Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
«Мой муж ниоткуда не падал – его избили»
«Мой муж ниоткуда не падал – его избили»

В этом уверена вдова умершего...

 • «Мой муж ниоткуда не падал – его избили»
  «Мой муж ниоткуда не падал – его избили»

  В этом уверена вдова умершего...

 • Як в Житомирі святкуватимуть День незалежності України
  Як в Житомирі святкуватимуть День незалежності України

  Незабаром Україна відзначатиме головне державне...

 • Очільник Житомирського району Сергій Микитюк збирає підписи за самого себе
  Очільник Житомирського району Сергій Микитюк збирає підписи за самого себе

  Голова Житомирської райадміністрації Сергій Микитюк...

 • Зеленський призначив нового керівника УСБУ в Житомирській області
  Зеленський призначив нового керівника УСБУ в Житомирській області

Новини
Житомирщина набирає темп
Житомирщина набирає темп
27 лютого 2017
Їдучи дорогами Житомирщини, неважко навіть на око побачити різницю між результатами старої і нової форм управління територіями. Саме на теренах новостворених ОТГ будують дороги і відновлюють соціальні об’єкти. Водночас там, де збереглися старі органи місцевого самоврядування, така активність значно нижча.

За останні два роки об’єднанні територіальні громади в Україні стали територією, звідки країною поширюється нова якість життя. Свого часу схожа ситуація була у Китаї, де окремі території отримали податкові преференції, після чого поширили усією країною економічне зростання. В Україні нові фінансові можливості, надані децентралізацією, збільшили у рази місцеві бюджети. Сьогодні кошти, зароблені на території громади, які раніше перераховувалися у центр, вже працюють на її розвиток.

Громадяни, які спромоглися об’єднатися в ОТГ, отримали можливості для розвитку, про які раніше лише мріяли. Ідеться про комплексний ремонт шкіл і лікарень, реконструкцію доріг, створення у межах громади чи кількох громад єдиного освітнього і медичного простору.

Відродження розпочалося там, де люди домовилися про об'єднання у громаду, отримали додаткове фінансування та разом інвестували ці кошти у розвиток громади. На сьогодні – це найбільш дієвий і прийнятний шлях соціально-економічного розвитку. І житомиряни це добре усвідомили. Адже наша область торік посіла перше місце в Україні за темпами створення ОТГ. У 2016-му в області створено 22 об’єднані громади, а загалом ця кількість сягнула 32 ОТГ. Відтак, мешканці цих 32 громад першими відчули переваги реформи децентралізації.

«Складові цього успіху – активне впровадження реформи децентралізації, передача на місця повноважень та ресурсів, збільшення місцевих бюджетів, інфраструктурна модернізація за рахунок коштів ДФРР та субвенцій з центрального бюджету», - вважає Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

На його думку, відчутним є фінансовий внесок децентралізації у формування обласного та місцевих бюджетів Житомирщини. Торік головний кошторис області зріс у півтора рази – до 3,6 млрд гривень. Надходження доходів загального фонду бюджетів ОТГ склали 256 млн грн. Це удев’ятеро більше, аніж попереднього року. Власні находження бюджетів ОТГ зросли за рік більш, аніж утричі, – із 29 до 95 млн гривень.

«Наведена статистика свідчить про тектонічні зміни, які відбуваються на Житомирщині впродовж двох років», - наголосив Геннадій Зубко.

Житомирщина набирає темп. Додаткові кошти, зокрема отримані в рамках проектів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), стають інвестиціями у нову якість життя житомирян.

«З 2015 року в області ведеться масштабне дорожнє будівництво, відновлення шкіл, лікарень, будинків культури. Результат ми вже відчуваємо.У 2015-16-му за рахунок видатків Держфонду регіонального розвитку на Житомирщині впроваджено 88 проектів у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та енергоефективності. Цього року у рамках проектів ДФРР для Житомирщини передбачено майже 135 млн гривень. Це на 15 млн більше, аніж торік. Ми продовжимо соціально-економічно та інфраструктурне відродження області», - говорить Геннадій Зубко.

Серед найбільш масштабних проектів, які реалізуються разом за кошти центрального і місцевих бюджетів, Геннадій Зубко відзначає будівництво школи на 864 учні у селищі Черняхів, реконструкцію Новоборівської гімназії та будівлю для розміщення Бердичівської дитячо-юнацької спортивної школи ім. В.О. Лонського, капітальний ремонт загальноосвітньої школи I-III ступеня у селі Тетерівка.

Також приємно, що й експерти визнають Житомирщину однією із успішних в Україні за критерієм соціально-економічного зростання. У дослідженні Комітету виборців України, яке оцінює внесок кожної області у реформу, Житомирщина посіла шосте місце серед 24 регіонів України.

Експерти КВУ визначали результати на основі економічного аналізу за 10 напрямками. Ішлося про розвиток промисловості, темпи будівництва, прийняття в експлуатацію житла, залучення інвестицій, енергозбереження, тощо. Також було опитано 245 експертів, які оцінили досягнуті результати реформування в областях.

Висока експертна оцінка потенціалу області свідчить, що влада і громада Житомирщини здатні забезпечити громадянам нову якість життя.

Житомирщина набирає темп


На головну сторінку

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Новини