Скелет "вампіра" із кілком у грудях знайшли археологи у Болгарії
28 червня 2012
У Болгарії знайшли ще один скелет із залізним прутом у грудній клітці. Нещодавно на території країни були знайдені ще кілька аналогічних скелетів. Вважається, що прути були встромлені в тіло покійного, щоб уникнути його перетворення в вампірів після смерті.
"Скелет був прибитий до землі за допомогою чотирьох залізних скоб, а зверху його могила була облита гарячою смолою", - розповів археолог Микола Овчаров.
Поки точна дата поховання не встановлена, проте, за словами археолога, йому мінімум кілька століть. Встановлено, що в могилі знаходяться останки 30-річного чоловіка.
Скелет був знайдений під час розкопок у дворі монастиря в місті Велико Тарново, де Овчаров вже знаходив схоже поховання кілька років тому. У скелета, знайденого тоді, були зв'язані руки. Як розповів археолог, такі ритуали проводилися для того, щоб померлий не зміг перетворитися на вампіра.
Всього в Болгарії було знайдено понад сто поховань "вампірів".