|
Зʼявилася нова інформація про вбивство у Бердичеві
Сьогодні вранці випадкові перехожі у...
-
Зʼявилася нова інформація про вбивство у Бердичеві
Сьогодні вранці випадкові перехожі у...
-
Генерал КРИВОНОС: Повертаюся на фронт! НАТО привезе ЯДЕРНУ ЗБРОЮ. У Путіна НОВА ІСТЕРИКА. ВІДЕО
Яку мету переслідує Путін, перекидаючи...
-
До Житомира приїздить автор і перший виконавець знаменитої пісні "Вона"
-
Житомирянка обурена незадовільною роботою міського транспортного відділу
Поясніть мені, будь ласка, за...
|
Новини
У Житомирі буревій екзаменував місцеву владу. І – знову «двійка»!
14 липня 2021
Негода, яка розгулялася у Житомирі надвечір 12 липня, знову нагадала житомирянам, що життя у великому місті сповнене небезпек однаковою мірою, як у пустелі, у горах чи навіть в умовах Антарктики. Особливо, якщо не виконувати елементарно відомі правила урбанізованого населеного пункту.
Отже, висновок перший – інфраструктуру, збудовану десять, двадцять, а, тим паче- п’ятдесят років тому, треба періодично обновляти, замінювати, ремонтувати і т.п. Наприклад електроопори, які у більшості випадків можна назвати і опорами для електротранспорту і - для зв’язку (інтернет сьогодні «повис» на тих же опорах, де майже 100 років «висіло» радіо), вже давно потребують куди більшої уваги і обслуговування. Зверніть увагу на стовпи із проіржавілою арматурою, які поки що служать для ТТУ, «Житомиробленерго» і для всіляких фірмочок із інтернетівського сервісу. Раніше їх ремонтували дуже популярним способом, «одягаючи» опору у метрові чи півтораметрові бетонні «жилети». Фахівці кажуть, що такий спосіб ремонту електроопори із усім начіпленим на неї начинням, зможе продовжити термін її експлуатації аж на 10 – 12 років. Зрозуміло, що такі примітивні способи ремонтів електроопор – від безгрошів’я та бідності насамперед комунальних бюджетів. Але й такі ремонти із замотуванням стовпів у бетонні «обгортки» у Житомирському ТТУ сьогодні вже не роблять. Зрозуміло чому – від нехватки грошей. Точніше, через пофігізм чиновників і влади загалом. І якраз такий пофігізм вилазить житомирянам боком під час всіляких смерчів, буревіїв, або ж і просто рясного дощу упродовж хоча б двох годин.
12 липня буревій захопив східну частину Житомира. Удар стихії надійшов у напрямку з-під Глибочиці. Вулиця Параджанова всього за 10-12 хвилин перетворилася на квартал із вирубки лісу. Дерева, посаджені у 70-ті роки минулого століття, наче й не старі, але вони мають напрочуд високі параметри. Тому вітер жахливої сили і гнув, і валив, і ламав потужні тополі, як сірники. Разом із деревами валились і електроопори. На Хінчанці творилося теж саме, хоча із тополями тут не так багато проблем. Але ж виявилися інші біди – сухі дерева, які підлягали зносу (видаленню) ще років з десять тому, на цей раз падали на все начиння, що висіло на електроопорах. У підсумку, проблеми із електроенергією, відсутність зв’язку, перекрито трамвайний рух. Як кажуть, і т.п. і т.д. Польова взагалі здригнулась від руйнацій скверів, прибудинкових насаджень. Все це і дотепер валяється біля будинків, вздовж стежинок і доріжок.
У всіх цих проблем і недоліків є свої «батьки». Скажімо, працівники «Житомиробленерго», буваючи щомісяця у оселях абонентів, можуть не лише розносити квитанції ( до речі, це – ознака найгіршого менеджменту компанії), але й фіксувати аварійний стан дерев, які за несприятливої погоди тут же додають клопотів і приносять збитки енергокомпанії. Тут енергетики розпочнуть «казки» про вередливого споживача, який не пускає на подвіря чи за огорожу. Проте все це лише «відмазка». Так само, як відмазуються від необхідності зносити аварійні дерева підприємства та служби Житомирської міської ради. Хіба не може послужити ситуація, що сталася ввечері 12 липня, скликанню позачергового зібрання міськвиконкому? Адже на вулиці -35-градусна спека, яка найчастіше призводить до буревіїв та руйнівних смерчів. Тому будь-які пориви вітру до 20-25 метрів, призводять до падіння, до ламання і т.п.
Ну, і зрештою про електроопори. Звісно, вони знаходяться «на балансі» енергетиків. Звісно ж, «Житомиробленерго» мала б хоча б поступово замінювати старі бетонні опори на нові. Ще краще – на металеві, які демонстративно встановлені 10 років тому навколо Преображенського собору. Тоді говорилось , що за 12-15 років у Житомирі будуть встановлені щонайменш дві – три сотні таких опор. Але всі знають ціну теперішнього слова. Проте і міська влада могла б певним чином заохотити енергетиків до того, аби електроопори не виходили з ладу і не падали під час буревіїв. Ми вже не кажемо про «Зеленбуд», яке могло б за місяць – другий ліквідувати практично усі сухостої та старі дерева, що завдають житомирянм гігантських клопотів. Житомиряни вже й не обурюються із того, що на флагшток для Прапора на Соборному майдані знайшлося аж 14 мільйонів гривень, а поміняти півтори сотні електроопор ( треба до 2 млн.грн) ні у кого у Житомирі руки не доходять. І згадують люди «добрі» часи, і кажуть, що порядок все ж таки був. Тільки куди ж він подівся?Сидір Ковпак
|
|