Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
«ФОПы» вышли на акцию под Раду: что предприниматели требуют от властей
«ФОПы» вышли на акцию под Раду: что предприниматели требуют от властей

Во вторник, 30 ноября, под...

 • «ФОПы» вышли на акцию под Раду: что предприниматели требуют от властей
  «ФОПы» вышли на акцию под Раду: что предприниматели требуют от властей

  Во вторник, 30 ноября, под...

 • Що будують у темряві на узбережжі Тетеріва у Житомирі?
  Що будують у темряві на узбережжі Тетеріва у Житомирі?

  До редакції сайту Zhitomir-Online звернулися...

 • Зеленский фактически признал, что проиграл партии войны
  Зеленский фактически признал, что проиграл партии войны

  Что означает дело против Ю....

 • Колишній директор готелю “Україна” програв суд Житомирській обласній раді
  Колишній директор готелю “Україна” програв суд Житомирській обласній раді

  Петро Козенюк, екс директор готелю...

Новини
Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!

Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!

28 жовтня 2021
Місяць тому, якраз напередодні відкриття музичного сезону у Житомирській обласній філармонії імені С.Ріхтера, пролунала новина, що серед основних новинок музичного життя у новому сезоні стала поява на чолі Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» нового керівника. Після відходу Івана Сльоти у «Льонка» було два (чи й три) директори і дехто із місцевих музичних гурманів вже почав було говорити, що знаменитому колективу має дуже поталанити, аби відродити колишню славу. А вже влітку нинішнього року, після оголошеного, а потім і проведеного конкурсу на заміщення посади керівника «Льонка» у Житомирі зявився Євген Пихтін.

Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!


Фахівець зі столиці. Керівник, у багажі якого вже була робота у відомому (хоча й самодіяльному) колективі – фольклорному ансамблі народної пісні та побутового танцю «Громовиця». Власне кажучи , якраз Євген Пихтін і створив колектив, який одразу заявив про себе не лише на сценах столиці України, але й на багатьох конкурсах та фестивалях, у ході кількох гастрольних програм у регіонах України. Слід одразу ж зауважити, що молодий керівник, якому сьогодні ще не має й 25-ти років, встиг попрацювати директором культурно—мистецького центру у Дарницькому районі міста Києва. У «багажі» творчої діяльності Євгена вже з’явилася навіть педагогічна «традиція» - він викладає у студії всесвітньо відомого хору ім. Г.Верьовки.

Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!


Наша розмова із Євгеном Пихтіним відбулася вже після його двомісячної робот у Житомирі і «Льонок» вже під орудою нового керівника мав декілька потужних виступів. Один із них вечір – концерт «Під покровом козацького духу», став головною родзинкою усіх мистецьких заходів Житомирщина на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Дуже вдалою знахідкою того знакового мистецького заходу, який відбувся 14 жовтня 2021 року, став приїзд до Житомира фольклорного ансамблю народної пісні та побутового танцю «Громовиця». Того самого колективу, з яким Євген Пихтін здобував перші «цеглинки» свого авторитету на великій сцені. І саме виступ «Льонка» у супроводі «Громовиці» багато у чому прояснив певні особливості творчого кредо теперішнього молодого художнього керівника уславленого житомирського колективу.

-Отже, Євгене, спочатку кілька слів про себе, і одразу ж - яким чином потрапив у Житомир?

-Почну із другої частини вашого питання. Зовні все просто, як вам відомо, що я навчався і працював у Києві. Ще зі студентських років практично всі студенти факультету музичного фольклору Київського Університету культури і мистецтв були учасниками експедицій, під час яких ми шукали, збирали, записували чи відтворювали твори народної спадщини. Мене здавна приваблював дуже багатий на фольклорно – культурні пласти поліський регіон.

Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!


Але у студентські роки здебільшого довелося бувати на Чернігівському Поліссі та у поліських регіонах Київщини. Тому Житомирщина була і можливо й досі залишається для мене свіжою і новою територією для масштабної роботи і використання фольклорного пласту народної культури. Влітку взяв участь в оголошеному конкурсі на посаду керівника Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок». Зумів виграти його, познайомився із конкретними умовами для роботи у колективі Житомирської обласної філармонії. Зараз намагаюсь швидко, навіть стрімко вживатись у життя вже свого колективу і поки що задоволений тим, що вдалося , як то кажуть, втягнутися у роботу. Поки що живу у Києві, зважаючи на швидку можливість доїхати до Житомира. Сам я народився на Запоріжжі.

Маю козацьке походження, козацьку вдачу, а тому шаную традиції українського козацтва. Звісно ж, намагаюсь їх використовувати у своїй творчій роботі, хоча тут поле моєї діяльності значно ширше.

- Звісно, розлогої, змістовної чи фахово вичерпної інформації про ваші перші «100 днів» роботи у «Льонку» поки що немає, але у народі, у мистецьких і навіть – навколомистецьких колах Житомирщини вже зявилися чутки і розповіді про те, що ви запропонували для колективу досить чимало новацій, творчих елементів. Як це все працює чи має запрацювати і яку мету ставите ви перед собою і перед колективом «Льонка»?

-Важко стисло і коротко дати відповідь на таке ваше запитання, але слід одразу ж зауважити, що часті зміни у керівництві «Льонка» упродовж минулих двох- трьох років чогось позитивного чи, хоча б нового, дати не могли. До того ж, сьогодні у багатьох народних колективах існує помітна тенденція – жити і працювати на старих запасах репертуарів навіть десяти-чи двадцятирічної давнини. При цьому одразу ж зявляється начебто «залізний» аргумент – про консерватизм класики, що грунтується на фольклорному матеріалі. Проте дуже помітна інша тенденція певного застою, відсутності повнішого і ретельнішого «прочитання» фольклорної спадщини Полісся. Тим паче, якщо бути чесним і об’єктивним, то і репертуар того ж таки «Льонка» далеко не сповна грунтувався на традиціях власне поліського співу. Тому звання «Поліський» «Льонку» ще доведеться значною мірою підтверджувати , або ж і отримувати заново. Ще одна особливість, яка потребує вдосконалення наших мистецьких кондицій, полягає у тому, аби колектив Поліського ансамблю пісні і танцю сповна відповідав своїй назві. Адже ансамбль – це, все ж таки – не хор. Мистецькі особливості «Льонка» якраз і мають відрізнятися більшою сценічною динамікою, потужною театралізацією сценічного дійства. Так, це не досягається за місяць чи за два, але вже на фініші нинішнього музичного сезону ми вже маємо виглядати дещо по іншому. Виступи Поліського академічного ансамблю пісні і танцю мають викликати неабиякий ажіотаж і будити інтерес до кожного учасника нашого колективу. Адже не лише двоє чи троє солістів «Льонка» мають бути на вустах публіки, а саме увесь ансамбль, як унікальне у своєму жанрі явище, має сприйматися глядачем, як колектив, що плекає традиції наших предків, допомагає за допомогою творчо-мистецького арсеналу підкреслити ментально –духовну ідентичність житомирського Полісся. Зрештою, специфіка фольклорного забарвлення репертуару зобовязує нас знаходитись ближче до глядача, створювати під час виступу відчуття домашнього затишку і народжувати атмосферу єднання із духом побуту та моральних чеснот наших предків. Ось на такому поприщі «Льонок» має зазвучати не лише на Поліссі, але й в інших регіонах нашої держави.

Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!


Мрію, що вже скоро настане час змістовних, дуже необхідних для подальшого єднання та консолідації нашої нації гастрольних обмінів таких колективів, як «Льонок», «Родослав», чернігівських «Сіверських клейнодів», самобутніх колективів Черкащини та Закарпаття. Та й на Житомирщині «Льонок» має засяяти новими барвами і свіжими мистецькими «нотками». При цьому, я ніскілечки не пропоную відходити від нашої автентичності, від самобутніх поліських традицій, які, навпаки – варто творчо осмислити та переосмислити.

- Загалом висловлені вами завдання та наміри дуже зрозумілі, хоча, мабуть, вимагають чималих зусиль?

-Якщо відверто, то Житомир і робота із «Льонком» - це моя перша спроба роботи не із напівсамодіяльним колективом навіть дуже самовідданих і творчо налаштованих людей. І я сподіваюсь на абсолютно професійний підхід і граничну відданість нашого колективу і тих артистів, які тут вже зараз працюють. Чесне ставлення до виконання своїх обов’язків – знаменник і підвалина, на чому грунтується успіх , здобутки, досягнення та визнання будь-якого мистецького колективу. Ми, колектив Поліського ансамблю «Льонок» , однозначно сповідуватимемо принцип професійного ставлення до своєї роботи. Вже зараз я впевнений, що «Льонок» однозначно засяє новими барвами мистецької досконалості. І сплеск нової популярності нашого колективу також не за горами.

-Що ж, пане Євгене, радий нагоді з вами поспілкуватися. І - нехай Вам щастить у Житомирі, а «Льонок» на чолі із Євгеном Пихтіним вже у найближчому часі нехай міцніє і збагачується новими хвилями визнання, слави і популярності.

-Дякуємо за побажання. Користуючись нагодою, запрошую ваших читачів, усіх житомирян та гостей міста на наші виступи та концерти. Докладемо усіх зусиль і запевняю – не пожалієте!

На головну сторінку

«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Новини