Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Друга за владою людина в Україні народилася у Житомирі
Друга за владою людина в Україні народилася у Житомирі

Новостворене Бюро економічної безпеки має...

 • Друга за владою людина в Україні народилася у Житомирі
  Друга за владою людина в Україні народилася у Житомирі

  Новостворене Бюро економічної безпеки має...

 • На перехресті Східної та Грушевського у Житомирі
  На перехресті Східної та Грушевського у Житомирі "працює"жебрак, створюючи аварійні ситуації. ФОТО

  Читачі надіслали до редакції фото...

 • Що сталося з гранітною плиткою після реконструкцій в центрі Житомира
  Що сталося з гранітною плиткою після реконструкцій в центрі Житомира

  Пошкоджені елементи вивозяться як будівельне...

 • Житомир вкотре «задихається», але ні влада, ні екологи того не бачать
  Житомир вкотре «задихається», але ні влада, ні екологи того не бачать

  Житомир знову зазнає наступу стихії....

Новини
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

30 березня 2016
Багато вчителів та батьків нарікають на те, що сучасні діти втрачають інтерес до навчання. Мотивувати й зацікавити учнів шкільними предметами доводиться непросто. Інтернет, комп’ютерні ігри, гаджети забирають багато часу в наших чад, але користь для розвитку, самореалізації та духовного збагачення в них дуже сумнівна. Із розмов друзів і знайомих часто можна зробити такий висновок: батьки перекладають відповідальність за виховання та навчання дітей на школу, а вчителі переконані, що без допомоги сім’ї їм не обійтися.

Про унікальний навчальний заклад у Житомирі, оточений сосновим лісом, поблизу якого немає шуму машин, а шкільний день починається з молитви, розповіла мама першокласника.

Вже 22 роки у Житомирі працює українсько-італійська школа «Всесвіт». Навчальний заклад відкритий для всіх і саме він став одним із перших в Україні, де запровадили інклюзивну освіту. В класах тут разом з усіма навчаються і дітки з особливими потребами.

Тепла атмосфера у школі «Всесвіт» відчувається одразу на порозі. В очі кидається великий напис на стіні: «Тема року: ПЕРЕМОГА. Не дозволь, щоб зло перемогло тебе, але перемагай зло добром». При вході стоять ящики, в які збирають малюнки, листи та речі першої необхідності для захисників України. А ще дітки наповнюють кришечками спеціальний контейнер, бо вірять, що зможуть допомогти виготовити протез для пораненого воїна.

Учні вітаються до всіх, кого бачать на коридорі та ніжно обіймають вчителів. Тепло своїх обіймів хлопчики й дівчатка дарують навіть незнайомим людям.
Такого не побачиш у кожній школі. Молода вчителька веде вихованців на обід до їдальні. Хлопчики й дівчатка тісно до неї туляться. На запитання, чому не відпускають вчительку, дітлахи пояснюють, що гріють її, бо вона дуже змерзла.

Над самовдосконаленням тут працюють всі – і діти, і вчителі. Постійний пошук нових ідей, оригінальні підходи до навчального процесу та християнські цінності – це основа, на якій вже понад два десятиліття знання проходять через розум, серце і досвід всіх вихованців школи.

Директор школи «Всесвіт» Марія Петрівна Левченко, яку тут всі називають пані Марією, провела екскурсію навчальним закладом та розповіла про його особливості.

Пані Марія прийшла у школу як мама. Тут навчався її син. Згодом вона зрозуміла, що й сама хоче працювати в навчальному закладі. Все почалося із вихователя групи продовженого дня, а вже 5 років Марія Левченко керує школою своєї мрії. Директор називає її школою-сім’єю, адже знає імена всіх 142 учнів.

Пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з пані Марією.

Пані Маріє, розкажіть, будь ласка, як почалася історія україно-італійської школи «Всесвіт»?

Ще у 1992 році в Житомирі збиралися молоді люди з екуменічної групи «Екумена». Вони представляли різні конфесії, але їх об’єднувала молитва. Готуючи своїх дітей до школи, ці люди вирішили, що хочуть, аби донечки й синочки ходили до християнського навчального закладу. У той час це був політ думки і мрія. Якось у Житомир завітали італійці, котрі хотіли побачити, як живуть люди по той бік залізної завіси. Вони запропонували екуменічній групі співпрацю. Наша молодь одразу вирішила – це має бути спільний освітній проект, для чого потрібні кошти, матеріально-технічна база, приміщення. Гості з Італії запропонували фінансову підтримку, а наша сторона запевнила, що у Житомирі з’явитися християнська школа. Засновниця школи «Всесвіт» Софія Біляк (Окунєва) їздила в Міністерство освіти за всіма погодженнями та документами. Це було дуже непросто, адже тоді тільки з’являлися приватні школи, але все вдалося. Так у 1994 році народилася школа «Всесвіт».

А чим школа «Всесвіт» відрізняється від інших навчальних закладів?

У нас є те невидиме, яке пояснити важко. Це своєрідний дух школи-сім’ї, де панує увага й повага, радість, коли бачиш інших. Весь навчально-виховний процес базується на духовній інтеграції. Ми вважаємо, якщо дитина вихована, то вона обов’язково буде освіченою. Визначаємо тему року, а також тему кожного тижня. Тема цього навчального року – це перемога. У нас школа повного дня, що забезпечує цілісний процес навчання, виховання і розвитку. Ми відкриті для всіх. Дітки з особливими потребами нічим не відрізняються від інших. Вони навчаються і розвиваються так, як всі. Ми вимагає від них на однаковому рівні з іншими.

Які особливості навчальної програми у школі «Всесвіт»?

Навчальна програма не відрізняється від обов‘язкової для всіх шкіл. У нас більше особистісно орієнтований підхід і ми виконуємо всі державні стандарти. Основний акцент робимо на якісну освіту, водночас намагаємося урізноманітнити різні форми та методи навчання. Тут все залежить від вчителя. Якщо він любить свій предмет, то й уроки виходять якісними. Ми багато працюємо із вчителями, аби вони змогли зацікавити дітей. Із першого класу в нас обов’язкова англійська мова, а з другого розпочинається італійська. Окрім загального блоку предметів у школі є також уроки Біблії та різні гуртки. Наші діти відвідують айкідо, футбол, баскетбол, музичну студію, театральний та хореографічний гуртки, а також заняття з іконопису.

Коли починають й закінчуються заняття у школярів?

О 8.15 у нас ранкова молитва. Дітки стають в коло, запалюють свічечку, моляться один за одного, за своїх рідних, за хворих, за мир, за людей, які нас захищають. Заняття розпочинаються о 8.30. У середній школі уроки (їх 7) закінчуються о 15.10. У початковій школі після п’яти уроків дітки йдуть на прогулянку, потім в них обід. У перших класах після цього сон, а в інших невеличка перерва, а потім школярі роблять домашні завдання, грають в розвиваючі ігри, відвідують гуртки.

Школа «Всесвіт» християнська, але як вам вдається досягти релігійної толерантності в колективі дітей?

Ми не акцентуємо на тому, хто з якої конфесії. Коли батьки приводять діток, ми запитуємо, чи сім’я релігійна, але є багато учнів з невіруючих родин. В основі всього Біблія і постать та приклад Ісуса Христа. А це спільні цінності для всіх християн. Кожен понеділок розпочинається зі спільної загальношкільної молитви. У нас є молитва за мир, яка ще більше підсилює єдність.

Ви звернули увагу на те, що школа однією із перших започаткувала інклюзивну освіту. Розкажіть, будь ласка, про навчання дітей з особливими потребами.

У нашій школі навчається 14 діток із особливими потребами та працює із ними 7 вчителів-асистентів. Для таких дітей розроблений індивідуальний план розвитку, який передбачає комбіновану форму навчання. Вони навчаються разом з усіма, а якщо чогось не розуміють чи не встигають, то паралельно займаються ще з учителем-асистентом. Наведу приклад того, що діти з особливими потребами у нас такі, як і всі інші. Першим нашим учнем на візку в 2007 році став Данило Зелінський. Зараз Даник вже дев’ятикласник, відмінник, спортсмен та ведучий різних заходів. Хлопець вже два роки займається карате. А цього року здійснилася його мрія. Даник відвідав змагання з карате в Іспанії, де здобув перемогу.

У 2014 році школа успішно пройшла атестацію та отримала ліцензію на ІІІ ступінь навчання, тобто з’являться 10-й та 11-й класи. Як ви плануєте навчати старшокласників?

Ми вже розмовляли з нашими дев’ятикласниками і їхніми батьками. Діти готові продовжувати навчання у десятому класі, який буде профільним із поглибленим вивченням англійської та італійської мов. Якщо виникне бажання, то учні зможуть обрати ще й інший профіль, наприклад, технічний чи математичний. Раніше багато випускників ішли в коледжі або продовжували навчання в інших загальноосвітніх закладах. Всі наші учні мають високий рівень знань, адже їх у класах небагато, через що уроки фактично стають репетиторством.

Ви наголошуєте на тому, що вчителі постійно працюють над інноваційними підходами до навчання. Як відбувається підбір педагогів до Вашого навчального закладу?

Ми запрошуємо всіх бажаючих на співбесіду, на якій обов’язково присутня засновник школи. Потім пропонуємо відвідувати наші вчительські зустрічі, котрі відбуваються щоп’ятниці. На них ми підводимо підсумки тижня та будуємо плани на майбутнє. Там кожен кандидат одразу приймає рішення, чи зможе він у нас працювати. Багато людей зізнаються, що не розуміють, чим є релігійна інтеграція, а в декого горять очі і одразу бачиш – це наш вчитель.

Чого після закінчення школи вдається досягти вашим випускникам?

Багато наших учнів навчаються у педагогічному університеті. Наш вчитель історії, який зараз облаштовує свій кабінет, це випускник школи «Всесвіт». Учні потім працевлаштовуються в італійських фірмах, оскільки знають мову, стають програмістами, архітекторами, юристами. Багато дітей продовжують навчання у Польщі.

Як звертаються діти до вчителів школи?

Коли школа створювалася, ми вирішили обрати альтернативне звертання, щоб зробити вчителя другом. Спочатку хотіли, щоб діти зверталися до вчителів просто по імені, як за кордоном. Однак у найменших учнів виникали із цим проблеми. Два роки тому ми уніфікували звертання, запропонувавши форму звертання «Пані».

Оскільки школа «Всесвіт» приватна, то з яких джерел вона фінансується?

Школа фінансується тільки із благодійних внесків батьків та за кошти засновника, яким є Житомирський обласний благодійний фонд «Арка». Окрім цього, ми періодично отримуємо допомогу з Італії, але не завжди можемо на неї розраховувати. Наприклад, підготували у школі якийсь проект, але він не пройшов і відповідно не профінансований. Ми перебуваємо в постійних пошуках додаткових джерел коштів. Саме тому пишемо проекти, проводимо семінари, навчання, ярмарки. Великий внесок у розвиток школи роблять і самі вчителі, які погоджуються працювати на мінімальну зарплату і без відпускних.

Розкажіть, будь ласка, про правила прийому до школи.

Ми домовляємося про зустріч і батьки приходять в школу. Дуже добре, коли є всі разом – мама, тато і дитина. Ми знайомимося, показуємо школу, розповідаємо про концепцію, місію, завдання та правила. Якщо вони дуже хочуть до нас потрапити, то в них це обов’язково вийде. Оптимальний вік для першачків – це 6,5 років. У нас є тести, які дозволяють вчителям перевірити, наскільки дитина готова до школи психологічно і чи потребує вона додаткової підготовки. Потім, якщо є бажання в батьків і дитини, проводимо ще тести на початку червня, аби з’ясувати, чи ми нічого не пропустили. Після співбесіди відбувається зустріч із засновником школи, яка розповідає про її історію та правила. А далі батьки приносять свідоцтво про народження дитини та медичну довідку і ми укладаємо договір про співпрацю. Вже два роки поспіль для наших майбутніх першокласників в серпні проводиться адаптаційне навчання. Окрім цього, у навчальному закладі працює центр підготовки до школи за методикою Монтессорі, де займаються дітки від 6 до 3 років.

Яка вартість навчання у школі «Всесвіт»?

Плата за навчання це і є благодійні внески батьків. Вона є фіксованою і включає в себе вартість харчування, забезпечення підручниками, зарплату вчителям, оплату комунальних послуг, оренду приміщень. Відвідування гуртків безкоштовне, але за окрему плату дітки ходять у музичну студію, на айкідо та курси польської мови. Якщо порахувати собівартість навчання, то на одну дитину потрібно орієнтовно 1,5 тис. грн. в місяць. Ми розуміємо, що житомирські зарплати не дозволяють батькам стільки платити за учнів. Так, у середній школі внесок становить 400 грн. на місяць. У першому класі це 700 грн., але після другого уроку дітки п’ють чай, повноцінно обідають, а також мають полуденок. Наприклад, у Києві мінімальна ціна в центрі розвитку без ліцензії Міносвіти становить 3,5 тис. грн. в місяць. Я не можу підняти вартість, бо розумію, що ми спільно робимо гарну справу, інвестуємо в майбутнє і нам вистачає ентузіазму. Ми набираємо учнів не тому, що треба заповнити класи. У школі «Всесвіт» навчаємо не тих, хто може платити, а тих, хто цінує те, що тут отримує.

Україно-італійську школу «Всесвіт» можна знайти за адресою: м.Житомир, вул.Корабельна, 10.
Телефон: (0412)41-59-19 або (067)787-29-23 – пані Марія (директор).

Директор україно-італійської школи «Всесвіт» пані Марія
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Школа «Всесвіт» розташована у мальовничому куточку Житомира
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Дівчатка-першокласниці нікого не залишають без своїх теплих обіймів
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

На уроці фізики проводять досліди
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Після уроків хтось грається, а хтось готує домашні завдання
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Ліза з 1-а підготувала лист для захисників України
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Спортсмен європейського рівня Даник Зелінський (у зеленому светрику)
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Школярі знають державні символи України та Італії
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Тема року в школі «Всесвіт»
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Такою бачать карту України школярі
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Панно на стіні нагадує про християнські цінності
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Патріотичне виховання та допомога воїнам
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Кабінет італійської мови
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Учні не просто граються, а розвиваються завдяки звичним іграшкам
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Вихованці самі розмалювали стіни у школі
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Пластилінові солдатики в кабінеті історії чекають на урок
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Так учні подбали свою безпеку
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Перші шедеври майбутніх художників
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Чарівний пісок на дзеркалі розвиває моторику рук
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Першокласники відновлюють сили під час тихої години
У житомирській школі «Всесвіт» моляться за мир, збирають допомогу для воїнів та виховують чемпіонів

Автор статті: Ірина Чириця

Джерело статті: Житомир-онлайн

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини