Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Тимчасово припинити планові госпіталізації: прохання МОЗ
Тимчасово припинити планові госпіталізації: прохання МОЗ

Міністерство охорони здоровʼя України просить...

 • Тимчасово припинити планові госпіталізації: прохання МОЗ
  Тимчасово припинити планові госпіталізації: прохання МОЗ

  Міністерство охорони здоровʼя України просить...

 • У Житомирі горить готель. ФОТО. ВІДЕО
  У Житомирі горить готель. ФОТО. ВІДЕО

  У Житомирі горить готель...

 • Кому і яку
  Кому і яку "печеньку" привезла сьогодні у Київ Вікторія Нуланд?

  Інтрига дня - приліт із...

 • На допит щодо справи про заступника глави ОП Тимошенка викликали експрацівника Кіберполіції з Житом ...
  На допит щодо справи про заступника глави ОП Тимошенка викликали експрацівника Кіберполіції з Житом ...

  Як стверджують адвокати, житомирського свідка...

Новини
ТРАНСПЛАНТАЦІЯ – ЦЕ І ПОРЯТУНОК У НАЙВАЖЧІЙ СИТУАЦІЇ, А НАСПРАВДІІ - ЦЕ ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ – ЦЕ І ПОРЯТУНОК У НАЙВАЖЧІЙ СИТУАЦІЇ, А НАСПРАВДІІ - ЦЕ ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ

11 травня 2022
Квітень 2022-го року у Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського ознаменований черговою важливою подією – третьою за ліком успішною операцією із трансплантації (пересадки) нирки. Упродовж минулих дев‘яти місяців фахівці лікарні на чолі із завідувачем відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин Анатолієм Матвійчуком здійснили складні операції із пересадки нирки. Якщо говорити про саму технологію проведення такої трансплантації, то це насправді доволі тривалий і складний процес. Під час проведення самої операції із трансплантації нирки задіяні одразу дві бригади лікарів, що проводять забір здорової нирки від донора і тут же трансплантують орган хворому пацієнту.

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ – ЦЕ І ПОРЯТУНОК У НАЙВАЖЧІЙ СИТУАЦІЇ, А НАСПРАВДІІ - ЦЕ ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ


«Але процесові безпосередньої трансплантації нирки передує різнопланова і багатогранна робота, - каже Анатолій Іванович Матвійчук. - Найголовніша роль відводиться процесу обстеження на сумісність донора із рецепієнтом, що потребує пересадки нирки. Ми провели вже три операції із такої трансплантації за минулі дев’ять місяців і, на щастя, усі вони пройшли нормально. Кожна операція, як і кожен хворий, по своєму унікальна та особлива. До того ж, враховуючи нинішні часи, історія кожної такої трансплантації, буває дуже непростою. Наприклад, наша пацієнтка із Любара, яку ми оперували наприкінці квітня, насправді була готова до трансплантації ще 24 лютого нинішнього року. Але, як відомо,в Україні розпочалася війна. Люди налякані ракетними обстрілами та авіаційними нальотами, ставали біженцями. Наша пацієнтка також негайно вирушила до Польщі. Там вона змушена була продовжувати процедури проходження гемодіалізу, там вона зрештою потрапила до стаціонарного відділення польської лікарні. Але минув місяць, ми запропонували нашій пацієнтці повернутися додому і вона повернулась. Знову ж таки, чергова прикрість нас чекала на тому, що донор (мама нашої пацієнтки), у якої ми мали забрати нирку для трансплантації, захворіла на COVID-19. Це, знову ж таки, неабияк ускладнювало процес. Проте нарешті операцію зроблено і процес трансплантації пройшов успішно. Сьогодні, ось коли ми з вами говоримо, пацієнтка із донорською ниркою почувається нормально і готується до виписку додому».

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ – ЦЕ І ПОРЯТУНОК У НАЙВАЖЧІЙ СИТУАЦІЇ, А НАСПРАВДІІ - ЦЕ ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ


Анатолій Матвійчук розповів про те, що трансплантація органів та тканин – для нас, українців, новий напрям медицини, який давно успішно розвивається та успішно впроваджується у багатьох країнах світу. Звісно ж, йдеться про країни із могутніми економіками та розвинутою медичною галуззю, де трансплантація є звичною і має давно відлагоджені процедури. У багатьох цивілізованих країнах люди розуміють значення і важливість низки питань стосовно донорства певних органів і заздалегідь оформлюють певні погодження та дозволи на використання таких органів. У підсумку (і така практика існує у країнах Західної Європи, або, наприклад, у США) людина, яка трагічно, раптово, несподівано гине, може стати донором певних органів навіть не для одного рецепієнта. Це насправді вияв гуманістичного ставлення, коли одна людина в силу обставин, може врятувати життя, докорінно поліпшити здоровя кількох інших людей».

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ – ЦЕ І ПОРЯТУНОК У НАЙВАЖЧІЙ СИТУАЦІЇ, А НАСПРАВДІІ - ЦЕ ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ


В Україні кількість операцій із трансплантації певних органів збільшувалось упродовж останніх кількох років, - говорить медичний директор з невідкладної допомоги та хірургічної роботи Житомирської обласної клінічної лікарні Віталій Хоменко. – Але минулий, 2021-й рік став таким собі переломним, оскільки подібні операції розпочали здійснювати у кількох лікувальних закладах України. Йдеться. звісно ж, не лише про столицю, але й про обласні лікарні. І Житомирщина у цьому стосунку винятком не стала. Навпаки, на старті нового напрямку хірургії, всього за дев’ять місяців ми провели три операції із трансплантації нирки, - продовжує Віталій Станіславович. – Звісно, якщо врахувати кількість пацієнтів, які використовують сьогодні процедуру гемодіалізу, то якраз трансплантація нирок може стати ( у багатьох країнах вже є) дуже перспективним, сучасним методом порятунку людей. До речі, в Україні сьогодні усі витрати на процес трансплантації нирки ( йдеться про суму близько 450 тисяч тисяч гривень) бере на себе держава. Пацієнт приходить до лікарні і тут отримує повний перелік послуг, процедур, обстежень, які передують трансплантації, а потім, вже після операції із трансплантації , пацієнт отримує спеціальні препарати задля запобігання відторгнення пересадженого органу. Завдяки запровадження процесу трансплантації певних органів, який відчутно пожвавився в Україні два роки тому, ми вже можемо казати, що так звана презумція незгоди пацієнта, яка виявляється у недовірі до трансплантації, як до чогось непевного чи навіть сумнівного, сьогодні поступово зникає. Сьогодні ми маємо реєстр пацієнтів, що потребують і бажають пересадки нирок, є певні напрацювання і йде підготовка до трансплантації ще одного важливого органу – печінки, для чого у нас формується бригада відповідних фахівців. Загалом злагодженість, згуртованість і взаєморозуміння команди фахівців, медсестринського персоналу нашої лікарні є головним критерієм і головною запорукою успішності проведених операцій із трансплантації. Слід зауважити, що у процесі впровадження трансплантації органів у нас з’явилася посада трансплант – координатора, оскільки цей напрям у роботі нашого закладу набуває все більшого значення і потребує системної уваги і супроводу. Однак наголошую на тому, що трансплантація рятує життя і відновлює нормальну життєдіяльність у раніше безнадійно хворих, або ж навіть –приречених пацієнтів. Це головне і задля цього ми , власне, й працюємо!

На головну сторінку

«    Грудень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Новини