Скандал: Рижук не вшанував пам'ять Корольова! ФОТО
12 січня 2011
12 січня у Житомирі у рамках святкування Дня народження відомого радянського вченого, конструктора і організатора виробництва ракетно-космічної техніки С.П.Корольова на майдані, який носить його ім’я, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника нашому славетному земляку. Участь у святкових заходах взяли перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації М. Олещенко, заступники І. Орлов, В. Куницький, М. Дейсан, голова обласної ради Й. Запаловський та ін.
Коментар "Житомир-Онлайн"
Викликає подив, що церемонію вшанування нашого видатного земляка проіґнорував губернатор Сергій Рижук. Чому?..
Ще одна загадка: у процитованому нами повідомленні управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації НЕ згадується мер Володимир Дебой. Хоча на фото добре видно, що він був біля пам'ятника Корольову.
Що відбувається???
Довідково: Сергій Павлович Корольов народився 12 січня 1907 сім’ї року у м.Житомирі, в сім’ї викладача Житомирської чоловічої гімназії. У Житомирі сім’я Корольових проживала два роки. У 1924 р. закінчив в Одесі професійно-технічну школу. Навчався в Київському політехнічному інституті. З 1927 р. працював в авіаційній промисловості. Закінчив Московське вище технічне училище і водночас Московську школу льотчиків (1930 р.). У 1930 р. працював у Центральному аерогідродинамічному інституті. В 1931 р. створив і очолив Групу вивчення реактивного руху (ГВРР). У 1933 р. — заступник директора Реактивного інституту, в 1934 р. — керівник відділу ракетних літальних апаратів інституту. В 1942—1946 рр. працював в ОКБ заступником головного конструктора двигунів. Подальшу діяльність С.П.Корольова як керівника великого колективу було спрямовано на створення потужних ракетних систем. Розвивав теорію ракетного польоту в стратосфері (1934 р.). Група вивчення реактивного руху побудувала першу радянську рідинну ракету «ГИРД-09». Під його керівництвом створено численні балістичні та геофізичні ракети, ракети-носії і пілотовані космічні кораблі «Восток» та «Восход», на яких вперше в історії здійснено космічні польоти людини і вихід в космічний простір. Під його керівництвом проводилися запуски штучних супутників Землі і Сонця, польоти міжпланетних автоматичних станцій до Місяця, Венери і Марса, вироблено м’яку посадку на поверхню Місяця, створено ряд серій штучних супутників Землі. Керував роботою численних науково-дослідних інститутів і конструкторських колективів, об’єднуючи їх на вирішення комплексних завдань ракетобудування. Виховав численні кадри учених та інженерів. В історії освоєння космічного простору з ім’ям С.П.Корольова пов’язана епоха перших визначних досягнень. Видатний організаторський хист і талант великого ученого дозволили йому впродовж ряду років спрямовувати роботу численних науково-дослідних і конструкторських колективів на вирішення комплексних завдань.