Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Война закончилась? Для ФОПов в Украине готовят
Война закончилась? Для ФОПов в Украине готовят "подарок", эксперты бьют тревогу

Эксперты специально для "Телеграфа" высказали...

 • Война закончилась? Для ФОПов в Украине готовят
  Война закончилась? Для ФОПов в Украине готовят "подарок", эксперты бьют тревогу

  Эксперты специально для "Телеграфа" высказали...

 • Нові дорогі машини Слуг народу та ОПЗЖ. ВIДЕО
  Нові дорогі машини Слуг народу та ОПЗЖ. ВIДЕО

  Народна депутатка від фракції "Слуга...

 • Господарський суд відклав вирішення долі маєтку Терещенків у Червоному, що на Житомирщині, до 27 л ...
  Господарський суд відклав вирішення долі маєтку Терещенків у Червоному, що на Житомирщині, до 27 л ...

  Засідання Господарського суду Житомирської області,...

 • Житомирянин звинувачує теплокомуненерго у марнотратстві. ФОТО
  Житомирянин звинувачує теплокомуненерго у марнотратстві. ФОТО

  - Вечірній сніг (поки не...

Новини
Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця

12 грудня 2022
Вже майже рік в нашій країні війна. Підступний ворог бомбить міста, руйнує інфраструктуру України. В таких складних умовах медики сумлінно виконують покладені на них обов’язки.

Сьогодні ми розповімо нашим читачам про роботу Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи який розташований за адресою: місто Житомир, вулиця Фещенко-Чопівського, 15.

Головний лікар Олександр Донець погодився відповісти на питання журналістів. Доречі за фахом Олександр Андрійович лікар-пульмонолог, за плечима Вінницький національний медичний університет. З 1994 по 2002 рік працював ординатором пульмонологічного відділення обласної лікарні. З 2002 року по 2011 рік заступник головного лікаря з експертизи. З 2011 року по даний час головний лікар, головний експерт Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи. Взагалі в центрі працює вісімдесят шість осіб, з них п’ятдесят один лікар.

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця


Головний лікар прокоментував, що заклад відновив свою роботу з 8 березня. Спочатку було створено шість комісій з персоналу що залишився у м. Житомирі, а з першого травня центр МСЕК запрацював вже на повну потужність. У першій половині року пацієнтів було небагато, бо більшість залишили домівки. З вересня значний ріст осіб з інвалідністю за рахунок тих, хто повернувся та переселенців. Тому ми маємо збільшення на 15-18 % кількості оглядів на рік.

Олександр Донець: «У центрі проводиться в середньому більше 30 тисяч оглядів за рік. Постанова Кабміну за № 220 від 8 березня, дозволяла пенсійному фонду продовжувати виплати без переосвідчення на МСЕК поки йшли бойові дії на території області. Комісії центру МСЕК працюють щоденно з 09.00. крім суботи та неділі. Голови комісій роблять все можливе, щоб огляд було проведено найшвидше.

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця


- Пане Олександре! Скільки часу минає від подачі документів і коли хворий отримує групу?

- В залежності від складності випадку, якщо це невідкладний випадок, а саме важко хворі та особи лікарняного листка (вони всі мають бути оглянуті протягом п’яти робочих днів). Якщо це первинний огляд - вони оглядаються максимум, по наказу, до місяця. Повторні випадки, в зв’язку з напливом, дещо довше, до півтора місяця. Як правило, подібні затримки відбуваються внаслідок того, що документи не вчасно поступають з районів та коли пацієнтів оглянули заочно.

- З якими проблемами Ви стикаєтесь кожного дня?

- Перша проблема – це недостатність фінансування, що не дає можливості лікарям працювати на повну ставку.
Немає коштів на паливно-мастильні матеріали та обслуговування оргтехніки, поштових відправлень.

- Друга проблема – це зайве навантаження. Якщо в весняні, літні місяці його не було, то з вересня навантаження збільшилось в середньому на 15-20 % до оптимального. В першу чергу, тому, більшість людей повернулися у свої домівки із-за кордону та інших областей. З’явилось чимало внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю. Відповідно до Законодавства, по постанові Кабінету Міністрів № 390, людина може пройти комісію в Україні в будь-якій області.


- Переселенцям потрібна додаткова реєстрація?

- Ні, для того щоб пройти комісію потрібно лише направлення лікарсько-консультативної комісії за місцем проживання або лікування хворого. Якщо хворий лікується в нас, він також має право пройти комісію.

Житомирська МСЕК - це щоденна кропітка праця


- А як бути тим хворим, які знаходяться за кордоном?

- Якщо людина находиться за кордоном, вона має право оформити дистанційно направлення на МСЕК. Для цього пацієнт зв’язується з сімейним лікарем, або це роблять його довірені особи. Сімейний лікар знаючи хворобу пацієнта, має право заочно на переогляд оформити направлення, без присутності пацієнта. До того ж з за кордону передаються довідки і витяги з історії хвороб (багато людей лікувались закордоном). Робиться офіційний переклад, надається направлення, і ми продовжуємо групу інвалідності. Також є випадки, коли первинно із за кордонну люди не можуть приїхати або захворіли та знаходяться на лікуванні. Це стосується, в основному, онкохворих. Тому ми також оформляємо групу інвалідності без присутності хворих, но за наявності всіх відповідних медичних документів.

- Військові також проходять комісію?

- Військові проходять у нас комісію майже зі всієї України. Ті, які служать в підрозділах Житомирської області і лікуються в військовому шпиталі, за бажанням мають право пройти огляд у нас. Ми ще нікому не відмовили.

- Дякую! Слава Україні!

- Героям Слава!

Після інтерв’ю журналісти поспілкувались з хворими, які очікували на проходження комісії. Хворий на ім’я Андрій прокоментував, що лікарі, які приймають, роблять це дуже фахово, тактично відносяться до хворих.

- Можливо зауваження тільки в тому, що люди, які втратили кінцівки, змушені знову проходити комісію. В даному випадку є потреба в реформуванні законодавчої бази. Щодо лікарів, то хочу подякувати ще раз людям в білих халатах.

Присутні хворі, які чекали в черзі для проходження комісії також зазначили, що не мають зауважень до лікарів. Всі вдячні медичному персоналу на свою роботу.Автор статті: Сергій Форест

На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини