Рибний скандал
28 липня 2011
Ставок на річці Очеретянка став місцем, де зіткнулися інтереси місцевої громади та господарника, котрий взявся розводити у водоймі рибу. Конфлікт триває з жовтня минулого року, відколи почалося господарювання. Жителі Черняхова не вдоволені новими порядками на водоймі та об’єдналися у громадську організацію, яка має повернути ставок у повноправне користування місцевих людей. Став у центрі Черняхова. Юні рибалки встали о шостій та спіймали трьох чималих коропів. «Мами, - кажуть, - будуть задоволені».
Кому належить риба? – питання, навколо якого розбурхуються пристрасті.
Сергій Дзюблик, голова ГО «Любителів риболовлі Черняхова»:-"В загалі не зрозуміло, як цей ставок потрапив у оренду".
Помічник приватного підприємця, демонструє копії документів, які мають підтвердити право на користування ставком. Договіру на оренду водного плеса та землі серед них немає. Є лише договір терміном на рік «Про співпрацю між Житомирським міжрайонним управлінням водного господарства та приватним підприємцем Васильєвим». Тож про оренду не йдеться. Представники місцевої громади говорять: інформація про умови співпраці утаємничена, як і особа приватника, з яким громада хотіла б домовитись. А стосунки вже зіпсовані із самого початку господарювання, - говорить помічник.
Наявність такої великої риби у ставку господарник пояснює так:
Юрій Мартинюк, помічник приватного підприємця:-"Я запускав карпа від кілограма. І я годую щодня – до пів тони зерно-відходів".
Аргументами на користь господаря працівник називає витрати на малька, понад сто тисяч гривень, щотижневе прибирання прилеглої території та близько двох тисяч щомісяця плати за оренду землі.
Юрій Мартинюк, помічник приватного підприємця стверджує, що ці гроші йдуть у сільську раду.
Про такі надходження не чули, - свідчить депутат місцевої ради ".. на жодній сесії селищної ради, цього питання не озвучували. І ось на останній ми поцікавилися, - депутати можуть підтвердити -, жодних пояснень ні голова ні його заступник не дали. Як би він сказав, принаймні, що земля орендується і кошти отримує селищна рада, то була зовсім інша позиція, бо коштів нам завжди не вистачає".
Дізнатися, що думає місцеве керівництво про ситуацію, що склалася, не вдалося. Жоден з доступних телефонів голови районної адміністрації, заступника районної ради та голови селищної ради Черняхова посеред робочого дня не відповідав.
У звичайних черняхівців думка вже склалася:-"Сьогодні орендарі приходять на рік і мають вже документи для того, щоб спустити став. Це означає: забрати рибу і поїхати. Таких орендарів ми знаємо дуже багато…".
На противагу теперішнім господарникам ставка черхняхівці створили громадську організацію і мають намір забрати став у свою, спільну, оренду.