Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Чим займається жебрак на візочку на перехресті Східної і Грушевського у Житомирі? ФОТО
Чим займається жебрак на візочку на перехресті Східної і Грушевського у Житомирі? ФОТО

До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • Чим займається жебрак на візочку на перехресті Східної і Грушевського у Житомирі? ФОТО
  Чим займається жебрак на візочку на перехресті Східної і Грушевського у Житомирі? ФОТО

  До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • І Київ перетворюється на гей-столицю Європи?
  І Київ перетворюється на гей-столицю Європи?

  Вчера в Киеве проходил при...

 • Коли на Житомирщині з'являться школи з польською мовою навчання?
  Коли на Житомирщині з'являться школи з польською мовою навчання?

  Житомирщина - область, де найбільше...

 • 19 вересня — День ангела Михайла: листівки та привітання
  19 вересня — День ангела Михайла: листівки та привітання

  Вітаємо зі...

Новини
Хто хазяїн Житомирської області?

Хто хазяїн Житомирської області?

16 листопада 2020
Сьогодні, після завершення місцевих виборів осені 2020-го року, варто повернутися до теми , яка періодично порушується у розмовах про владу, про політику та політиків. Щоправда, доречніше таку розмову було б розпочинати ще напередодні виборчої кампанії, коли вже на старті виборчих перегонів стають очевидними певні речі. Ну, наприклад, які політичні сили, фінансові групи чи навіть окремі постаті втручаються у місцеву політику того чи іншого регіону?

Хто хазяїн Житомирської області?


Реально мова йде про те, хто із політиків, яких у нас найчастіше пов’язують із олігархами, намагається впливати на життя того чи іншого регіону.

Житомирщина у цьому стосунку може вважатися унікальною територією. Адже доволі тривалий час , коли в Україні сформувалися фінансово-олігархічні групи, які певним (але чітким чином) розподілили між собою сфери впливу у певних регіонах нашої держави , Житомирщина залишалася одним із небагатьох регіонів України, який не можна було ідентифікувати із жодним із олігархів. Причини такої ситуації можна довго шукати, але вони є і їх чимало. Певний час, коли в Україні доволі впевнено почувала мажоритарна система з виборів народних депутатів, Житомирщина виявилася поділеною на декілька регіонів-округів, які намагалися освоїти певні політики.

Хто хазяїн Житомирської області?


Так, наприклад, виборчий Чуднівський округ №67 упродовж двох десятиліть вважався вотчиною Віктора Развадовського. Новоград-Волинський округ також майже два десятиліття вважався «Литвинівкою», де вплив нардепа Володимира Литвина відчувається і досі. Бердичівський виборчий округ також упродовж півтора десятка років намагалися «приборкати» Павло Жебрівськи, Анжеліка Лабунська та Олександр Ревега. У підсумку регіон і досі залишається «вільним» від опіки певного політика чи олігархічного клану. А ось Житомир і ряд прилеглих місцевостей до обласного центру упродовж десяти років активно освоюють представники місцевого олігархічного утворення. Мова, звісно ж, йде про групу-«Зубко-Рабінович – Сухомлин».Сьогодні лунає чимало розмов на зразок того, «що колишні компаньйони сьогодні вже не разом» , але сьогодні поки що не варто забувати і про те, що спільність , утримувана упродовж десятка років , легко не зникає.

Хто хазяїн Житомирської області?


Так, сьогодні стратегічний політичний малюнок із розстановки політичних і олігархічних сил в України змінився і активно продовжує змінюватися. Проте, ніхто не стане заперечувати, що такі особистості, як Р.Ахметов, П.Порошенко, І.Коломойський, Д.Фірташ та іншіолігархи нікуди не поділися і досі залишаються впливовими постатями першого порядку у житті України. На недавніх виборах до місцевих рад усіх рівнів можна було простежити і побачити вплив і почерк певних олігархів у багатьох регіонах нашої країни. Житомирщину також не обминула увага найбільших і найсильніших важковаговиків української політики. Адже і «Європейська солідарність», яка досі перебуває під визначальним впливом Петра Порошенка, і партія «За майбутнє», фінансована та керована Ігорем Палицею та Ігорем Коломойським, і ОПЗЖ на чолі із Ю.Бойком, Ю.Льовочкіним та В.Медведчуком знову, пробували «робити погоду» на виборах до місцевих рад Житомирщини. Причому І.В.Коломойський впливав не лише на «За майбутнє!», але за допомогою «свого» губернатора Житомирщини досить тісно і предметно опікувався командою партії «Наш край». Натомість заздалегідь визначений фаворит виборчої кампанії - партія «Слуга народу» опиралася на підтримку іншого українського олігарха- Геннадія Буткевича.

Хто хазяїн Житомирської області?


Варто зауважити, що господар мережі маркетів «АТБ» достатньо активно і предметно приділяє увагу Житомирській області. І саме йому відтепер, з огляду на результати виборів від 25 жовтня 2020-го року , належатиме своєрідна пальма першості у впливах на місцеву економіку, а відтак – і на політику. Звісно, сил та розмаху навіть такому могутньому чоловікові, як Геннадій Буткевич, щоб опанувати і координувати розвиток території всієї Житомирщини загалом, одразу ж не вистачить. Проте панівні, як раніше казали, командні позиції, Г.В.Буткевич на Житомирщині зможе посісти. Щоправда, якою саме стане програма діяльності колишнього криворізько- дніпровського ( а нині вже київського) олігарха на Житомирщині, сказати ніхто не може. Проте, з огляду на те, як вміє вести свій бізнес Геннадій Буткевич, Житомирщину чекатиме новаторський шлях. Адже не секрет, добувна галузь вже багато років залишається головною конячкою економіки Житомирської області. Однак це жодним чином не вплинуло на подолання депресивного стану більшості її регіонів.

Що цікаво, така депресивність упродовж останніх п’яти – семи років відчутно посилювалася. Годі й казати, що правило чи гасло «Так жити більше не можна!» стосується Житомирщини найбільшим і найпершим чином. І такі люди, як Г.В.Буткевич про це чудово знають. Щоправда, знати - це одне, а розпочати предметну і плідну роботу – зовсім різні речі. Проте слід віддати належне і зауважити, що п. Буткевичу перше завдання, яке вирішувалося упродовж місцевих виборів осені 2020 го року, виконати вдалося. Не на «п’ятірку», не у повному і сповна бажаному вигляді, але в цілому присутність Геннадія Буткевича у складі Житомирської облради має бути гарантованою у вигляді сформованої депутатської більшості. На чолі якої , звісно ж, буде обрано прогнозовано надійного голову Житомирської обласної ради.

Хто хазяїн Житомирської області?


Слід віддати належне, що «Слуги народу» на Житомирщині послуговувалися підтримкою не лише Г.Буткевича, але й підтягували до роботи і своїх, місцевих підприємців- важковаговиків. Найпершою мірою це стосується олігарха місцевого «розливу» із Коростеня В.Петренка. Проте порівнюват чи співставляти Г.Буткевича та В.Петренка жодним чином не можна. І не лише за показниками статків і бізнесово- політичної впливовості. Геннадій Буткевич – як людина дещо іншої світоглядної формаціїі, жодним чином не схожий не тільки на вище згаданого В.Петренка, але й на олігархів «старшого» покоління (Коломойський, Ахметов, Порошенко, Ярославський і т.п.) Якщо не зважати на присутність постійно зростаючої мережі маркетів «АТБ» на Житомирщині, про участь і вплив Г.В.Буткевича на економіку, політику, а можливо й на інші сфери життя Житомирщини, нам ще доведеться дізнатися.

Поки що лише відомо , що співвласник мережі «АТБ» вміє мислити , бачити і діяти стратегічно. Але наскільки його стратегія виявиться співзвучною із тими завданнями, які треба було вже давно вирішувати на Житомирщині, мають показати вже перші два-три роки життя після недавніх виборів. Проте вже сьогодні зрозуміло, що давня і доволі песимістична тенденція щодо відсутності на Житомирщині переважаючого впливу будь-кого із олігархів всеукраїнського масштабу, може буде подолана у недалекій перспективі. Причому – у зовсім недалекій.


Автор статті: Сидір Ковпак

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини