Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
До Житомира приїздить народний депутат Володимир В'ятрович
До Житомира приїздить народний депутат Володимир В'ятрович

Вхід...

 • До Житомира приїздить народний депутат Володимир В'ятрович
  До Житомира приїздить народний депутат Володимир В'ятрович

  Вхід...

 • Дівчатам, учасницям бійки в Бердичівському районі, оголошено про підозру
  Дівчатам, учасницям бійки в Бердичівському районі, оголошено про підозру

  Постраждала від побиття дівчинка нині...

 • Новые Санжары – это позор не Украины, а лично Зеленского
  Новые Санжары – это позор не Украины, а лично Зеленского

  Не стоит демонизировать жителей села...

 • Лише маленький фрагмент з війни влади, яку вона веде проти нашого народу
  Лише маленький фрагмент з війни влади, яку вона веде проти нашого народу

  Події в Санжарах -лише маленький...

Новини
Як правильно просити підвищення зарплати
Як правильно просити підвищення зарплати
6 грудня 2017
Кожен з нас хоче достойної оплати своїх послуг. Але не кожен знає, як зробити так, щоб отримувати більше.

Похід до керівника з проханням про збільшення окладу, як правило, це вихід з зони комфорту, до того ж неабиякий. То як зробити так, щоб йти і не боятися? Більше того, чи може стати реальністю той фантастичний сценарій коли не ви йдете до директора, а він приходить до вас?

Керівник ніколи не запропонує вам підвищення заробітної плати сам, якщо ви насправді не коштуєте суттєво більше, ніж отримуєте в нього сьогодні. Він може мотивувати вас бонусами, відсотками від продажів, прибутку від проекту і так далі. З точки зору бізнесу – це набагато вигідніше, ніж постійна висока ставка працівника.

Однак не для всіх працівників останній варіант настільки прийнятний, щоб бути ним повністю задоволеним: так чи інакше, усі ці бонуси та відсотки для багатьох – це «журавлі в небі». Якщо ж для вас стабільний дохід в кінці місяця – пріоритет і ви хочете отримувати більше, то доведеться йти в кабінет директора просити підвищення заробітної плати.

Проте, насправді домовитися про збільшення фінансової мотивації не так вже й важко. Є кілька «так», після яких керівництво з дуже високою ймовірністю підвищить вам щомісячний дохід, і кілька «ні», озвучивши які, ви, скоріш за все, вийдете з кабінету з порожніми руками.

П'ять «ні» – ніколи не озвучуйте їх своєму директорові

1.«Я працюю вже рік, тому мені треба збільшити ставку». Чомусь більшість працівників беруть за основу такий проміжок часу як рік, щоб після нього прийти на розмову про збільшення окладу. Такий аргумент для керівника зазвичай звучить дивно. Питання не в часі, який ви проводите в компанії, не в роботі «от забора – і до обєда». Питання в об’ємі вашої щоденної зайнятості: якщо вона залишилася такою ж як і рік тому, то даний аргумент – не аргумент.

2.«Мені треба забезпечувати дівчину/дружину, бо вона вчиться/в декреті/хоче купити шубу».Серйозно? Можливо, якийсь із варіантів може підійти як аргумент для керівника чоловіка, хтозна. Але ніколи не приходьте з такими словами до керівника-жінки. Це заздалегідь програшний варіант. Особливо якщо в неї двоє дітей на руках, один з яких на грудному вигодовуванні, а вона вже вирішує робочі питання з 10-го дня його народження.

Повірте, керівник така ж людина, яка хоче відпочивати, мати рухоме та нерухоме майно, якій треба забезпечувати свою сім’ю. Часто у директора є акціонери, які також мають такі ж потреби. Як і всі інші люди навколо нас (зрештою, піраміду Маслоу ніхто не відміняв). Але його компанія і він працюють не для того, щоб забезпечувати вашу родину. Щоб забезпечувати ваші потреби працюєте ви. І що краще ви будете працювати – тим більший шанс довести що ви коштуєте більше.

3.«В мене немає мотивації працювати». Окей, а в мене немає мотивації тобі платити більше. Поговорили?

4.«Мені тут дуже подобається працювати, але я хочу більше». Мені також дуже подобається, що ти тут працюєш. Але якщо ти хочеш отримувати більше, тоді тобі тут повинно не просто подобатися – ти повинен працювати більше. Тоді ми усі маємо подвійну вигоду за отакою простою формулою: Я працюю більше + краще = я задоволений роботою + отримую більше.

5.«Якщо ви мені не збільшите оклад – я піду на іншу роботу». Супер. Дякую за шантаж. Двері – отам.

Звичайно, що всі ці аргументи можуть в певному випадку подіяти. Але скоріш за все тоді, коли керівник сам розуміє, що ви справді недооцінені і робите набагато більше ніж отримуєте. Так чи інакше, для керівника (на плечах якого є ще інші працівники, щомісячні адміністративні розходи, сплата податків державі і так далі) вони зазвичай є надто слабкими. Треба завжди пам’ятати, що компанія – це бізнес-структура, і ви – її гвинтик чи колесо, а то й цілий двигун, який працює на збільшення доходу. Тому добре подумайте, що саме ви робите для того, щоб компанія росла і розвивалася – і саме з цим і йдіть до свого керівництва.

Отож три «так» – простих, але надзвичайно дієвих аргументів у переговорах:

1. Ви робите більше ніж прописано в контракті. Саме так: хочете отримувати більше – робіть більше. Спочатку робіть, а вже потім ідіть говорити за збільшення окладу. Інший варіант – ви бачите де і в якій роботі в компанії пробіл, можете і готові виконувати додаткові функції. Тоді озвучуєте це керівництву і домовляєтеся за відповідну до своїх додаткових послуг надбавку.

2. Ви хочете розвиватися і готові продемонструвати в яких саме напрямках. Справді готові? Тоді – демонструйте з усім ентузіазмом на який здатні. Керівники дуже цінують енергійних працівників, навіть якщо в тих немає стільки хисту, як може бути в їх геніального, але замкнутого в собі колеги по роботі.

3. Ви збільшуєте додану вартість компанії своїми послугами. Це «козирний туз». Як тільки ви покажете, що своїми діями ви можете оптимізувати роботу компанії або ж суттєво збільшити її дохід – ви автоматом стаєте для директора одним із найцінніших працівників. В такому випадку скоріш за все не ви будете йти в кабінет з аргументами про збільшення окладу, а будете приємно здивованими, коли директор прийде до вас сам.

Отож, будьте ініціативними і не бійтеся ризикувати. Проявляйте ентузіазм, навіть якщо це ваша перша робота, пропонуйте допомогу, навіть якщо здається, що вона непотрібна, озвучуйте ідеї, навіть якщо не дуже в них впевнені. Так чи інакше, поки що в більшості бізнесів люди, – це основа. І керівник знає ціну кожному своєму працівнику. А ви повинні довести, що коштуєте більше. Не словами, а справою.

На головну сторінку

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Новини