Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Дістав рушницю «з метою самозахисту»: обвинувачений у вбивстві 7 людей Захаренко дав нові свідчення
Дістав рушницю «з метою самозахисту»: обвинувачений у вбивстві 7 людей Захаренко дав нові свідчення

У Богунському районному суді міста...

 • Дістав рушницю «з метою самозахисту»: обвинувачений у вбивстві 7 людей Захаренко дав нові свідчення
  Дістав рушницю «з метою самозахисту»: обвинувачений у вбивстві 7 людей Захаренко дав нові свідчення

  У Богунському районному суді міста...

 • Василя Малюка з Коростишева призначили головою СБУ
  Василя Малюка з Коростишева призначили головою СБУ

  Малюк має низку відомчих відзнак...

 • Клименко став новим міністром внутрішніх справ України
  Клименко став новим міністром внутрішніх справ України

  Ігор Клименко став новим міністром...

 • Житомиряни скаржаться на слизьку плитку під ногами, яка у дощ та сніг стає небезпечною для пішоходів
  Житомиряни скаржаться на слизьку плитку під ногами, яка у дощ та сніг стає небезпечною для пішоходів

  Слизька плитка на житомирських тротуарах...

Новини
ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»

ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»

3 травня 2022
Коли мова заходить про волонтерів і волонтерську діяльність у Житомирі, або ж і в цілому- у Житомирській області, то на згадку приходять імена та прізвища багатьох людей. Слід зауважити, що у найскладніші часи сучасного українського державотворення, волонтерський рух, що грунтується на солідарності багатьох людей, відігравав і досі відіграє напрочуд потужну роль.

ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»


І все ж таки, як і скрізь, як у будь – якій справі , головне місце у волонтерській діяльності належить конкретним людям. Хтось із нас може гарно куховарити, хтось пише вірші чи ремонтує автомобілі, хтось вміє і любить плекати гарні врожаї на поліських ланах. Але при цьому всьому є люди , які вміють організувати, об’єднати навколо себе вміння, бажання та зусилля багатьох. У Житомирі до когорти таких людей безумовно належить і Володимир Виговський. Багато поколінь педагогів Житомирщини, які навчалися у Житомирському педагогічному інституті, а згодом у педуніверситеті і в університеті імені І.Я.Франка, знають Володимира Виговського як беззаперечного лідера, прекрасного організатора, генератора багатьох студентських заходів та ініціатив, які стали традиціями щонайменше на теренах усієї нашої області. Студентські будівельні загони, студентські фестивалі та багаторічний досвід діяльності у «кавеенівському» русі, викладацька діяльність та робота у профспілковому середовищі принесли Володимиру Виговському багатющий досвід і ще більший авторитет у середовищі багатьох колективів установ та організацій Житомирщини. Особисті якості лідера, а ще більше – організаторський талант Володимира Івановича дозволив йому матеріалізувати свої життєві досягнення у конкретні волонтерські проекти.

ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»


- Свого часу мені доводилося спілкуватися і співпрацювати із багатьма як урядовими, муніципальними структурами, так і громадськими організаціями у багатьох країнах Європи, - говорить Володимир Виговський. – Ще кращі взаємостосунки нам вдавалося налагодити із нашими співвітчизниками, які з різних життєвих обставин і причин опинилися у Європі. Сьогодні все це допомагає нам в умовах воєнного часу. Найкращі враження від наших італійських українців, від наших громад, які відгукнулися на російську агресію проти своєї Батьківщини масованим потоком допомоги. Одна за одною до Житомира прибувають фури із допомогою від наших земляків із Італії.

Зауважу, що із-за кордону до нас їде не лише продовольство. Люди прекрасно уявляють, що таке сучасна війна, а тому у якості гуманітарних вантажів до Житомира прибувають прилади, турнікети, інше військове та медичне спорядження, якого потребують наші військові підрозділи на передовій. І не лише із Італії, але й із інших країн допомога надходить дуже потужна. Ось, до прикладу, нещодавно для потреб нашої 95-ї бригади ми передали два позашляховики, що надійшли із Данії.

- У самому Житомирі волонтерський рух просто клекоче і ледь не щодня ми чуємо про нові почини, ініціативи і про конкретні факти із їх виконання та реалізації…


ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»


- Однозначно, у нашому місті дуже багато людей усвідомлює свою громадянську відповідальність і береться за конкретну допомогу військовим. Хтось (як і ми) займається організацією та координацією надходження допомоги із-за кордону. Хтось тут, у Житомирі, лагодить, ремонтує, шиє, куховарить і т.д. Можу назвати багатьох людей, які допомагали мені особисто організувати та відправляти десятки тон важливих вантажів для потреб Збройних сил України. Це і бердичівлянка Інна Тарасюк, яка вражає своєю кипучою енергією, життєвою ерудицією і талантом організатора. Ніколи не підводить Олена Розенблат, яку я знаю давно ( ще із її студентських років), а сьогодні вона, як депутат Житомирської міської ради, заслуговує на високу оцінку і вдячність від житомирян, а ще більше – від тих військових підрозділів, яким ми відправляємо тони важливих вантажів. Хочу відзначити проректора Житомирського Національного агроекологічного університету і також депутата Житомирської міськради Івана Мартинчука. У себе , у вузі, Іван Володимирович налагодив чітку і системну роботу із координації усіх напрямків допомоги, що надходить із-за кордону. Коли б і хто не звертався до Івана Володимировича, відгук і реакція із його боку будуть повними і максимально помічними. У Житомирі мабуть усі чули про те, що депутат і підприємець Олександр Ракович допомагає нашим військовим десятками тон продовольства. Нам він допоміг закупити пальне, яке було потрібне для доставки фур у райони безпосереднього розташування військових підрозділів, які ведуть бої із російським агресором.

- Володимире, допомога для потреб ЗСУ і досі не втрачає своєї актуальності?

Звісно ж , так! І вона не втратить своєї надважливої ролі аж поки ворог не покине останнього метра території України. Наші збройні сили зараз відчутно посилюються, інтенсивно навчаються і , що найголовніше – вдосконалюють свою оснастку, свої технічні можливості. І тут важливу роль відіграє не лише допомога від конкретних держав Європи, про яку ви чуєте із новин, але й наша волонтерська участь. Адже так об’єктивно виходить, що саме волонтери спроможні і здатні вирішити певну термінову проблему, яка виникає на рівні конкретного батальйону чи навіть меншого за розмірами підрозділу наших ЗСУ. Тому ми маємо бути напоготові і тримати у належному організаційному тонусі свої можливості, зв’язки та напрацювання. Як би нам не було тяжко тут, у тилу, де немає фронтової напруги і де, на щастя, не було бойових дій, але ми маємо шукати найменшого шансу і найменшої спроби, аби допомогти нашим бійцям, які боронять Україну у бойовій обстановці. Маємо бути свідомі того, що наша підтримка має грандіозне моральне значення для наших військових, а подекуди вона рятує життя у випадку поранення чи бойового травматизму.

- Володимире Івановичу, ми переконані, що, попри ваші щоденні клопоти на ниві волонтерства, ви обовязково, хоча б подумки, вже розмірковуєте над тим, що треба буде зробити після нашої перемоги..


ВОЛОДИМИР ВИГОВСЬКИЙ: « Втома – не на часі, маємо бути напоготові!»


- Буває, що й розмірковую.. Хоча нині вся увага до тих проблем, які диктує війна. Але ось, зовсім нещодавно життя «підкинуло» дуже потрібну для усіх нас пропозицію допомогти із організацією виставки нашому уславленому і поважному художнику Юрію Камишному. Він зараз працює дуже різнопланово і напружено. Але результати вже є і їх мають бачити наші земляки – полісяни, а в майбутньому – числені туристи, які (я в це щиро вірю) охоче відвідуватимуть Україну після нашої перемоги над ворогом. А загалом, у нас є і ще буде багато важливих завдань, які треба буде вирішувати після завершення цієї страшної війни. Нас чекає важка, але доблесна праця. Вірю, що ми зможемо вистояти, перемогти і зрештою жити, як сьогодні живуть чимало цивілізованих країн світу.


На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини