Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
План капитуляции Украины, который провалился
План капитуляции Украины, который провалился

Как работала информационная компонента доктрины...

 • План капитуляции Украины, который провалился
  План капитуляции Украины, который провалился

  Как работала информационная компонента доктрины...

 • Житомирський міський голова вшанував пам'ять жертв Голокосту
  Житомирський міський голова вшанував пам'ять жертв Голокосту

  Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту....

 • Пухлина була вагою, як новонароджена дитина: унікальну операцію провели лікарі в Житомирі
  Пухлина була вагою, як новонароджена дитина: унікальну операцію провели лікарі в Житомирі

  У Житомирській обласній клінічній лікарні...

 • Сьогодні святкує день народження відомий житомирянин Олексій Ясюнецький
  Сьогодні святкує день народження відомий житомирянин Олексій Ясюнецький

Новини
Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!

Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!

6 грудня 2022
На сторінках найтиражнішої і найпопулярнішої в області газети "Субота" зʼявився виступ депутата Сергія Крамаренка "Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку".

Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


Публікація викликала великий резонанс. На численні прохання читачів сайту Житомир-Онлайн друкуємо цю публікацію:


Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


Заявляючи про жорстку економію, Житомирська обласна влада планує «ламаючи через коліно» депутатів, припинити право користування ДП «Баранівське лісомисливське господарство» мисливськими угіддями площею 16,3 тис. га та надати їх у користування ТОВ «Форест Полісся-22» (фірмі, яку зареєстровано тільки в цьому році). Відповідний проєкт рішення сесії оприлюднений 28 листопада. Непослідовні та скандальні рішення обласної влади викликають обурення в житомирян.

«Розглянувши подання Державного агентства лісових ресурсів України від 25.10.2022 № 03-11/5605-22, від 23.11.2022 № 03-11/6468-22, погодження Житомирської обласної військової адміністрації від 22.11.2022 № 6629/2-22/27, клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Полісся-22» від 23.11.2022 № 9, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, обласна рада вирішила припинити право користування мисливськими угіддями ДП «Баранівське лісомисливське господарство» площею 16472,5 га зв’язку з добровільною відмовою від користування. Надати у користування товариству з обмеженою відповідальністю «Форест Полісся-22» мисливські угіддя загальною площею 16338,5 га на землях ДП «Баранівське лісомисливське господарство» у межах Баранівської міської, Довбиської селищної та Дубрівської сільської рад Новоград-Волинського району Житомирської області, терміном 25 років», - йдеться у проєкті рішення.

Кому передадуть ще 134 га у проєкті рішення не вказано.

ТОВ «Форест Полісся-22» зареєстроване в місті Баранівка 22 вересня 2022 року, статутний капітал – 1,5 тис. грн, основний вид діяльності – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Співзасновники фірми: Орологопуло Наталія Петрівна (прописана у Києві), Зінич Сергій Миколайович (прописаний в селі Череваха, Волинської області), Мацюк Роман Олександрович (прописаний в селі Городище Волинської області).


Журналіст народного тижневика «Субота» звернувся до депутата Житомирської обласної ради Сергія Крамаренка за коментарем – у нас вийшла дуже непроста розмова про те, чому під час війни влада дозволяє собі витрачати на себе кошти ще в більших розмірах, ніж це було в мирний час.

- Чиновники Житомирської області сіли на голову громаді. Чому взагалі під час війни влада дозволяє собі витрачати на себе кошти ще в більших розмірах, ніж це було в мирний час?

- Це риторичне питання. Зрозуміло, що риторичне. Мені важко сказати з цього приводу, якими моральними законами керується людина. Мене серйозно бентежить, що це відбувається не тільки на державному, а й на регіональному рівні. Важко зрозуміти, коли депутати Верховної Ради приймають бюджет на 2023 рік у воюючій країні і коли збільшується майже на 500 мільйонів фінансування партії. Це говорить, що для депутатів важливіше профінансувати політичні партії, ніж виділити кошти на допомогу тим, хто постраждав від війни. Це говорить про те, що ті, хто приймають подібні рішення, дбають не про національну безпеку і оборону, а про якісь власні політичні проекти з державного бюджету.

На регіональному рівні - теж саме. До мене звертаються люди, постраждалі від терористичних актів з боку Російської Федерації. Я звертаюся до обласної влади і мені приходить відповідь, що грошей немає. Я розумію – в бюджеті немає грошей. Але паралельно з тим голова військової адміністрації виділяє своїм заступникам премії по 100 %. Тобто від 40 до 50 тисяч гривень тільки премії. Дає надбавки по 20-30 тисяч гривень. Дає матеріальну допомогу своїм же заступникам. Причому сума матеріальної допомоги сягає 90 тисяч гривень. І в мене виникає питання: чому для людини, в якої пошкоджено будинок, немає 20 тисяч на допомогу, а для заступників голови військової адміністрації є і 80, і 90 тисяч гривень? Зрозуміло, що це через недостатній контроль нашого громадянського суспільства. Можливо є таке усвідомлення наших обласних можновладців, що «війна все спише», що під час війни на багато речей можна закрити очі. Але це іде від нашої неактивної позиції громадянського суспільства, що ми самі дозволяємо це робити. Влада робить рівно стільки, скільки їй дозволяє суспільство. Якщо громадянське суспільство не каже на біле – біле, а на чорне – чорне, то рано чи пізно кожен чиновник починає сідати на голову. Я можу відверто сказати свою думку: чиновники Житомирської області сіли на голову громаді.


Журналісти «Житомир.info» зробили запити про зарплати очільників нашої області – цифри вражають!

Оклад та зарплата начальника Житомирської ОВА в 2022 році:

Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


Зарплата першого заступника голови ОВА Наталії Остапченко складається з окладу, надбавок за ранг та за інтенсивність праці (100% посадового окладу) і щомісячної премії, також цього року вона вже двічі отримувала матеріальну допомогу:

Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


- В липні цього року було зґвалтовано місцеве самоврядування - «Ліквідаційні» рішення обласної ради пов’язані тільки з бізнесовими інтересами?

- Так, я вважаю, що в липні цього року на сесії обласної ради було зґвалтовано місцеве самоврядування, як в частині суб’єктності, так і в частині якоїсь совісті та моралі. З незрозумілою процедурою підготовки питань, без зустрічі з колективами, без обговорення, людей просто поставили перед фактом – було «реорганізовано», а по суті ліквідовано цілу низку комунальних підприємств, установ, закладів культури, охорони здоров’я. Логіка цих події, на мою думку, мала подвійний інтерес. Приведу до прикладу Медичний центр. Ще в минулій каденції, коли я був депутатом обласної ради, Житомирський обласний центр спортивної медицини піддавався такій собі спробі рейдерського захоплення. Намагалися будь-яким чином будівлю, в якій знаходиться Медичний центр біля великого супермаркету «Олді», забрати. Були такі собі спритні комерсанти, які бігали по обласній раді і намагалися викупити цю будівлю. Тоді депутатський корпус однозначно показав їм на двері і це питання було закрито. А ось при новій каденції ця тема знов сплила. Тобто інтерес до цього приміщення нікуди не дівся.

Коли в липні місяці виявилося, що успішний прибутковий медичний центр приєднують до збиткового діагностичного центру, в мене з’явилися питання, а ось коли кулуарно колективу центру дали зрозуміти, що їм прийдеться виїхати з цього приміщення, в мене ці питання зникли. Я розумію, що там є «подвійне дно». Комусь потрібне це приміщення. І заради цього приміщення був зґвалтований великий колектив. І це ґвалтування триває по цей день. На мою думку, схожа ситуація і з бібліотекою для юнацтва, і з Літературним музеєм. Там дуже гарні, відремонтовані будівлі. Я не знаю, хто за цим стоїть, але впевнений, що багато охочих до цього ласого шматочка стоїть.

Частина колективів не погодилася з рішенням липневої сесії та пішли до суду. Але на сьогодні, по факту, до суду пішли колективи чотирьох установ: Обласного центру спортивної медицини, Кмитівського музею, «Родослава», юнацької бібліотеки. Більшість змирилась.


- При збільшеннях надходжень до обласного бюджету, лише лояльні депутати отримують кошти на реалізацію проєктів?

- Я розумію оптимізацію, коли немає коштів, але я бачив цифри надходжень до обласного бюджету, які більш ніж на 400 мільйонів гривень, ніж минулого року. Тобто жодних економічних підстав для цієї «реорганізації» не було. І головне - навіщо людей на вулиці викидати? Дайте їм можливість дожити, поки війна закінчиться. Маємо гуртуватися, підтримувати один одного. До війни представники влади добре заробляли на двох проєктах: на дорогах і великому будівництві. Зараз цього немає, але ж апетит нікуди не дівся і вони перевели погляд на комунальну власність. Це моє припущення. Три об’єкти у центрі міста вони вже нагледіли. В області повністю перероблена система управління комунальною власністю, замінені люди на всіх ділянках, щоб отримати керований процес. Але і це ми оскаржили у судах і цей процес заблокований. Щодо Володимира Ширми, то він просто виконує команди. Тому обласна рада втратила свою суб'єктність, стала філією ОВА – губернатор раніше радився із депутатським корпусом по ключових питаннях життєдіяльності області. Минулі роки обласні депутати мали свій депутатський фонд у межах 200 тис. грн для надання людям матеріальної допомоги. Зараз ця програма є, але грошей не виділяють. А звернень про допомогу стало в рази більше, нікуди не поділись важкі хвороби та лікування, а війна додала ще багато біди, де людям потрібно допомогти. Однак, на жаль, для одних є, а для інших немає.

Сергій Крамаренко: Віталій Бунечко повинен негайно піти у відставку!


- Як пов’язати «економію» в два з чимось мільйони гривень на закладах культури та одночасне виділення 40 мільйонів тільки на незрозумілу документацію на стадіон, який вже кілька разів урочисто відкривали та заявляли, що «там майже все є»?

- «Реорганізовувати» заклади області, аргументуючи, що немає грошей і при тому виділяти 40 млн. грн на документацію на стадіон, про який нам неодноразово розповідали, що він доведений до максимального стану функціональності. Віталій Іванович вже відрапортував, що стадіон при ньому зданий. Тепер хочу звернути увагу, що є певний відсоток по проєктній документації від вартості будівельних робіт. Він коливається від одного відсотка до десяти. Тому коли ми говоримо про 40 млн. на документацію, ми повинні розуміти, що у нас сума на будівництво буде не менш ніж півмільярда гривень! І цю суму потім буде відділено в наступних роках на будівництво вже побудованого стадіону. Це ж неподобство! Більше 200 млн на цей стадіон було витрачено, зробили начебто все, що було можна і знов виділяйте кошти на теж саме.

- Владі вигідно, щоб для Житомирщини придбали вкрай необхідний томограф для онкодиспансеру значно дорожче, ніж в інших областях?

- Житомирський обласний онкологічний диспансер провів тендер на придбання комп’ютерного томографа для сканування всього тіла людини вартістю закупівлі 35 млн грн. Комп'ютерний томограф для онкоцентру – це добре. Але чому, коли в інших областях на придбання подібної апаратури витрачали 25 млн грн, в Житомирській області – 35 мільйонів? Є рішення Антимонопольного комітету, що тендер відбувся без порушень закону. Керівник закладу нам пояснював: вибрали найкращий. Ну що ж, вибирайте, а ми потім проведемо експертизу, якщо щось не так, то це буде мародерство під час війни. Щороку обласна рада виділяла 7-10 мільйонів гривень для допомоги онкохворим. Цього року не виділили… Якраз би різницю у ціні – 10 млн гривень – і використати для хворих.

До того ж на одній з депутатських комісії йшла мова про те, щоб Житомирський онкодиспансер взяв 50 млн. кредиту на лінійний прискорювач, який вкрай необхідний для лікування онкохворих. І в той же час 40 млн. грн віддають на документацію на стадіон!

Але, як говориться, вода камінь точить. Я вірю, що рано чи пізно на всі питання будуть дані відповіді. За все треба буде відповідати. Та, на жаль, чимало речей буде втрачено.


Відповідно до законодавства, з березня цього роки голова військової адміністрації одноосібно розпоряджається видатками обласного бюджету. Тобто він вирішує, кому коли давати. Раніше це відбувалося через затвердження депутатськими комісіями. На сьогодні цього немає. Голова ОВА сам визначає, куди витрачати кошти. На моє звернення до Віталія Бунечка про надання інформації: більш, ніж на 400 млн грн було зібрано більше коштів, ніж в минулому році.

На що вони були витрачені? Знаєте, яка мені надійшла відповідь? Ця інформація – таємна! Тобто виділити 40 млн грн тільки на незрозумілу документацію можна, а ось сказати про це в очі – ні! Віталій Бунечко досконало знає про проблематику області, про скажені закупівлі, тому говорити про те, що він чогось не знав – не можна! Зараз тільки голова ОВА одноосібно несе відповідальність за те, що коїться в області!


Розмову вів
Ростислав Гар

На головну сторінку

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини