружини військовослужбовців, стійко переносила всі труднощі військового побуту.
Моя юність пройшла в Овручі. Відслужив армію, вирішив одразу ж змінити мундир на міліцейський. Фактично з 1987 року я був зарахований на службу в ДАІ. За цей час пройшов гарну школу, попрацювавши на різних посадах.

– А чим для вас особисто є Державтоінспекція?
– Без перебільшення, це половина мого життя. І не малозначна. Ви розумієте, ось те військове виховання, дане мені батьком, таки принесло свої плоди. Дисципліна і військовий дух – я не просто все це спостерігав, але й сам був невід’ємною частинкою всього. Тому і звик до відповідальності за все, що робив і роблю в житті. Для мене дуже страшно заплямувати мундир безчесними вчинками.

Крім того, сама робота мені до вподоби, я дорожу нею і намагаюся служити чесно і добросовісно.

– Ви починали працювати і довгий час працювали в різних підрозділах Державтоінспекції області. Сьогодні ви керівник обласного управління ДАІ. Що, на ваш погляд, змінилося упродовж цього часу?
– Звичайно, за цей час багато що змінилося. І в першу чергу, слід говорити про зміни, що сталися в нашому суспільстві. А міліцейська структура, як ви знаєте, його невід’ємна частина. Двадцять років тому міліціонер – незалежно від того, чи був це оперативник карного розшуку, дільничний чи інспектор ДАІ – користувався довірою серед людей не просто довірою, але й повагою. Сьогодні ж ситуація складається таким чином, що працівнику міліції, інспектору ДАІ зокрема, потрібно боротися за своє добре ім’я і доводити, що він гідний того, щоб служити на благо людей. Хоча, звичайно, складно заперечувати наявність деяких недобросовісних осіб у нашій системі. Але таких ми позбавляємося, як тільки стає явною істина мета їх перебування на службі.

– Не можу не задати традиційне питання – про нову мітлу. Олександре Миколайовичу, розкажіть, яку «мітлу» наразі тримаєте в руках і що будете нею вимітати?
– Скажемо так, я прекрасно знаю тих людей, хто сьогодні працює в підрозділах ДАІ. Знаю, хто на що здатен. Переді мною стоїть задача розібратися з тими, хто, можливо, працює недобросовісно або ж займається не своєю справою. Так теж дуже часто буває. Наприклад, хтось втомився від дорожнього пилу й шукає можливості попрацювати, скажемо, в службі адміністративної практики. А комусь навпаки слід відволіктися від кабінетного життя і поринути в живішу роботу на лінії. Тобто для того, щоб робота була ефективною і результативною, кожен працівник повинен бути на своєму місці.

Ну і, звичайно, не буду милувати хамство і неповагу до людей. Якщо не вдасться «вимести» тільки ці негативні якості, значить, питання про перебування на службі їх власників будуть стояти гостро. У працівника ДАІ відношення до людей повинно бути єдино культурним і ввічливим, особливо стосовно людей старшого віку, в тому числі до ветеранів органів внутрішніх справ.

– На представленні вас як начальника обласного УДАІ керівник УМВС Юрій Івакін відмітив, що робота конкретного начальника оцінюється за відношенням до нього особового складу. Звичайно, ви не нова людина в колективі підрозділів житомирської ДАІ. Але все ж новий статус потребує від вас конкретних дій з налагодження нових стосунків з підлеглими. Хотілось би дізнатися ваше бачення цього?
– Про себе можу сказати точно, що я керівник вимогливий. Але щоб вимагати від конкретного працівника якихось результатів, потрібно його спочатку забезпечити усім необхідним для роботи. Тому я проаналізую, чого не вистачає кожному підрозділу ДАІ області для ефективної роботи. Намагатимусь максимально зміцнити нашу матеріально-технічну базу, відремонтувати службовий транспорт, вживатиму заходів, направлених на покращення ситуації. А коли буду впевнений у тому, що мої підлеглі забезпечені всім необхідним для виконання задач, безпосередньо буду вимагати результатів і суворо питатиму с кожного. Думаю, такий підхід до роботи буде справедливим. А якщо комусь не подобаються мої вимоги, біля себе нікого утримувати не буду.

– А як би ви сформулювали власні основні принципи в роботі?
– Якщо коротко, то це професіоналізм, ввічливе ставлення до людей, досвідченість, порядність і принциповість в гарному смислі цього слова.

– Свого часу ви займали посаду помічника начальника по роботі з персоналом в обласному управління ДАІ. Тож кому, як не вам, знати, хто не призначений для служби в Державтоінспекції?
– Питання дуже непросте. Раніше в міліцію і в ДАІ зокрема йшли служити, так би мовити, за душевним поривом, приходили з почуттям робити добро і допомагати людям. А зараз, на жаль, зустрічаються й інші причини. Є такі кандидати на службу в ДАІ, які вважають цей підрозділ елітним, оскільки тут окрім основної зарплати нібито є «лівий» заробіток. Ось саме таким людям у нас робити нічого, і я б не радив їм приходити до нас, оскільки рано чи пізно вони понесуть покарання у відповідності до закону. А ми зі свого боку будемо таких недобросовісних співробітників виявляти і їх позбавлятися.

Звертаючись до потенційних кандидатів на службу, я б хотів попередити їх, що всі розмови про «еліту» - роздутий вимисел, тому що співробітники Державтоінспекції, так само як і в будь-якому іншому підрозділі міліції, працюють без вихідних, службу несуть цілодобово. Вони так само, як інші правоохоронці, ризикують своїм життям, постійно наражаючись на небезпеку. А вдома у кожного з них сім’я, яка щовечора чекає на повернення додому свого сина, чоловіка, батька.

– І все ж сьогодні доводиться констатувати, що громадяни вороже ставляться до працівників ДАІ, звинувачуючи їх у хамстві, поборах, хабарництві та корупції. Як ви вважаєте, яких заходів потрібно вживати, щоб виправити думку людей, а також повернути і виправдати їхню довіру?
– Почнемо з того, що дуже часто правопорушники, щоб уникнути складання протоколу й офіційного штрафу, намагаються вирішити питання, як кажуть, на місці, пропонуючи працівникам ДАІ деяку суму відкупних грошей. Подібні факти повинні суворо документуватися, адже кваліфікуються вони як спроба дачі хабарів. Вже в поточному році зареєстровано 4 таких факти. Звертаючись до водіїв, хочу наголосити наступне: щоб не звинувачувати потім інспектора, не провокуйте самі ж порушення ним закону.

Друге питання, якщо працівник ДАІ бере ці гроші або й того гірше сам вимагає з водія певну суму. Безумовно, це злочин. Є служби, в обов’язки яких входить виявлення подібних фактів і притягнення порушника до відповідальності. Ще раз повторюся, таких горе-даішників ніхто прикривати не буде. Якщо у громадян буде конкретна інформація про те, що той чи інший інспектор ДАІ вимагав або прийняв хабара, вони можуть звертатися за номером гарчої лінії (0412)47-39-15 begin_of_the_skype_highlighting (0412)47-39-15 end_of_the_skype_highlighting. Можу вас завірити, що вся заявлена інформація буде ретельно проаналізована і перевірена. Якщо провина даішника дійсно буде доведена, йому загрожують найсуворіші міри дисциплінарного впливу аж до звільнення з органів внутрішніх справ.
Що ж стосується негативного іміджу в цілому, то в нас так повелося, що про всю систему судять за одним її працівником. І якщо, для прикладу, сьогодні водія зупинив інспектор ДПС і повівся з ним по-хамськи, а то й заліз до його кишені, то вже завтра всі учасники дорожнього руху будуть налаштовані проти працівників ДАІ в цілому. Навіть за умови, що винуватець понесе покарання аж до звільнення. Це доведено неодноразово. Значить, слід починати із самих себе.

Причому, якщо той або інший співробітник ДАІ добросовісно виконує свої обов’язки і тим самим заслуговує похвали, скупитися на заохочення теж не буду. Словом, так чи інакше, вирізнився – отримай по заслугам. Де добре – там добре, а де погано – там, на жаль, жорстко!

Заявляю абсолютно впевнено, що моя задача на сьогоднішній день – якісно змінити стиль роботи і нещадно поламати стереотипи. Тільки тоді, на мій погляд, щось здвинеться в кращу сторону.

– А чи потрібно залучати до цієї роботи засоби масової інформації?
– Безумовно. Сьогодні не можна заперечувати важливості тієї інформації, яка передається громадськості через ЗМІ. Від того, що написано, сказано або як показані працівники ДАІ, масово формується думка про всю структуру. Мені б дуже хотілося, щоб журналісти стали нашими співробітниками у справі забезпечення безпеки дорожнього руху. На жаль, іноді спостерігається ніби полювання за недобросовісними даішниками, які не вміють спілкуватися і т.д. Все це ще більше псує імідж Державтоінспектора.

Згоден, потрібно кожному працівнику ДАІ потрібно неухильно слідкувати за собою і своїми діями, діяти виключно в рамках закону. Виховання особового складу – це важливий аспект на шляху успішної роботи. Зі свого боку можу пообіцяти, що під моїм керівництвом обласна ДАІ буде інформаційно відкритою, по можливості ми будемо намагатися завжди йти назустріч представникам ЗМІ. Адже це в наших інтересах. Мені особисто хотілося б, щоб і журналісти були коректними і дотримувалися професійної етики.

– Олександре Миколайовичу, а те, що ви на сьогоднішній день досягли, це результат везіння чи чогось іще?
– Є така приказка: який солдат не мріє стати генералом. Звичайно, пропрацювавши певний час, я поставив собі мету, підняв планку, якої потрібно було досягти. Не можна говорити про сліпе везіння, оскільки удача допомагає тільки в «Спортлото». Щоб досягти певного рівня в професійній діяльності, потрібно подолати непростий шлях, не зірватися, не відмовитися від поставленої перед собою задачі. Я зміг.

– А ще говорять, щастя – це коли вранці хочеться йти на роботу, а ввечері – із задоволенням вертатися додому. Чи вважаєте ви себе щасливою людиною?
– Думаю, так. Часом були такі моменти, коли після роботи відчуваєш себе вижатим, мов лимон. Приходив додому, валився з ніг. Але не можу сказати, що після того з’являлася відраза до своєї професії. Напевно, важливу роль відіграло привите мені батьком почуття обов’язку. А ще я вважаю, що правильно обрав свій шлях. Тому гріх жалітися.

– Ваші сини теж хочуть приєднатися до сімейної традиції військових-міліціонерів?
– Так, попередньо вони мають намір продовжувати шлях діда й батька.

– А як ви особисто ставитеся до їх вибору?
– Чесно кажучи, іноді жалію їх, хотілося б чого0небудь для них легшого. Адже все ж таки свої діти. А з іншого боку, нехай привчаються до життя в погонах. У цьому нічого поганого немає. До дисципліни й порядку вони в мене точно призвичаєні.

– Олександре Миколайовичу, напередодні професійного свята працівників Державтоінспекції, що б ви побажали своїм колегам?
– Вітаючи усіх працівників підрозділів Державтоінспекції області, бажаю їм подальших успіхів у роботі, витримки та стійкості в благородній справі зміцнення правопорядку на благо нашої держави.

Окремі вітання ветеранам нашої служби. У цей святковий день бажаю вам міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя. Нехай щастить вам на всіх перехрестях долі.

Розмову вела
Ольга НОМЕРЧУК

На головну сторінку


Від Kaylea 19 квітня 2011 07:23:
That's a mold-breaker. Great thinikng!
«    Травень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини