Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
"Народну революцію" у Житомирі затіяв сам кегебешник Бунечко

Сайт Житомир-онлайн уже писав про...

 • "Народну революцію" у Житомирі затіяв сам кегебешник Бунечко

  Сайт Житомир-онлайн уже писав про...

 • Ініціативу Віктора Развадовського та фракції політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» підтримано - звернення ...
  Ініціативу Віктора Развадовського та фракції політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» підтримано - звернення ...

  Президія Житомирської обласної ради, яка...

 • Житомиряни вимагають: або вони знижують здирницькі тарифи, або ми націоналізуємо вкрадене за три коп ...
  Житомиряни вимагають: або вони знижують здирницькі тарифи, або ми націоналізуємо вкрадене за три коп ...

  Це справжні герої Житомира. Журналіст...

 • Житомирську владу від обурених українців охороняє купа поліцаїв
  Житомирську владу від обурених українців охороняє купа поліцаїв

  Журналісти сайту Житомир-онлайн побачили на...

Новини
Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони

Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони

5 липня 2020
В Україні (і в жодній іншій європейській країні) ще ніколи такого не було, щоб за 120 днів до дня виборів не була зрозумілою ситуація із виборами до місцевих органів влади. Точніше – в Україні поки що не ухвалений в остаточній редакції Закон про місцеві вибори.

Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони


Зараз (станом на 5 липня) відомо, що вибори відбудуться 25 жовтня 2020-го року, що виборець обиратиме депутатів місцевої ОТГ, голову місцевої ОТГ, депутатів обласної ради.

Таким чином, сьогодні відомо про три обовязкових бюлетені, які матиме, наприклад, виборець Житомира чи того ж, Бердичева.

Поки що неясно, чи будуть вибори депутатів чотирьох районних рад (Житомирщина після виборів буде остаточно поділена не на 23 (як зараз), а на 4 адміністративних райони).

Незрозуміло тому, бо загадково виглядають повноваження новостворених районних рад. Адже реформа із децентралізації влади, яка власне й має завершитися 25 жовтня цього року, передбачала перенесення і зосередження основних владних повноважень у межах обєднаної територіальної громади (ОТГ). Тут, як кажуть, будуть вирішуватися усі питання людини (мешканця) від його народження і до смерті. Більш стратегічні питання (будівництво доріг, великих інфраструктурних обєктів, газопроводів чи ліній ЛЕП) вирішуватиме і узгоджуватиме обласна рада. А навіщо потрібна районна рада у нових, вже укрупнених районах, ніхто толкової і чіткої відповіді дати не може.

Якщо конкретно щодо виборів 25 жовтня цього року, то сьогодні відомо, що у відповідному комітеті Верховної ради України ВЖЕ ПІДГОТОВЛЕНІ ПРОПОЗИЦІЇ, що вибори за партійними списками відбудуться у громадах, де є 10 тисяч і більше виборців.

Раніше «партійні списки» діяли лише у містах із кількістю виборців більше 90 тисяч осіб. Тобто, сьогодні у будь-якій обєднаній територіальній громаді, де є 10 тисяч виборців і більше, кандидатів із числа «САМОВИСУВАНЦІВ» вже не буде.

Натомість будуть кандидати ЛИШЕ від партій. Виборцям треба буде обирати не лише партію, якій вони СИМПАТИЗУЮТЬ, але й поряд, у бюлетені, вказати на кандидата від ЦІЄЇ партії, якому він довіряє (симпатизує) НАЙБІЛЬШЕ.

Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони


Таким чином, майбутнього депутата обиратимуть самі виборці, а його порядкове місце, яке визначили напередодні виборів його партійні керівники, матиме менше значення.

Поки що законодавці не оголосили цілу низку правил, які стосуються можливості кандидата одночасно балотуватися на посаду голови громади (міського, селищного чи сільського голови) та одночасно«йди у депутати» цієї ж ради.

Відомо, що остаточні виборчі правила мають бути ухвалені до завершення нинішньої сесії Верховної Ради України. Тобто – вже за тиждень!
Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини