Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Хочеш в кіно? Не спи! Надсилай свої коменти та йди!
Хочеш в кіно? Не спи! Надсилай свої коменти та йди!

Сайт Житомир-Онлайн спільно з кінотеатром...

 • Хочеш в кіно? Не спи! Надсилай свої коменти та йди!
  Хочеш в кіно? Не спи! Надсилай свої коменти та йди!

  Сайт Житомир-Онлайн спільно з кінотеатром...

 • Кабмін змінив умови надання житлових субсидій
  Кабмін змінив умови надання житлових субсидій

  За результатами першого етапу верифікації...

 • Як розважитися на вихідних в Житомирі?
  Як розважитися на вихідних в Житомирі?

  Розважаймося разом із сайтом...

 • Разваленная страна - вот плата за то, что кому-то не нравился Янукович
  Разваленная страна - вот плата за то, что кому-то не нравился Янукович

  А ведь был совершенно законный...

Новини
На Житомирщині зростає рівень захворюваності кашлюком
На Житомирщині зростає рівень захворюваності кашлюком
7 грудня 2017
Охоплення профілактичними щепленнями проти кашлюку в області за 10 місяців 2017 року складає лише 36,1%.

Про це інформує ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я».

Через критично низький показник вакцинації реєструється ріст захворюваності кашлюком в 1,4 рази. З початку 2017 року зареєстровано 75 випадків кашлюку (показник на 100 тис. нас. – 5,85), за аналогічний період 2016 року – 59 випадків (показник на 100 тис. нас. – 4,2). Найбільш вразлива вікова категорія це діти до 1 року та 1-4 роки. Більшість випадків кашлюку зареєстровано серед неорганізованих дітей.

Рівень вакцинації дітей в Україні залишається найнижчим серед усіх європейських країн та одним з найнижчих у світі. Це призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює загрозу для загального стану здоров’я дитячого населення країни.

Незважаючи на загальну планову вакцинопрофілактику кашлюка, що проводиться в Україні з 1962 року, він займає одне з пріоритетних місць серед вакцинокерованих інфекцій за медичними, соціальними та економічними наслідками для суспільства. Щеплення проти кашлюка проводяться АКДП-вакциною у віці 2,4,6,18 місяців. Основним заходом щодо профілактики захворюваності населення на кашлюк є планова вакцинопрофілактика. Вакцинуючи дитину сьогодні, Ви попереджуєте не тільки розвиток самого захворювання але і розвиток важких ускладнень які є небезпечними для життя.

Довідково:

Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке викликається мікроорганізм Bordetella pertussis, має циклічний затяжний перебіг, вражає дихальні шляхи і характеризується нав’язливим приступоподібним кашлем, який може тривати кілька місяців. У новонароджених та дітей до року тяжкий перебіг і високий ризик смерті через ускладнення з боку дихальної системи (пневмонія, ателектаз, емфізема легень) та з збоку центральної нервової системи (енцефалопатія, судоми, набряк мозку).

Основним джерелом інфекції є хвора людина, а також хворі з легкою та атиповою формою кашлюку. Здатність заражати інших найбільш виражена в початковому періоді хвороби (катаральний період) коли діагностика захворювання пов’язана зі значними труднощами, оскільки цей період захворювання схожий з багатьма гострими респіраторними інфекційними захворюваннями. Сприйнятливість до кашлюка висока, передача збудника відбувається безпосередньо в оточенні хворого, що виділяє краплі слизу з дихальних шляхів під час кашлю.

Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет, що зберігається протягом усього життя. Тривалість інкубаційного періоду становить 7-14 діб. Періодичні підйоми і зниження захворюваності повторюються кожні 2-3 роки. Характерна літньо-осіння і осіньо-зимова сезонність. Епідемічному розповсюдженню коклюшу сприяють несприятливі санітарно-побутові умови і наявність високого рівня сприйнятливого (не вакцинованого) дитячого населення.
З метою лабораторного підтвердження діагнозу «Кашлюк» бактеріологічною лабораторією ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України» проводяться бактеріологічні та серологічні дослідження матеріалу від осіб з підозрою на захворювання та осіб, які контактували з хворим на кашлюк по місцю проживання та роботи/навчання захворілого, за направленням лікарів.

При необхідності лабораторної діагностики цього захворювання звертайтеся до бактеріологічної лабораторії за адресою м. Житомир, вул. В.Бердичівська 64.

Довідки за тел. 0412-34-64-10.


На головну сторінку

Загрузка...
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини