Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук:
Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук: "Я знаю, що кошти в області є. Але ...

Керівник Коростенського заводу МДФ та...

 • Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук:
  Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Катерина Самчук: "Я знаю, що кошти в області є. Але ...

  Керівник Коростенського заводу МДФ та...

 • Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19
  Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

  Він має стати частиною в...

 • У готелі Коростеня зранку пролунав вибух. ФОТО
  У готелі Коростеня зранку пролунав вибух. ФОТО

  Чекаємо на поліцію щодо...

 • Житомирщина увійшла в трійку областей - лідерів за захворюванням коронавірусом
  Житомирщина увійшла в трійку областей - лідерів за захворюванням коронавірусом

  На першому місці в Україні...

Новини
Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"

Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"

23 вересня 2020
Якщо вам досі не вивели в натурі ваш земельний пай, у вас, напевно, виникають питання: "Чому?", "Хто заробляє на моїй землі?", "Чому порушують мої права власника?" Однак запитати нема в кого - ваші права порушує влада, яку ви самі обрали.
Що робити? Перш за все, не обирати тих, кому влада потрібна, щоб наживатися за ваш рахунок. Але якщо вже залізли у ваші кишені, сіли на шию, слід позбутися їх, притягнути до відповідальності, змусити повернути вкрадене у вас, у ваших рідних, у громади.

Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"


"Я не збираюся балотуватися ні в які органи влади"
До редакції звернувся керівник сільгосппідприємства з села Теснівка, яке входить до Коростишівської ОТГ, а раніше входило до складу Кростишівської міськради. Познайомилися: Борис Буряченко. Він сказав, що прочитав статтю "У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю", і у нього є, що додати.
В ході бесіди з Борисом Буряченко автор цієї статті почув багато цікавого щодо земельного питання та про підходи до його вирішення з боку місцевої "еліти". Зрозумів, як ми самі відроджуємо класи панів і холопів, дозволяючи місцевим новоявленим "князькам" розпоряджатися нашим найціннішим майном - землею.
На початку бесіди Борис Буряченко насамперед відповів на питання, яке я лише збирався поставити:
- Зазначу відразу: я в політику не збираюся, якщо ви про це хотіли запитати, - сказав він. - Я не є членом будь-якої політичної партії, не збираюся балотуватися ні в які органи влади. Мене просто дістало. Я читав вашу статтю "У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю". Я стикаюся з описаними вами проблемами постійно і готовий коментувати ситуацію, яка має місце в Коростишівській міській раді та в одному сільгосппідприємстві, створеному на базі колишнього колгоспу імені Кірова. Цей колгосп і його правонаступник діють на землях кількох населених пунктів з центром в Коростишеві. Один з цих населених пунктів - моє рідне село Теснівка, в якому народилися і жили шість поколінь моїх предків.
- До речі: чому Теснівку включили до складу Коростишівської міськради?
- Це сталося на початку 90-х, коли стартувало розпаювання земель і майна колгоспів. Всім одразу захотілося стати колгоспниками. Тому в Теснівській бригаді колгоспу імені Кірова за рахунок жителів Коростишева раптово зросла кількість колгоспників і, відповідно, пайовиків. Але площі земельних паїв пропорційно зменшилися. Це торкнулося і моїх родичів: крім батьків, в цьому селі жили четверо моїх рідних братів і сестер та 18 двоюрідних.
- Ви - людина досить помітна: були заступником голови Житомирської облдержадмністрації, керували обласною податковою…
- Мій трудовий стаж - близько 40 років. З них я менше 2 років займав адміністративні посади. Ця робота мені не дуже сподобалася. Я почав свою трудову діяльність на заводі "Промавтоматика", закінчив з відзнакою "Політех". З початку кооперативного руху почав займатися підприємницькою діяльністю. Займаюся і досі.
Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"

"Ти неправильно зайшов!"
- Що стало поштовхом для створення сільгосппідприємства на своїй малій батьківщині?
- Обурило, коли побачив, що поля заросли бур'янами і ні у кого з жителів Теснівки, які мають земельні паї, немає договорів з сільгоспвиробниками. Як я з'ясував пізніше, тільки 100 з 720 пайовиків колишнього колгоспу мали договори з орендарями. Але ж, це був уже 2013 рік, коли розруха в сільському господарстві минула і коли кожна сотка сільськогосподарської землі мала цінність. Мені було до сліз боляче бачити занедбані поля, які ще дитиною я разом з батьком обробляв. Я прийняв рішення створити агропідприємство на землях рідного села. ...І, що вкрай дивно, отримав серйозний адміністративний опір.
- Тобто, комусь із начальства району та Коростишева (куди входить Теснівка) не сподобалося, що землі будуть оброблятися?
- Не зовсім так. Як сказав керівник одного з районних управлінь: "Ти неправильно зайшов". Тобто, не пішов по кабінетах, а вирішував питання оренди паїв безпосередньо з їх власниками. Далі у пайовиків почалася тяганина з оформленням документів на право власності на землю, яку я хотів у них орендувати. Коли процес оформлення почався, я помітив, що у 80 відсотків людей на руках не було навіть сертифікатів на право власності. Довелося допомагати відновлювати їх права. По кожному з 200 чоловік, яким довелося допомагати, - окрема історія...

Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"


"Це не розподіл ділянок,
а справжнє знущання над людьми!"

- Скільки часу потребує виготовлення документації для оформлення пайовиком права власності на землю?
- Від 3-х місяців до півтора року. В середньому - півроку. Одна з найважливіших процедур в розподілі земельних ділянок - жеребкування, яке, відповідно до законодавства, повинен проводити орган місцевого самоврядування. В ході жеребкування повинні розігруватися всі не витребувані паї. У моєму випадку орган місцевого самоврядування - це Коростишівська міська рада, до якої належить Теснівка. Зауважу, що за весь час оформлення земельних ділянок, за 6 років, Коростишівська міська рада жодного разу не проводила жеребкування. І коли люди, які бажають отримати свій пай в натуральному вигляді, звертаються до міської ради з приводу жеребкування, їх відсилають до якогось Івана Адольфовича Дітківського, колишнього парторга колгоспу імені Кірова, який "з панського плеча" може дати ділянку, де копали пісок або ще щось в цьому роді. Ніякого жеребкування, ніякої справедливості. Це не розподіл ділянок, а справжнє знущання над людьми!
- Але повинні ж існувати заходи впливу на порушників закону і прав власників?
- Небайдужі пайовики з приводу не проведення жеребкування звертались і звертаються до суду. Так вперше ще в 2018 році суд встановив факт бездіяльності Коростишівської міськради з цього питання. Але жеребкування як не проводилися, так і не проводяться.

Кохан - ПРОБЛЕМА. Кохан - НЕ "проПОЗИЦІЯ"


На сьогоднішній день в суді знаходяться 3 позови пайовиків про проведення жеребкування, і вже прийнято два рішення суду першої інстанції, яким Коростишівську міську раду зобов'язано його провести.
Але влада Коростишева судові засідання ігнорує, жеребкувань не проводить, а як і раніше відсилає пайовиків до "пана" (тобто, до Івана Дітківського), який "дасть номерок". Коростишівська міська рада від участі в розподілі земельних паїв самоусунулася. Діє принцип: неважливо, чи виконав ти закон, неважливо, чи виконав ти рішення суду - важливо виконати вказівку керівництва. Так не може бути в правовій державі! Але саме так виконують рішення судів, поводяться з громадянами в Коростишівській міській раді. Міський голова Іван Кохан не присилає своїх представників до судів, не реагує на рішення судів.
- Якщо уявити собі, що на виборах 25 жовтня виборці раптом проголосують за Івана Кохана...
- ...Нагадаю, що до Коростишівської ОТГ увійдуть 29 населених пунктів. Це близько 1000 невитребуваних паїв. І коли пайовики захочуть розпорядитися своєю власністю, Кохан стане проблемою і для них теж. Раджу виборцям замислитися над цим.

Сергій Гудзенко
Далі буде…


На головну сторінку

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Новини