Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі замінували заклади освіти
У Житомирі замінували заклади освіти

Сьогодні батьки школярів Житомира у...

 • У Житомирі замінували заклади освіти
  У Житомирі замінували заклади освіти

  Сьогодні батьки школярів Житомира у...

 • Помер засновник фестивалю
  Помер засновник фестивалю "Червона Рута" Тарас Мельник

  Музикознавцю було 67...

 • Житомирські підприємці поїдуть до Києва протестувати
  Житомирські підприємці поїдуть до Києва протестувати

  У вівторок, 25 січня 2022...

 • Житомирських дітей готують до військових дій?
  Житомирських дітей готують до військових дій?

  Поки одні "розводять" балаган, другі...

Новини
У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього

27 листопада 2021
П’ятниця, 26 листопада 2021 року, у Житомирі була позначена кількома, дуже цікавими подіями. Йдеться про приїзд до Житомира виконавчого директора Українського Інституту майбутнього Вадима Денисенка. Він, до речі, неодноразово презентував у Житомирі роботи та проекти Українського Інституту майбутнього. Зокрема, торік у Житомирі було презентовано книгу «Політики не брешуть», яка тривалий час мала гарну популярність.

Цього разу Вадим Денисенко презентував Житомиру та житомирянам дуже непересічну особу – до нас приїхав Андрій Іларіонов. Колишній радник президента Путіна і теперішній його найбільший критик та опонент, який донедавна ( до січня 2021 року) працював в одному із науково-дослідних центрів у США. У Житомирі Андрій Іларіонов також презентував нову програму «Один трильйон доларів для України». Програма розроблена в Українському інституті майбутнього, хоча всім було зрозуміло, що головним її автором став саме Андрій Іларіонов.

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього


У Житомирі із нетерпінням чекали на появу відомого економіста, а тому у приміщенні Гнатюк Арт–Центру вчора було ніде яблуку впасти. Більшої аудиторії організатори заходу не прагнули залучати через всім зрозумілі заходи безпеки, викликані пандемією. Але у приміщенні на Великій Бердичівській 26 листопада зібралась ледь не вся науково – викладацька еліта Житомирщини. Житомирська обласна рада була представлена на заході її головою Володимиром Федоренком (який, до речі, долучився до організації поїздки та перебування Андрія Іларіонова у Житомирі) та кількома депутатами. У Гнатюк Арт –Центрі був присутнім і мер Житомира Сергій Сухомлин, але чи не вперше у Житомирі, на зустріч із відомим вченим–практиком прибули ректори усіх найбільших вузів обласного центру: Галина Киричук, Олег Скидан та Віктор Євдокимов. Загалом у залі присутніми на зустрічі із Андрієм Іларіоновим було біля сотні осіб.

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього


Тема розмови в аудиторії була дуже цікавою і дещо незвичною для сучасної України. Адже усім відомо, що Андрій Іларіонов найчастіше коментує найскладніші сторінки україно – російських стосунків, які в останні роки напрочуд конфліктні. Однак 26 листопада гість Житомира упродовж півтори години розповідав про «Один трильйон для України». Йшлося не про розмір ДОПОМОГИ від фінансових структур. Кредити Україна під керівництвом своїх Президентів та Премєрів навчилася брати, але толку із того – ніякого. Якраз Андрій Іларіонов говорив не про позички, а про те, як упродовж історично короткого майбутнього ( на період до 2040-го року) досягти рівня розвитку української економіки на показнику у трильйон доларів США. Нині цей показний не дотягує навіть і двохсот мільярдів доларів на рік. Тобто, йдеться про те, аби за 20 найближчих років показники розвитку економіки України збільшились ВП’ЯТЕРО. І те, що це не авантюра, не модний прожект, а реальна МЕТА для України, Андрій Іларіонов переконливо довів. Якраз його аргументи, а також ті шляхи та інструменти, які він запропонував для пришвидшення темпів розвитку української економіки, викликали неабиякий інтерес тих житомирян, хто вчора був у залі Гнатюк Арт–Центру.

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього


Слід відзначити, що відомий вчений-економіст не просто розповідав та пояснював варіанти можливостей для досягнення річного показника Внутрішнього Валового продукту (ВВП) розміром у трильйон доларів США. Він переконливо аргументував свої пропозиції цифровими показниками, прикладами із життя багатьох країн світу, які свого часу мали складнощі із розвитком економіки. Україна сьогодні має не просто СКЛАДНОЩІ, а вона опинилася на межі катастрофи, яка підсилена безпековою ситуацією та загрозою агресії з боку сусідньої держави. Щодо рецептів, які називав Андрій Іларіонов, то найголовніший із них – вдосконалення роботи ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ. Звісно ж, йдеться про професіоналізм політиків, міністрів, бюрократів. Йдеться про адекватну нинішній ситуації кількість грошей на утримання державного апарату та підтримку тих чи інших галузей бюджетних витрат. Йдеться і про рівень несприйняття корупції у країні та про індекс верховенства права.

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього


Під час зустрічі у Житомирі Андрій Іларіонов не закликав українців до усвідомлення кризової ситуації, яку переживає нинішня Українська держава. Мобілізація українців на порятунок держави та покращення свого життя, власне, як і можливості такого життя для потомків, залежать лише від нас самих. І цей висновок усіма учасниками зустрічі із вченим – економістом був незримо присутнім. Наостанок додамо, що 26 листопада Андрій Іларіонов побував на двох житомирських телеканалах, а Вадим Денисенко провів цікаву дискусійну зустріч із науковцями університету «Житомирська політехніка». Не будемо говорити про «історичність» приїзду А.М.Іларіонова до Житомира, однак можна сміливо стверджувати, що Житомир і житомиряни отримали чималий імпульс для роздумів і наступних дій.

У Житомирі висадився десант від Інституту майбутнього


Сидір Ковпак

На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини