Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

Вся ця провокація нападу Росії...

 • Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
  Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

  Вся ця провокація нападу Росії...

 • На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»
  На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

  19 січня відбулися загальні збори...

 • Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?
  Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?

  Мешканці Житомирщини досі не відійшли...

 • Что угрожает Украине - война или налоги?
  Что угрожает Украине - война или налоги?

  Друзья! Будет война, не будет,...

Новини
Житомирянам нагадують: антибіотики не лікують вірусні інфекції, їх не можна призначати самостійно

Житомирянам нагадують: антибіотики не лікують вірусні інфекції, їх не можна призначати самостійно

10 листопада 2017
Щороку населення України витрачає на придбання антибіотиків 15 млрд грн.

Про це 10 листопада повідомив Житомирський обласний медичний центру здоров'я та спортивної медицини.

«З 13 по 19 листопада відзначається Всесвітній тиждень раціонального використання антибіотиків, і тема кампанії в цьому році – «Перед тим, як приймати антибіотики, проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем охорони здоров'я».Основною метою кампанії є усвідомлення розуміння проблеми і підходів до використання антибіотиків, аби вони використовувалися для лікування бактеріальних інфекцій тільки у разі їх призначення дипломованими фахівцями охорони здоров'я», - інформує Центр здоров’я.

За аними фахівців, антибіотики врятували незліченну кількість життів з часу винаходу пеніциліну в 1928 році. Однак незабаром були зареєстровані випадки резистентності (стійкості) окремих штамів хвороботворних мікробів та бактерій до дії антибіотиків, що зумовлювало неефективність проведеного лікування.

«Ще І. П. Павлов застерігав: «Впливаючи на мікроорганізми, не слід забувати, що вони також мають свої інтереси. У боротьбі за виживання виграє мудріший, тож бактерії набагато швидше знаходять захист, ніж людство – зброю проти них». За прогнозами ВООЗ, вже через 10-20 років практично всі існуючі мікроорганізми можуть стати резистентними (стійкими) до антибіотиків. Проблема перейшла на рівень загрози націо­нальній безпеці багатьох країн. Швидке підвищення стійкості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів, за даними ВООЗ, загрожує підірвати основи охорони здоров’я, створені медичною наукою впродовж останніх 50 років», - вважають спеціалісти.

За оцінками Експертної комісії з боротьби з антибіотикостійкими бактеріями США, у світі щороку використовується близько 73 млрд разових доз, або 300 тис. тонн антибіотиків. Населення України щороку витрачає на придбання цих засобів 15 млрд грн.

Заплатити ж за надмірне та неконтрольоване застосування антибіотиків людство може дуже дорого: до 2050 року нинішні 700 тисяч смертей можуть перетворитися на 10 мільйонів, а її наслідки у світовій економіці виллються у 100 трлн дол. (якщо не буде вжито відповідних заходів).

Тож ВООЗ оголосила антибіотикорезистентність однією з головних загроз людству та вважає, що необхідно терміново розширити інвестиції в дослідження і розробку препаратів проти інфекцій, стійких до антибіотиків, включаючи туберкульоз, інакше ми знову опинимося в ері, коли люди боялися поширених інфекцій і ризикували своїм життям під час простих хірургічних операцій.

Сьогодні у світі розробляється дуже небагато нових антибактеріальних препаратів, причому з року в рік їх випускають все менше. Причина в тім, що вартість створення кожного такого препарату дуже висока (до 1 млрд. доларів), і фармацевтичні концерни, з огляду на швидкий розвиток резистентності хвороботворних мікробів до антибіотиків, усе з меншим бажанням беруться за такі розробки. У розвинених країнах їх почали стимулювати, надаючи державну матеріальну підтримку. Тому навряд чи варто чекати, що незабаром з'являться у необхідних кількостях нові антимікробні препарати, які займуть місце тих ліків, від яких доводиться відмовлятися через зниження їхньої ефективності, пов'язаної з резистентністю мікроорганізмів.

Оскільки проблема антибіотикорезистентності має три основні «корені» (надмірне та неконтро­льоване застосування антибіотиків пацієнтами, нераціональне призначення цих препаратів лікарями та неправильне їх використання у сільському господарстві й ветеринарії), не можна обмежуватися одним напрямком діяльності у вирішенні цього питання.

Утім, багато залежить саме від раціонального використання антибіотиків пацієнтами, тож варто звернути особливу увагу саме на ці аспекти. Свій внесок у зниження темпів антибіотикорезистентності може зробити кожен.

Для цього необхідно виконувати певні правила:

не використовувати антибіотики в режимі самолікування, без призначення лікаря;
не брати антибіотики для лікування вірусних інфекцій, адже вони на них не діють;
не застосовувати антибіотики «для профілактики», «щоб нічого не сталося», «для підстраховки»;
не кидати приймати антибіотик при перших ознаках поліпшення самопочуття, а повністю закінчувати курс лікування, прописаний лікарем;
не змінювати дозування антибіотика, прописане лікарем;
чітко дотримуйтесь інструкції по правильному прийому конкретного лікарського препарату;
якщо курс лікування завершено, а антибіотик залишився, не варто допивати залишки «бо дорогий і шкода викидати»;
не передавайте антибіотик, прописаний Вам, іншим людям;
викидайте невикористані антибіотики, не залишайте їх удома. Деякі ліки із завершеним терміном придатності можуть бути небезпечними!;
якщо лікар не призначив Вам антибіотик, це не означає, що йому шкода – це означає, що він Вам не показаний. Не варто просити його виписати, скаржитися і звертатися до інших лікарів.На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини