Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Іванна Плантовська поїде з Житомира?
Іванна Плантовська поїде з Житомира?

Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • Іванна Плантовська поїде з Житомира?
  Іванна Плантовська поїде з Житомира?

  Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят
  УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят

  Рішенням Архирейського Синоду Українська греко-католицька...

 • Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові
  Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові

  У резонансній історії, що сталася...

 • Чому житомиряни досі стоять у черзі під
  Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

  "Немає такого житомирянина, який би...

Новини
'Житомирський

Житомирський полігон побутових відходів переповнений на 35 відсотків

29 вересня 2011
28 вересня в облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: "Вплив полігону твердих побутових відходів міста Житомира на довкілля". У його роботі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, заступник Житомирського міського голови Микола Боровець, керівники структурних підрозділів, обласних установ, голова громадської ради при облдержадміністрації Олег Умінський, голови комісій громадської ради.

Повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

Сміттєзвалище твердих побутових відходів м. Житомира – це потужне джерело забруднення довкілля токсичними елементами, яке призводить до відчуження земель, зміни ландшафту і є потенційною загрозою для навколишнього середовища та безпеки населення міста, учасники засідання прийняли резолюцію, у якій, звернувшись до голови облдержадміністрації, запропонували утворити комісію у складі представників громадської ради при облдержадміністрації, представників облдержадміністрації та Житомирського міського органу місцевого самоврядування.

Створена комісія має розробити систему впровадження роздільного збору, умов для підприємців – споживачів відходів та підприємців-перевізників. У резолюції запропоновано широко долучити освітні заклади міста та області для пропаганди та впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, розробити вимоги до інвестора, який хотів би вирішити питання переробки твердих побутових відходів міста та прилеглих районів. Також прийнято рішення визначитись з часом оголошення відкритого конкурсу на кращий інвестиційний проект, публічно провести його обговорення, отримавши громадську, технічну та економічну експертизу.Довідково: Житомирський міський полігон твердих побутових відходів загальною площею 21,5670 га, розташований на вул. Андріївській, 29, експлуатується з 1957 року. На ньому накопичилось близько 15 млн.м3 відходів, при щорічному збільшенні на 0,4- 0,5 млн. м3. Полігон переповнений майже на 35 відсотків, що загрожує екологічному стану довкілля і потребує негайної модернізації.

Для боротьби зі шкідливою дією фільтратних вод на міському полігоні проводиться укріплення дамби фільтраційних відстійників.

З метою зменшення навантаження на полігоні встановлено 2 преси для пресування ПЕТ-пляшок. За І квартал 2011 року КАТП-0628 отримало дохід від здачі вторинної сировини (склобій, поліетиленові пляшки), відібраної з відходів в сумі 137 тис.грн.

Відповідно до вимог міської санепідемстанції, комунальне автотранспортне підприємство № 0628, за рахунок коштів міського бюджету, системно вивозить побутові відходи із 17-ти стихійних сміттєзвалищ у різних районах міста.

Середній затверджений тариф на послуги з вивезення побутових відходів складає 23,26 грн./м3. Захоронення - 5,50 грн./м3. За минулий рік профінансовано заходів з приведення у належний стан полігону твердих побутових відходів на суму 193,5 тис. грн.

Виконавчим комітетом Житомирської міської ради спільно з науково-технічним центром «Біомаса» (м. Київ) і японською корпорацією «Шимідзу» в липні та жовтні 2006 року на міському полігоні проведено виміри, якими зафіксовано наявність та концентрацію метану понад 50 % на 13-ти із 25-ти вимірювальних точок.

Отримані дані свідчать про можливість збору біогазу на площі, обмеженій 8 га, що складає майже половину площі полігону, яка безпосередньо зайнята під захоронення ТПВ.

22 березня 2011 року Житомирською міською радою проведена зустріч з представниками французьких компаній «BETEN Інжен’єрі» та «BIONERSIS» з питань розробки проектної документації з утилізації біогазу з полігону по захороненню відходів.

Також італійська компанія FITWELI MANAGEMENT запропонувала м. Житомиру та іншим містам області оптимальну систему фінансування проектування та будівництва заводів по виробництву біоетанолу, біодизелю і електроенергії, де як сировина використовуються несортовані відходи та сміття, за рахунок власних коштів під державну гарантію.

Одночасно міськвиконком повідомляє, що без державної підтримки місто не може самостійно прийняти рішення щодо гарантування повернення інвестицій в сумі 415 млн. євро.

Враховуючи актуальність для міста будівництва заводу з переробки побутових відходів міською радою, при умові фінансування на рівні держави, буде підтримано наміри на проектування та будівництво запропонованого заводу. На даний час виконком міської ради готовий співпрацювати з усіма інвестиційними компаніями, які запропонують вигідні місту умови.

На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини