Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирський волейбольний клуб
Житомирський волейбольний клуб "Житичі" не розраховується зі своїми гравцями

Гравець житомирського волейбольного клубу "Житичі"...

 • Житомирський волейбольний клуб
  Житомирський волейбольний клуб "Житичі" не розраховується зі своїми гравцями

  Гравець житомирського волейбольного клубу "Житичі"...

 • На території Житомирського району - два вибухи внаслідок ракетного удару.
  На території Житомирського району - два вибухи внаслідок ракетного удару.

  На території Житомирського району підтверджено...

 • Ну шо, Бюро економічної безпеки таки виявилося банальною податковою міліцією
  Ну шо, Бюро економічної безпеки таки виявилося банальною податковою міліцією

  Шукають ухилянтів від сплати податків...

 • Футболіста із Житомира оцінили в 20-22 мільйони євро
  Футболіста із Житомира оцінили в 20-22 мільйони євро

  Ціна на зірку світового футболу...

Новини
Коли влада на Житомирщині почне рятувати місцевих деревообробників?

Коли влада на Житомирщині почне рятувати місцевих деревообробників?

21 серпня 2021
В приміщенні Житомирської обласної державної адміністрації пройшла зустріч керівників деревообробних підприємств Житомирської області з представниками влади, щоб обговорити питання забезпечення їхніх підприємств деревиною.

Спочатку поліція не хотіла пускати підприємців у приміщення, тому до них спустився голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко й через декілька хвилин сперечань все ж запросив присутніх у сесійну залу.

Коли влада на Житомирщині почне рятувати місцевих деревообробників?


До зали прийшли понад півсотні представників деревообробних підприємств Житомирщини. Очільник облдержадміністрації розпочав нараду з невеличкої промови. Він сказав, що влада навела лад із незаконним видобутком бурштину і наведе лад і в лісовій галузі.

У нараді, окрім голови ОДА взяли участь його заступник по взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко та народні депутати України Сергій Кузьміних та Тетяна Циба.

Після Віталія Бунечка слово взяла директор найбільшого деревооборобного підприємства Житомирщини "МДФ" Катерина Самчук.

«На сьогодні ціна на деревину не маленька - висока. Звичайно, наш кластер купує деревину не найвищої якості, ми купуємо деревину класу С и D. Що таке деревина C и D - виробники, напевне, розуміють, що вона потребує дуже глибокої переробки, що ми й робимо», - каже Катерина Самчук.

Директор "МДФ" додала, що у підприємство було вкладено величезні інвестиції на професійну підготовку співробітників за кордоном, а зараз підприємство працює без відходів й виживає лише за рахунок того, що фактично нічого не продає "дошкою" - продукція продається меблями, зрощеним брусом, ламелями для "ІКЕА".

Після виступу Катерини Самчук лідер Ліги деревообробників Полісся Олександр Кравчук іронічно запитав в неї, чим вони, прості деревообробники, можуть їй допомогти.

Голова Ліги деревообробників додав, що маленькі деревообробні підприємства не можуть придбати навіть маленьку партію деревини, не говорячи вже за якість тієї деревини, яку все ж доводиться купляти по ціні деревини вищої якості. Тому виступ директора величезного підприємства, яке отримує великі партії деревини по сприятливим цінам, перед представниками маленьким деревообробних підприємств виглядав дещо знущально.

Коли влада на Житомирщині почне рятувати місцевих деревообробників?


Підприємець Олег Скорецький запропонував розробити механізм, який б дозволяв місцевим деревопереробним підприємствам купляти обсяг деревини з врахуванням оформлених працівників – приблизно 50 кубометрів в квартал на одного працівника.

«У мене до другого кварталу цього року на трьох підприємствах працювали і були оформлені близько 100 чоловік. Сьогодні вже 60, і якщо питання можливості купити матеріал не буде вирішено в найближчому часі, я буду змушений звільняти людей», - каже Олег Скорецький.

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк з трибуни розповів статистику по заготовленій деревині.

«Всього заготовлено за 7 місяців в області 1 мільйон 254,7 тисячі кубів: 1 мільйон і 3 тисячі реалізовано у круглому вигляді виключно на внутрішній ринок – це і соц. сфера, це і виконання усіх аукціонних забов’язань. І з них 276 тисяч перероблено на власній переробці», - зазначив Віктор Сахнюк.
«За 7 місяців з того мільйона ділової деревини продано 559,8 тисяч кубів, з них реалізовано 400 тисяч кубів станом на серпня»,
- додав Віктор Сахнюк.

Цифри, що прозвучали, викликали обурення в залі, адже прості деревообробники не можуть купити й 50 кубів, а тим часом лісгосп продає мільйон.

Лідер Ліги деревообробників Полісся Олександр Кравчук задав просте питання начальнику обласного управління лісгоспу: що йому після цієї зустрічі сказати працівникам, які працюють на його підприємстві. Віктор Сахнюк на питання не відповів.

«Частині великих фабрик повертають ПДВ, - заявив один з присутніх бізнесменів, - це 20%, як ми можемо з ними конкурувати? Коли лісгоспи виставляють немаленькі лоти й на аукціоні приймають участь п'ять фабрик, які абсолютно нас душать ціною й об'ємом. Як ми можемо конкурувати? Що нам робити?»

"Ми ж бачимо, скільки йде машин. Ми по 20 років займаємось лісом, ми ж бачимо, яку деревину ріжуть. Повірте, ми ж розбираємось. Перекрити дорогу - це одне, але ж коли везуть деревину категорій "А", "В", ми стоїмо, дивимся, щоб забрати "С", погоджуємось на "D" з заниженою кубатурою... То навіщо її тоді купляти? Да, в мене 5 робочих, а в когось 100 робочих. Так, якби мені продавали ліс по таким ж цінам, як "МДФ", я б теж організував стільки робочих. В мене не менше розуму, ніж в директора "МДФ"! Й лісом я займаюсь довше", - заявив представник деревообробного підприємства керівнику лісгоспу.

Віталій Бунечко посеред зустрічі повідомив, що мусить йти на інший захід, сказавши лише те, що чекатиме на ініціативу від асоціації деревообробників. Перед тим, як піти, він вигнав з зали бізнесмена, який на емоціях дозволив собі використати нецензурну лексику. Перед тим, як піти, підприємець нагадав Бунечкові, що це деревообробники своїми податками платять йому зарплату, а не навпаки.

Коли голова ОДА пішов, слово дали Ігорю Рибинському - члену постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

«Вас ж не влаштовує ціна, з цього треба починати. Але ви маєте зрозуміти, що ні я, ні Віктор Анатолійович Сахнюк, ні народний депутат, ні голова обласної адміністрації вам це питання сьогодні не вирішить. Ринок сьогодні диктує умови», - заявив він, чим визвав неабияке обурення з боку підприємців у залі.

Директор Всеукраїнської лісової біржі Валерій Міцкевич зауважив, що з 1 липня в Україні змінилося законодавство, через що єдиною ліцензованою біржею стала "Енергетична біржа України", а торги проводяться виключно в електронному вигляді. Але питання ринку деревини в українському законодавстві не врегульовано.

«На превеликий жаль сьогодні на ринку України немає законодавчого акту, який б регламентував торгівлю деревиною», - каже Валерій Міцкевич.

Наприкінці зустрічі виступив житомирський адвокат Володимир Сірач.

«Звісно, всі мають розуміти сьогодні, що це питання не буде вирішено глобально в найближчий час. І тому головне, щоб сьогодні представники Верховної Ради, шановні депутати почули громадськість у тому, що залежить від них. Саме від вас залежить право депутатської ініціативи і змін до законодавства, зрушити з місця ці два законопроекта 4197 і альтернативний, які з жовтня місяця мертвим грузом лежать в комітетах: пройшли всі читання, отримали правки й жодної реакції далі на них немає.

Біда в тому, що й ці законопроекти не вирішують вашу проблему, вони є загальними, як наші загальні нормативні акти - встановлюють загальні правила та не встановлюють певної конкретики. Й ви повернетеся до цього питання найближчим часом, тому що не прописано чіткого регламентування - хто з виробників має право щось купляти, а хто не має.

Замінили слово «аукціон» на «біржа» законодавчо. Так, окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення – скасував у 2018 році діюче положення, ввели експериментальне, яке проіснувало півтора роки, закінчилося і зараз півроку є безвладдя. Ринок лісу абсолютно нормативно невмотивований. Те, що вам болить про ціну, я хочу, щоб розуміли представники влади – проблема не у ринковій ціні, проблема в організації ринкової ціни. Проста схема: коли на аукціоні або на біржі виграється лот і не викупається , але виходячи з цієї ціни формується ціна надалі для прямих угод. Біржа не має дієвих механізмів, реакцій на невикуп лоту. Знову ж таки, законодавчо не врегульовано, що цей гравець, який зареєструвався, виграв лот і не викупив – він не несе ніяких серйозних фінансових санкцій. Він сформував ціну вище ринку і пішов! Завтра на місці цього продавця буде інший, інший, інший. Створити ТОВ без виробництва і допустити до торгів – це справа двох хвилин.

Пропозиції до Верховної Ради щодо законодавчого врегулювання – це все добре, але має сьогодні бути вирішена пропозиція щодо термінового й невідкладного врегулювання ситуації, яка склалася в регіоні. Саме в руках обласних державної адміністрації та ради змінити порядок реалізації деревини внутрішньо в області. Мають повноваження, абсолютно не заборонено жодним діючим нормативним актом зараз проводити реалізацію деревини по ціні – так, вона має бути ринкова, але кожне підприємство діє з метою економічного ефекту. Економічний ефект не полягає в тому, що потрібно максимально заробити сьогодні, економічний ефект полягає в тому, щоб дати робочі місця по цьому населенню. Можливо, проводити реалізацію по ціні, яка склалася на ринку, але вона середня. Не від двох торгів, які відбулися і сформували ціну 6 тисяч за куб, а від торгів, які відбуваються протягом тижня, місяця і ця ціна має переглядатися. І саме по цим прямим угодам можна забезпечити малий бізнес на сьогодні, поки йде розробка . Обласна рада і робоча комісія, яка може бути створена і має бути створена, має ініціювати це питання для невідкладного вирішення цього. Тому що це не є порушення - це є забезпечення балансу інтересів роботодавців, працівників та державних інтересів в тому числі – отриманні доходу»
, - заявив Володимир Сірач, додавши, що інші регіони України спрацювали раніше й вже прийняли рішення щодо дозволу реалізації деревини на внутрішньому ринку по прямим договорам.

У кінці наради народний депутат Сергій Кузьміних запевнив присутніх, що вже найближчим часом буде створено робочу групу для вирішення цього питання. Окрім цього, депутат додав, що будуть ініційовані звернення до Кабінету міністрів та Верховної Ради України.

На головну сторінку

«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини