Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Преступление без наказания
Преступление без наказания

Водитель такси по неосторожности искалечил...

 • Преступление без наказания
  Преступление без наказания

  Водитель такси по неосторожности искалечил...

 • Віталій Ейсмонт: «Не дозволю громадські слухання обленерго перетворити на бутафорію»
  Віталій Ейсмонт: «Не дозволю громадські слухання обленерго перетворити на бутафорію»

  У Житомирській обласній раді діє...

 • Під Житомиром люди перекрили трасу Київ - Чоп. ФОТО
  Під Житомиром люди перекрили трасу Київ - Чоп. ФОТО

  15 июля 2020: с 10:00...

 • На Польовій у Житомирі через день грабують квартири. ФОТО
  На Польовій у Житомирі через день грабують квартири. ФОТО

  Заходять через двері, а потім...

Новини
У Житомирі вперше відбудеться міжнародна конференція, присвячена походженню української мови
У Житомирі вперше відбудеться міжнародна конференція, присвячена походженню української мови
3 листопада 2015
У Житомирському державному університеті імені Івана Франка 13-14 листопада вперше відбудеться міжнародна наукова конференція «Походження української мови та її говорів».

У Житомирі зберуться відомі науковці з різних куточків України: академіки Григорій Півторак та Василь Німчук, професори Костянтин Тищенко, Микола Лисюк, Валентин Таранець, Ганна Мартинова, Лідія Гнатюк, Ірина Фаріон. Окрім цього, свої статті надіслали відомі професори з Білорусі, Польщі, Угорщини.

Науковий захід відбудеться з ініціативи кафедри української мови Житомирського університету та Інституту української мови Національної академії наук України.

Про конференцію розповідає доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко: «Вперше на науковому рівні буде обговорюватися дратівливе, болюче і складне питання у славістиці – походження української мови. Період Русі, ХІ-ХІІІ століття, особливо складний в історії української мови. Все, що було створене на наших теренах, трактується як те, що не належить Україні. Радянський Союз привласнив чужі надбання, тобто чуже зробив своїм. Тоді було створено велику кількість словників, довідників, енциклопедій, в яких давньоруський період зробили найважливішим етапом у розвитку російської мови. Читаючи такі тексти, складається враження, що українська і білоруська мова взагалі випали з цього процесу».

За словами Віктора Мойсієнка, на логотипі конференції зображена безперервність сучасних українських говорів, яка тягнеться прямим і нерозривним ланцюжком до Русі. Українська мова складається з північного, південно-західного і південно-східного наріч, які сформовані з діалектів. Щодо Житомирщини, то вона потрапляє до території поширення північних або поліських говірок.

«Два українські наріччя, північне і південно-західне, дослідники стовідсотково називають архаїчними. Натомість південно-східне вважається новоствореним. На приклад, архаїчна вимова «паметь», «деветь» була в наших житомирських говірках ще у дописемний період», - стверджує науковець.

Відкриття конференції відбудеться 13 листопада о 10.00 у конференц-залі університету. Цього ж дня буде представлено два збірники. В одному із них надруковані матеріали про розвиток української мови, а в іншому – публікації про походження мови і говору.

Окрім цього, всі бажаючі зможуть придбати нові видання з тематики і проблематики походження української мови і українських говірок. Зокрема, будуть представлені пам’ятки історії української мови, лінгвістичні атласи та хрестоматії.

Житомирський державний університет імені Івана Франка гостинно запрошує всіх, хто любить українську мову, спілкується нею і хоче дізнатися більше про її походження та історію.

У Житомирі вперше відбудеться міжнародна конференція, присвячена походженню української мови

У Житомирі вперше відбудеться міжнародна конференція, присвячена походженню української мови

Джерело статті: Житомир-онлайн

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини