Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
ПЕТРО КРАЛЮК:
ПЕТРО КРАЛЮК: "Робити помилки і працювати у півсили ми не маємо права"

Петро Михайлович Кралюк, голова Вченої...

 • ПЕТРО КРАЛЮК:
  ПЕТРО КРАЛЮК: "Робити помилки і працювати у півсили ми не маємо права"

  Петро Михайлович Кралюк, голова Вченої...

 • Продовження руйнації доступної медицини в Житомирі
  Продовження руйнації доступної медицини в Житомирі

  Обласні чиновники вирішили закрити (реорганізувати)...

 • Що кажуть житомиряни з приводу чергової спроби перейменувати вулиці у місті
  Що кажуть житомиряни з приводу чергової спроби перейменувати вулиці у місті

  Перейменувати хочуть вулиці Кибальчича, Пушкінську,...

 • За зарплату в конвертах позбавлять субсидії, а страйки обмежать. Влада готує новий КЗпП. Що у ньому ...
  За зарплату в конвертах позбавлять субсидії, а страйки обмежать. Влада готує новий КЗпП. Що у ньому ...

  В Україні може з'явитися новий...

Новини
ФОПам остается только одно - гнать "зелёных слуг"

ФОПам остается только одно - гнать "зелёных слуг"

10 грудня 2021
Проблема ФОПов в том, что один человек в стране, который сегодня является начальником украинской экономики, ненавидит упрощенную систему и независимого маленького предпринимателя.

Проблема ФОПов в том, что партия большинства пошла на поводу у этого налогового консультанта и проголосовала за антипредпринимательские, антиправовые, антиконституционные законы.

Проблема ФОПов в том, что президент, объявивший себя неспециалистом в экономике, доверился налоговым милиционерам, налоговым решалам и якобы прозападным финансистам, для которых термин "экономическая свобода" не имеет никакого смысла, и подписал один за другим ряд законов, тормозящих развитие бизнеса и рост благосостояния граждан.

Ну тогда протест.


Павел Себастьянович


Офіційна заява Комітету Підприємців України:

Осінь знову вивела ФОПів на вулицю. Рішення щодо обов’язкової фіскалізації викликало протести, які йдуть вже третій рік поспіль. Цей конфлікт мав би давно вирішитись в парламенті. Та “шалений принтер”, за яким приймались 128-IX та 129-IX, не передбачає виправлення помилок. Вчора, 7 грудня, минув термін який взяв заступник Керівника Офісу Президента Ростислав Шурма на те, аби запропонувати шлях вирішення конфлікту від влади. Як організація, яка провела першу акцію у вересні 2019, маємо заявити.

Спрощена система обліку, звітності та оподаткування є однією з небагатьох успішних економічних реформ за часів незалежності. Ця проста та зрозуміла для підприємця система, стала частиною життя мільйонів людей. Вона використовується дрібним бізнесом, коли вже потрібна легалізація, але діяльність ще не обумовлена наявністю значного капіталу або власних активів.

Підприємці на спрощеній системі сплачують поставлений єдиний податок. Це означає, що не залежно від результатів діяльності, наявності прибутків чи збитків, вони мають сплатити певну суму або відсоток з обороту. Податкове навантаження на третій групі єдиного податку більше ніж навантаження на аналогічний бізнес на загальній системі. Але на спрощеній системі доволі проста звітність, підготовка якої не вимагає бухгалтерської освіти та може здійснюватись безпосередньо власником. Це мінімізує контакти підприємця з податківцем та усуває можливості для корупції.

Ми вважаємо, ͇щ͇о͇ ͇о͇б͇о͇в͇’͇я͇з͇к͇о͇в͇е͇ ͇в͇и͇к͇о͇р͇и͇с͇т͇а͇н͇н͇я͇ ͇ф͇і͇с͇к͇а͇л͇ь͇н͇и͇х͇ ͇Р͇Р͇О͇ ͇є͇ ͇к͇р͇о͇к͇о͇м͇ ͇д͇о͇ ͇л͇і͇к͇в͇і͇д͇а͇ц͇і͇ї͇ ͇с͇п͇р͇о͇щ͇е͇н͇о͇ї͇ ͇с͇и͇с͇т͇е͇м͇и͇. Програмування РРО збільшує витрати часу підприємця на обслуговування звітності, бізнес несе додаткові витрати на придбання та обслуговування РРО, з’являється нова регуляція, яка провокує корупцію. Частина бізнесів закриється, частина піде в тінь аби уникнути цих витрат, окремі бізнес-ідеї так і не буде реалізовано через високий бар'єр входу.

Не важко спрогнозувати наслідки:

⏹зменшення кількості легальних дрібних підприємців,
⏹додаткові витрати на виплати по безробіттю та збільшення міграції,
⏹зменшення надходжень до місцевих бюджетів від єдиного податку та ПДФО,
⏹продовження хвилі протестів та подальша втрата довіри громадян до держави.

Публічно фіскалізацію обґрунтовують боротьбою з контрабандою та подрібненням. Розв'язання першої проблеми полягає у реформі митниці. Теза “через ФОПів продають контрабанду” замовчує існування як абсолютно тіньових каналів збуту, так і ринку фальшивих товарних документів, яким користуються великі компанії. Контрабандні потоки не зменшаться, а лише перемістяться в ці два канали.

Щодо другої. РРО робить спрощену систему менш привабливою для дрібного підприємця, але жодним чином не зменшує подрібнення. Навпаки, подрібнений середній та великий бізнес, з їх спеціалізацією працівників та можливостями інвестування в обладнання, завдяки РРО отримують додаткові переваги над немережевими конкурентами. Перевірки торговельних приміщень в яких працюють десятки ФОПів під одним брендом – лише одне з можливих рішень. Головне, що норми та дії мають бути точковими та не створювати перешкод реальному мікробізнесу.

Лобізм мережевих компаній та постачальників РРО щодо фіскалізації залишається поза увагою громадськості. Перші таким чином усувають конкурентів, другі – формують ринок збуту. Під тиском цих груп проходить звуження сфери використання спрощеної системи, зокрема через так звані, “ризикові” групи товарів. Імпортер не надає документів, без яких не можливо вести товарний облік, а отже не можна реалізовувати складну побутову техніку. РРО та 5600 “зачистили” ринок для великих компаній. Метражі та обмеження щодо видів діяльності в законопроєкті 6348 йдуть тією самою протореною доріжкою.

Під гаслом “детінізації економіки” реалізується економічна політика в інтересах великого капіталу. Ринки що формуються під замовників, усунення конкурентів через законодавчі обмеження, податкові пільги певним галузям та групам компаній, прямі державні інвестиції окремим гравцям, – все це інструменти такої політики. Бюджет тут виступає лише як ширма для перерозподілу. Ідеологом цієї політики є Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев.

Збільшення рівня перерозподілу ВВП через бюджети, яке на разі складає 46%, не дає українцям вирватись з пазурів бідності. І власник бізнесу і розпорядник бюджету переслідують власний інтерес. Різниця полягає лише в тому, що перший досягає мети через інвестування власних коштів у задовільнення потреб клієнтів, другий – через виведення чужих коштів з бюджету у власну кишеню.

Зменшення рівня перерозподілу, яке обумовлює економічне зростання, наслідком якого є добробут громадян, – це шлях за який виступаємо ми. Пройти цей шлях не можливо без економічно активного малого бізнесу. ͇В͇и͇р͇і͇ш͇е͇н͇н͇я͇ ͇к͇о͇н͇ф͇л͇і͇к͇т͇у͇ ͇Ф͇О͇П͇і͇в͇ ͇з͇ ͇д͇е͇р͇ж͇а͇в͇о͇ю͇ ͇м͇и͇ ͇б͇а͇ч͇и͇м͇о͇ ͇т͇а͇к͇и͇м͇:

⏹відставка Данила Гетманцева з поста Голови Комітету,
⏹реєстрація законопроєкту напрацьованого Радою з питань сприяння розвитку малого підприємництва при президенті,
⏹розгляд всіх законопроєктів зареєстрованих у Верховній Раді щодо РРО,
⏹до того часу, поки такий розгляд не відбувся, відтермінувати строки розширення застосування РРО платниками єдиного податку (законопроєкт 6376).

ФОПам остается только одно - гнать "зелёных слуг"

На головну сторінку

«    Жовтень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини