Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ. ШЛЯХ У ПРІРВУ
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ. ШЛЯХ У ПРІРВУ

В Україні не так давно...

 • ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ. ШЛЯХ У ПРІРВУ
  ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ. ШЛЯХ У ПРІРВУ

  В Україні не так давно...

 • Убили за то, что… атошник? ФОТО
  Убили за то, что… атошник? ФОТО

  На территории Житомирщины дислоцируется довольно...

 • У Житомирі через ДТП зупинився рух трамваїв. ФОТО
  У Житомирі через ДТП зупинився рух трамваїв. ФОТО

  Через потрійне зіткнення автівок на...

 • «Горячая линия» главы Житомирской ОГА отработала первую «тестовую» неделю»
  «Горячая линия» главы Житомирской ОГА отработала первую «тестовую» неделю»

  Уже есть...

Новини
На Житомирщині зростає рівень захворюваності кашлюком
На Житомирщині зростає рівень захворюваності кашлюком
7 грудня 2017
Охоплення профілактичними щепленнями проти кашлюку в області за 10 місяців 2017 року складає лише 36,1%.

Про це інформує ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я».

Через критично низький показник вакцинації реєструється ріст захворюваності кашлюком в 1,4 рази. З початку 2017 року зареєстровано 75 випадків кашлюку (показник на 100 тис. нас. – 5,85), за аналогічний період 2016 року – 59 випадків (показник на 100 тис. нас. – 4,2). Найбільш вразлива вікова категорія це діти до 1 року та 1-4 роки. Більшість випадків кашлюку зареєстровано серед неорганізованих дітей.

Рівень вакцинації дітей в Україні залишається найнижчим серед усіх європейських країн та одним з найнижчих у світі. Це призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює загрозу для загального стану здоров’я дитячого населення країни.

Незважаючи на загальну планову вакцинопрофілактику кашлюка, що проводиться в Україні з 1962 року, він займає одне з пріоритетних місць серед вакцинокерованих інфекцій за медичними, соціальними та економічними наслідками для суспільства. Щеплення проти кашлюка проводяться АКДП-вакциною у віці 2,4,6,18 місяців. Основним заходом щодо профілактики захворюваності населення на кашлюк є планова вакцинопрофілактика. Вакцинуючи дитину сьогодні, Ви попереджуєте не тільки розвиток самого захворювання але і розвиток важких ускладнень які є небезпечними для життя.

Довідково:

Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке викликається мікроорганізм Bordetella pertussis, має циклічний затяжний перебіг, вражає дихальні шляхи і характеризується нав’язливим приступоподібним кашлем, який може тривати кілька місяців. У новонароджених та дітей до року тяжкий перебіг і високий ризик смерті через ускладнення з боку дихальної системи (пневмонія, ателектаз, емфізема легень) та з збоку центральної нервової системи (енцефалопатія, судоми, набряк мозку).

Основним джерелом інфекції є хвора людина, а також хворі з легкою та атиповою формою кашлюку. Здатність заражати інших найбільш виражена в початковому періоді хвороби (катаральний період) коли діагностика захворювання пов’язана зі значними труднощами, оскільки цей період захворювання схожий з багатьма гострими респіраторними інфекційними захворюваннями. Сприйнятливість до кашлюка висока, передача збудника відбувається безпосередньо в оточенні хворого, що виділяє краплі слизу з дихальних шляхів під час кашлю.

Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет, що зберігається протягом усього життя. Тривалість інкубаційного періоду становить 7-14 діб. Періодичні підйоми і зниження захворюваності повторюються кожні 2-3 роки. Характерна літньо-осіння і осіньо-зимова сезонність. Епідемічному розповсюдженню коклюшу сприяють несприятливі санітарно-побутові умови і наявність високого рівня сприйнятливого (не вакцинованого) дитячого населення.
З метою лабораторного підтвердження діагнозу «Кашлюк» бактеріологічною лабораторією ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України» проводяться бактеріологічні та серологічні дослідження матеріалу від осіб з підозрою на захворювання та осіб, які контактували з хворим на кашлюк по місцю проживання та роботи/навчання захворілого, за направленням лікарів.

При необхідності лабораторної діагностики цього захворювання звертайтеся до бактеріологічної лабораторії за адресою м. Житомир, вул. В.Бердичівська 64.

Довідки за тел. 0412-34-64-10.На головну сторінку

«    Березень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Новини