Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Іванна Плантовська поїде з Житомира?
Іванна Плантовська поїде з Житомира?

Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • Іванна Плантовська поїде з Житомира?
  Іванна Плантовська поїде з Житомира?

  Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят
  УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят

  Рішенням Архирейського Синоду Українська греко-католицька...

 • Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові
  Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові

  У резонансній історії, що сталася...

 • Чому житомиряни досі стоять у черзі під
  Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

  "Немає такого житомирянина, який би...

Новини
Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами

Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами

7 жовтня 2021
6 жовтня 2021 року до Житомира приїздив Олександр Алфьоров. Ні – це не топовий український політик чи депутат. Він не так часто з’являється на екранах телевізорів, хоча на радіоканалі «Культура» його блог «Про зраду і перемогу» дуже популярний серед радіослухачів. Житомиряни та гості міста, які прийшли на цей чудовий вечір, що його вела та організувала співзасновник фонду "Духовна освіта" Тетяна Стражник, не пожаліли - було дуже цікаво.

У виступі вченого – історика йшлося про те, що українська нація, Українська держава змушені будуть вести не лише битву за оборону своєї території (що вони роблять вже 7-й рік), але й битву за власну історію. Цю битву слід було розпочинати давно, але якраз сьогодні ворожа пропаганда , ведучи психологічну обробку населення нашої держави, відверто позбавляє нас права не лише на територію, але й на історію. Як історик – професіонал, Олександр Алфьоров наголошує на тому, що українці мають звернути особливу увагу на ранньофеодальний період Києво-руської держави і на події ІХ – ХІ століть нашої ери. Питання про так зване спільне походження трьох народів, про «колиску братніх народів» ніколи не мало чогось спільного із науковим розумінням історичного процесу. Однак імперська політика Російської держави завжди нав’язувала, плекала і возвеличувала тезу про спільне походження, про «особливе братство народів» , які начебто мають спільне історичне коріння. «У жодної європейської нації не вистачає зухвалості і нахабства називати, наприклад, столицю чужої і суверенної держави називати «своїм» містом, - каже Олександр Алфьоров. – Чехи знають про те, що столиця їх держави - місто Прага і жоден інший сусідній чи «братній» народ на це не претендує. Теж саме стосується і Польщі, де, наприклад, найперша столиця Польської держави тисячу років тому розміщалася у Кракові. Але ж ніхто із серйозних людей не скаже, що Краків близький не лише полякам, але й угорцям чи, наприклад, німцям. Ні, про це ніхто навіть не «заїкається». А щодо Києва – будь-ласка, це , виявляється, не лише столиця Української держави, але й «матір» для держави росіян , а також - також – для білорусів.

Як не гірко це константувати, але вивчення та популяризація української історії, формування історичної пам’яті власного народу залишилося поза магістральними завданнями керівництва України практично упродовж усіх 30-ти років новітнього періоду її незалежності. Те, що наша країна і її народ мають унікально драматичну і складну історію, пояснюється багатьма факторами. Але Олександр Алфьоров каже, що головний із них - географічний. Сьогодні говорять про глобалізацію, про взаємні впливи народів, однак саме географічний фактор впливав упродовж тисячоліть на розвиток подій на теренах, де проживали і проживають українці. «Горе тій чайці – небозі, що звила своє гніздо на битій дорозі», - ці слова приписують гетьману України Іванові Мазепи, над іменем якого більше трьох століть створюють жупел зрадника. Дивно, але й сьогодні українці знають про своїх визначних гетьманів суто декларативну інформацію, яка зводиться до трьох- чотирьох речень плутаної розповіді. Адже не лише Іван Мазепа, але й Пилип Орлик внесли свій «гетьманський» вклад у боротьбу українців за власну незалежність, але справжнього вивчення і всебічної популяризації , наприклад, першої у Європі Конституції, яку створив і написав Пилип Орлик, в Україні так і не сталося. Знову ж таки, все на рівні декларативних десять – дванадцять речень про значення та вклад у розвиток української державності Пилип Орлик.

Зрештою, під час зустрічі із Олександром Алфьоровим, йшлося про увагу не лише до періодів давньої історії нашої держави. Житомиряни цікавились багатьма питаннями, які стосувалися і декомунізації, слабкості державної еліти сучасної України, розпитували про те, як Олександр Алфьоров готує виходи радіоблогу «Дума про зраду та перемогу». Дуже цікавими були приклади та характеристика так званої «війни образів», яку нам вже давно нав’язалитакож і в основному - із теренів Росії. Лише тема «зради» в товщі української історії потребує дуже уважного до себе ставлення, переосмислення і розуміння. Теж саме стосується ролі жінки в українському суспільстві , а також багатьох термінів та назв, які ми маємо вивчати і вживати та розуміти, як личить великій і прадавній європейській нації.

Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами

Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами

Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами


Відомий український історик Олександр Алфьоров зустрівся із житомирянами

На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини