Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Бізнес просить Зеленського звільнити Гетманцева з посади голову Комітету з податкової політики
Бізнес просить Зеленського звільнити Гетманцева з посади голову Комітету з податкової політики

Його дії завдають нищівної шкоди...

 • Бізнес просить Зеленського звільнити Гетманцева з посади голову Комітету з податкової політики
  Бізнес просить Зеленського звільнити Гетманцева з посади голову Комітету з податкової політики

  Його дії завдають нищівної шкоди...

 • Житомирський міський голова Сергій Сухомлин про загиблого Героя
  Житомирський міський голова Сергій Сухомлин про загиблого Героя

  Житомир попрощався з...

 • Віктор Развадовський продовжує допомагати мешканцям Житомирської області
  Віктор Развадовський продовжує допомагати мешканцям Житомирської області

  Починаючи з 24 лютого 2022...

 • Олексій Шекета: «Бригади “Житомиробленерго” працювали навіть під обстрілами, але ми оперативно відно ...
  Олексій Шекета: «Бригади “Житомиробленерго” працювали навіть під обстрілами, але ми оперативно відно ...

  З початку масштабної війни на...

Новини
Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

29 березня 2016
Звукорежисер радіо «Житомирська хвиля» Анна Хаїнська за фахом дизайнер інтер’єру, але майже десять років щодня займається двома справами паралельно. На роботі вона допомагає радіоведучим зацікавити слухачів, а у вільний час створює комфорт в оселях житомирян. Анна називає роботою-хобі те, чим займається і сама дивується, де знаходить вільний час аби займатися облаштуванням квартир і будинків тих, хто звик до виваженості у деталях.

З дитинства Анна мріяла стати модельєром одягу, але мама під час вибору факультету раціонально аргументувала, що краще обрати дизайн меблів – більш реальний напрям в подальшій реалізації та працевлаштуванні. Донька так і зробила, закінчивши в коледжі відповідну спеціальність. А вже вищу освіту вона здобула як дизайнер інтер’єру.

Аня зізнається, що їй не страшно заходити у квартири чи будинки, де господарі з холодних сірих стін хочуть зробити затишне родинне гніздечко. Найбільше задоволення вона отримує тоді, коли настає момент завершення ремонтно-оздоблювальних робіт, і можна «увійти» в картинку, яка була спроектована. Коли клієнт через деякий час висловлює подяку за зручність та продуманість свого житла, адже не тільки естетика присутня в роботі дизайнера, а й практична сторона.

Анна любить шити і вишивати хрестиком, це заспокоює, відволікає, але динамічний ритм життя не дозволяє їй займатися цим тоді, коли хочеться. Генерувати ідеї та з технічною стороною справи допомагає чоловік, який займається 3D графікою, - такий собі творчий тандем.

Поки молода дизайнерка мріє про відпустку, ми поцікавилися, як вона творить дива, наповнюючи теплом і домашнім затишком оселі житомирян.

Пропонуємо нашим читачам сайту "Житомир-онлайн" інтерв’ю з дизайнером інтер’єру Анною Хаїнською.

Анно, розкажіть, будь ласка, як Вам вдається знаходити час на те, аби окрім роботи на радіо займатися ще й дизайном інтер’єру?

Часу мені катастрофічно не вистачає. Доводиться жертвувати своїм сном. Одним словом, не досипаю, і це періодами накопичується як снігова куля. На радіо мій робочий графік регламентований, а в іншій сфері творчий процес не припиняється.

Скільки квартир і будинків Вам вже вдалося облаштувати в Житомирі?

Кожен об’єкт, над дизайном якого я працюю, це моє робоче місце. У нашому місті це точно більше 10 квартир і будинків, з якими я починала фактично з нуля. Вже й не порахую скільки було дрібних замовлень, коли займалася кімнатами або тільки меблями.

Як проходить процес роботи дизайнера інтер’єру?

Спочатку отримую від замовника завдання. Дізнаюся про стиль, в якому будемо оформлювати помешкання або ж разом із клієнтом визначаємо, що це має бути. Треба вивчити вподобання власника житла. Потім приходжу на об’єкт, роблю планування та 3D-візуалізацію, тобто реалістичну картинку кожного приміщення. Після цього все обговорюємо, при необхідності коригуємо. Далі готую технічні креслення і передаю їх будівельникам, сантехнікам, електрикам, згодом меблярам. Однак не залишаю процес без уваги. Як мінімум раз на тиждень навідуюся на об’єкт, аби перевірити чи все відповідає плану. Це називається дизайнерським наглядом. Об’єкт я веду від початку до кінця, тобто до здачі. Матеріали, кольори, шпалери, покриття та меблі ми обираємо разом із замовниками. Часом те, що подобається клієнтам, не завжди відповідає планам дизайнера. Доходить навіть до кумедних ситуацій.

А можете навести приклад якогось кумедного випадку, коли клієнти не дослухалися до Вас і вийшло щось не так?

Пам’ятаю ситуацію, коли в одних клієнтів був майже завершений ремонт і вони самостійно пішли обирати меблі. Придбали стіл та стільці на кухню, поєднану з вітальнею у стилі сучасна класика. Вони зателефонували до мене, щоб похвалитися. Я прийшла на квартиру, а вони не стримували своєї радості. Стіл підходив до оздоблення приміщення, а стільці зовсім туди не вписувалися. Орієнтовно вони були подібні до тих, за якими сидять діти в садочку, але це вже збільшена копія. Всією сім’єю сиділи за столом з щасливими обличчями. Особливо був «задоволений» чоловік, що йому доведеться повертати меблі в магазин. Стіл, правда, залишився, а от стільці обирали вже зі мною. Я в жодному разі не диктую, а пропоную замовникам, що може підійти. Тобто, ми з клієнтами взаємодіємо. Придбали нові стільці і побачили, що в приміщенні справді все гармонійно. Після того ці замовники порадили мене своїм друзям, попередивши їх: «Тільки обережно, бо вона нічого не дозволяє купувати самостійно».

Ви займаєтеся оздобленням стін, підлоги, обираєте меблі. А наскільки важливі якісь дрібні деталі, наприклад, гобелени, картини?

Деталі дуже важливі, бо вони створюють атмосферу. Різні вазочки, рамочки – це атрибути, які доповнюють стиль оселі. Людям після ремонту часто не вистачає сил і бажання йти і купувати щось подібне. Якщо тривалий час ми не спілкуємося із клієнтами, то ці дрібнички так і залишаються незаповненою прогалиною в побуті. На мою думку, дрібнички та декор дають відчуття обжитості, затишку. Без них приміщення можуть здатись лише гарною виставкою меблів.

Із власного досвіду Ви може пояснити, чому для клієнтів важливий дизайн інтер’єру?

Дизайн інтер’єру важливий для людей, яким принципові деталі. Мова йде не лише про побут, а й про зовнішній вигляд. Такі клієнти – це в основному педантичні особистості. Якщо замовники розуміють, що ремонт завершиться конфліктом через розбіжності у смаках, дизайнер допомагає згладити ситуацію. Часто люди починають ремонт, але потім не уявляють як він має завершитися. Більш вимогливими до побуту стають ті, хто часто подорожує і бачить, як живуть за кордоном. Інколи звертаються люди, які мають і кошти, і можливості, аби скористатися послугами дизайнера. Але врешті відмовляються, так і не зрозумівши, навіщо наймати фахівця, адже в даний час стільки інформації в журналах або інтернеті, купа різних матеріалів в магазинах – можна все це зібрати разом і створити «щось». Ремонт, без сумніву, можна спланувати самостійно, але є просто якісний ремонт, а є дизайн, і це речі різні, між ними велика прірва. Я не жалкую, якщо мої потенційні клієнти виявляються морально не готовими до співпраці, це означає, що на даному етапі у нас різні бачення будівельного процесу: для них це лише ремонт, а для мене творчість. В оздобленні інтер’єру часто доводиться шукати консенсус між чоловіком і дружиною. Тому окрім вмінь дизайнера, я ще й маю знаходити психологічні підходи. Інтуїція постійно допомагає мені у спілкуванні з людьми.

Які помилки люди найчастіше допускають, коли облаштовують свої помешкання?

Мені найбільше кидаються в очі кольори. Після буденності, одноманітності та сірості СРСР всім хотілося чогось яскравого. Я думала, що протягом 1990-2000-х років люди вже встигли насититися кольорами і дивними поєднаннями. Дивуюся, що й досі побут в багатьох оселях перевантажений кольорами. Червоний, чорний, фіолетовий, яскраво-зелений і це далеко не все. Дивує, що люди, живучи серед такої палітри, відчувають себе комфортно. Для мене це найбільша помилка. Трапляється і нераціональне розміщення меблів, що забирає багато простору. Несумісні із хрущовками великі дивани й крісла, яким місце у королівському палаці. Часто мене дивує: хто має вирости у такій у дитячій кімнаті, в таких кольорах, в намішуванні всього, що кинулося в око в магазині. Якщо дівчинці чи хлопчику подобається занадто яскравий колір, то можна купити дитині такі олівці або шкарпетки, а не фарбувати в нього стіни. Колористика відіграє одну з найважливіших ролей у творенні простору та впливає навіть на самопочуття людини.

Що Ви можете порадити тим, хто готується робити вдома ремонт?

Звернутися до профі! Якщо немає бажання чи змоги, у першу чергу варто звернути увагу на те, що приміщення має бути максимально світлим. Так ви хоча б уникнете багатьох помилок. Тобто, максимально розвантажені й світлі відтінки на стінах і стелі. Якщо комусь дуже подобається яскраві або важкі кольори, то їх краще використати в деталях. Не обов’язково купувати, наприклад, зелений диван. Він може бути нейтрального кольору, але із зеленими подушками. У кімнаті також можна поставити свічки та вазочки таких відтінків. Потім їх легко замінити, і такі декорації автоматично змінять і простір. Затрати будуть мінімальними, але вдома буде приємно і комфортно. Є такий закон використання кольорів: їх в одному приміщенні має буди поєднано не більше трьох. Одяг всі купують в одних і тих самих магазинах, а стильно вдягаються одиниці. З інтер’єром така ж історія.

У будівельних магазинах розбігаються очі в покупців, які шукають все необхідне для ремонту. Відрізняються не лише ціни, але й якість товару. Як правильно обирати матеріали для ремонту?

Я раджу отримувати інформацію з декількох джерел. Для цього потрібно пройтися по магазинах, послухати продавців, розпитати про назву виробника, країну, склад продукції. Хороший менеджер має знати про переваги і недоліки товару. У європейських матеріалах дотримуються норми, аби в них не було шкідливих складників. Навіть елементарно можна почитати на форумах в інтернеті чи порадитися зі знайомими. Багато й залежить від майстрів, адже навіть найдорожчі і найякісніші матеріали можна невміло зіпсувати.

Чи в себе вдома Ви втілюєте дизайнерські ідеї?

У мене багато ідей, але на себе не вистачає часу і сил. Протягом року я переживаю декілька тотальних ремонтів від голих стін до досконалого порядку. Люди після ремонту потім ще півроку відходять від цього. А в мене такий стан не припиняється.

Побачити те, що вдається створювати Анні Хаїнській, можна на сайті: https://www.behance.net/Anett_a.

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Дизайнер інтер’єру Анна Хаїнська: «Краса, зручність та гармонійне поєднання деталей – основа вдалого дизайну»

Джерело статті: Житомир-онлайн

На головну сторінку

«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини