Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...
Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...

Борьба Зеленского с Кличко и...

 • Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...
  Юрий Романенко: Все это до боли напоминает осень 2013 года. Оппозиция была слабой, а Янукович думал, ...

  Борьба Зеленского с Кличко и...

 • Юлія Тимошенко до депутатів Верховної Ради:
  Юлія Тимошенко до депутатів Верховної Ради: "Ви у людей забрали частину життя!"

 • У Житомирі реформи на транспорті проводять за найвищою ціною
  У Житомирі реформи на транспорті проводять за найвищою ціною

  У Житомирі з настанням вересня...

 • ЯК НА ДУХУ
  ЯК НА ДУХУ

  Ніби нестримний плин ріки, з...

Новини
Прокуратура перевірила умови тримання неповнолітніх у слідчому ізоляторі

Прокуратура перевірила умови тримання неповнолітніх у слідчому ізоляторі

15 червня 2011
Органами прокуратури Житомирської області за завданням Генеральної прокуратури проведено перевірку стану дотримання умов законодавства щодо тримання неповнолітніх у слідчому ізоляторі при Житомирській установі виконання покарань.

Як повідомив помічник прокурора Житомирської області з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням свободи громадян Олександр Михалюк, прокуратура провела перевірку із залученням спеціалістів пожежного нагляду, санітарно-епідеміологічної служби, Житомирського міського центру здоров’я, представників спостережної комісії виконкому Житомирської міської ради, обласного центру служб для сім’ї, дітей та молоді, обласних засобів масової інформації.

Встановлено, що житлова площа на одного утриманого не суперечить встановленим нормам (3,4 м. кв), кожен з 30 неповнолітніх, що перебував у ізоляторі на момент перевірки, забезпечений індивідуальним спальним місцем, речовим майном та постільною білизною. Температурний режим у камерах у межах норми, провітрювання приміщень проводиться регулярно, щоденні прогулянки тривають не менше двох годин.

Фактів застосування в установі катувань, тортур чи іншого жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання до затриманих, ув’язнених та засуджених дітей, жінок з дітьми органами прокуратури не встановлено.

Їжа та вода, згідно висновків експертизи відібраних зразків, відповідає встановленим нормам харчування, продукти видаються у повному обсязі. Також додержано санітарні вимоги - наприклад, обробка коридору розчином хлору проводиться тричі на день.

Із неповнолітніми проводиться робота щодо профілактики СНІДу та туберкульозу. Тричі на тиждень вони відвідують заняття зі шкільних дисциплін.

Утримані мають можливість у разі потреби звертатися з особистих питань до представника адміністрації, брати участь у бесідах із представниками релігійних конфесій, відвідувати спортзал обладнаний спортінвентарем, бібліотеку (бібліотечний фонд налічує понад 26 тис. книг), кімнату психологічно-емоційного розвантаження, раз на тиждень митися у лазні.

Разом з тим, перевіркою у слідчому ізоляторі виявлено низьку порушень чинного законодавства щодо комунально-побутового, медико-санітарного забезпечення ув’язнених та пожежної безпеки.

Встановлені порушення потребують усунення. Наприклад, адміністрація має потурбуватися про проведення у приміщенні косметичного ремонту, оновлення інвентаря для прибирання, ремонт освітлювальних приладів, недопущення зберігання продуктів на підлозі, дезінсекцію тарганів та ін.

Як повідомив Олександр Михалюк, за результами перевірки прокуратурою області внесено подання начальнику управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирській області та начальнику управління МВС України в Житомирській області, вказівку начальнику Житомирської установи виконання покарань.

Помічник прокурора зауважив, що планові перевірки стану дотримання умов законодавства щодо утримання у слідчому ізоляторі проводяться щомісяця.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини