Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сидір Ковпак:
Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Сидір Ковпак:
  Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

  Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу
  Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу "Вулик ...

  Засновниця житомирської дитячого клубу "Вулик"...

 • "Житомиргаз" вже тиждень тримає величезний будинок без газопостачання!

  Тиждень тому на нашому сайті...

 • За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?
  За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?

  Вражаюча новина із Житомирської облдержадміністрації...

Новини
Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

11 серпня 2017
У Бердичівському районі вирішили побавитися у народовладдя. Спочатку зігнали людей, аби вони відкликали депутатів, про яких нічого не знають і навіть не голосували за них. Потім гамірливих жінок із різних сіл поставили на оборону кабінету голови районної ради. Статтю Конституції України про те, що єдиним джерелом влади є народ нахабно спотворили і спаплюжили.

Такі перипетії тривають у Бердичеві вже другий тиждень поспіль. Максим Самчик, який раніше був головою районної ради, ніяк не може змиритися, що ця посада вже більше не його. Все почалося із того, що 12 депутатів зібрали підписи під листом-зверненням включити до порядку денного питання про звільнення Максима Самчика. На сесії 28 липня пропозицію хотіли внести з голосу, проте голова райради навіть не поставив це на голосування. Думка всього депутатського корпусу, як виявилося в черговий раз, його не цікавить.

Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

Максим Самчик

Максим Самчик перетворив райлікарню на бізнес-центр


Невдоволення депутатів діяльністю Максима Самчика назрівало тривалий час. Систематичне порушення регламенту райради, а також дерибан комунального майна призвели до того, що Максим Самчик навіть втратив підтримку серед депутатської більшості, котра раніше слухняно голосувала так, як хотілося голові.
Найбільше претензій до керівника районної ради виникає з двох приводів – ситуація в районній лікарні та навколо гаражів у центрі міста. Непрозорі схеми та сліди корупції вже стали очевидними.

За останній рік районна лікарня перетворилася на справжній бізнес-центр. У медичному закладі орендує приміщення єврейська благодійна організація, яка облаштувала їх під готель. Тож поки у відділеннях та палатах лікуються хворі, збоку хтось розважається та ще й заробляє на цьому кошти.

Найактивніше проти передачі в оренду приміщень лікарні виступає депутат районної ради Габріел Мкртчян. Свою позицію він аргументує так: «Максим Самчик втопив наш район і продовжує це робити. З його ініціативи і за підтримки більшості в лікарню прийшла благодійна організація, яку перед тим вигнали із села Хажин. Вона знайшла собі дуже вдале приміщення у районній лікарні, бо там через дорогу єврейське кладовище. Я абсолютно нічого проти не маю до єврейського народу і не антисеміт, як дехто мене називає. У мене претензії до Максима Самчика. Благодійній організації дали в оренду інфекційне відділення і підвал під жіночою консультацією. Там зробили ремонт і облаштували готель. Голова благодійного фонду пообіцяв, що відремонтує 6 туалетів у медичному закладі та дорогу, що веде з траси до лікарні. З усіх цих обіцянок лише провели ремонт у 3 туалетах. Всюди звучить цифра, що на це витратили 250 тис. грн., але то неправда. Я приїздив туди разом із майстром, який оцінив кошторис робіт і запевнив, що максимум на один туалет витрачено 25 тис. грн. Добре, хай би це обійшлося в мільйон, але ж це лікарня, а не прохідний двір і не бізнес-центр. Максим Самчик ще й хотів віддати цій організації в оренду і лікарняну пекарню, але депутати не дозволили. Так це ще не все, бо є інформація, що вже укладений договір суперфіцій. Це означає, якщо благодійна організація витратить багато коштів на ремонт будівель, то потім отримає їх у свою власність. Ми звертаємося до головного лікаря, аби показали цей документ, а він каже йти в райраду. Натомість у раді знову відправляють у лікарню. Ніхто не заперечує існування такого документу, але й показати його відмовляються».

Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

Габріел Мкртчян: «Лікарня – це не прохідний двір і не бізнес-центр»

Крім того, у центрі Бердичева пустують гаражі. Місцеві підприємці неодноразово пропонували Максиму Самчику виставити їх на відкритий аукціон, починаючи з вартості в 1 млн. грн. Аби допустити до ласого шматка свою людину, голова райради придумав хитру бартерну схему. Той, хто побудує біля райдержадміністрації котельню за 2,5 млн. грн., отримає і гаражі. Насправді ж, вартість такого будівництва не тягне навіть на мільйон. Зрозуміло, що віддавати 2,5 млн. грн. за гаражі немає охочих, бо то занадто дорого. Відтак, всі конкуренти відсіюються, а улюбленець Максима Самчики отримує здешевлену комунальну власність. Щоправда, ідея не спрацювала, бо депутати відмовилися від такої брудної авантюри керівника райради.

А судді хто?


Депутати вже почали відкрито говорити про узурпацію влади Максимом Самчиком. Не раз помічали, як на сесіях під час голосування члени провладної більшості чекали на його вирішальний жест, а тоді робили так, як очікував голова райради. Під час звітів і виступів він приписував усі заслуги депутатського корпусу собі. Гучне «Я» стало словом №1 у всіх його виступах.

Повертаючись до сесії 28 липня, варто наголосити, що серед 12 депутатів, які вимагали його звільнення, було і троє членів фракції Аграрної партії, котру також представляє Максим Юрійович. З непокірними однопартійцями вирішили швидко поквитатися і позбавити їх депутатських мандатів.

5 серпня у с.Семенівка проходили збори, на які централізовано підвозили людей. Народний суд прийняв рішення вигнати з райради неслухняних депутатів Тетяну Складанчук (пройшла від с.Мирославка), Віктора Лащука (за нього проголосували у с.Осиково) та Євгена Рильського (набрав найбільше голосів у с.Маркуші). Те, що про діяльність цих політиків у Семенівці мало хто не знає, байдуже. Головне, що зібрали близько 300 людей і брехнею та підкупом змусили їх виконати команду згори. Ситуація дуже нагадує практику Максима Самчика в раді, коли він крутив своєю більшістю як хотів, а інших депутатів просто навіть не бачив перед собою.

Між іншим, Семенівку обрали не випадково. Саме там проживає Максим Самчик, який не так давно у рідному селі програв вибори на посаду голови ОТГ. На допомогу йому прийшла теща Марія Волкова. Її в депутатському корпусі називають просто «мама-теща». Ця жінка з бойовим характером – депутатка Семенівської сільської ради і заступниця директора місцевого ТОВ «Агро-сем 3». Саме на території підприємства Марії Волкової зібрали людей, а її ще й обрали головою зібрання.

Самі збори проходили із численними порушеннями. Жодного оголошення про їх проведення ніхто не бачив. Напередодні селян дезінформували, приховавши справжню причину. Одним казали, що на зборах виступатимуть проти продажу землі, інших переконували – відкликатимуть депутатів Верховної Ради. Паспортні дані людей із Семенівки були підготовлені завчасно.

Активність селян у літню спеку та ще й у суботу, коли на городах і в полі кипить робота, невипадкова. Є свідки, які кажуть, що за участь у тому збіговиську людям платили по 100 грн. Усім роздали зелені папірці і серед шуму та темної пелени необізнаності селяни проголосували за позбавлення мандатів трьох депутатів.

При цьому, депутати з фракції Аграрної партії Тетяна Складанчук, Віктор Лащук та Євген Рильський навіть не знали, що у Семенівці натовп прогнав їх із райради за те, що пішли проти волі Максима Самчика. Після семенівських зборів до роботи швиденько взялася голова ТВК Наталія Гуменюк. Вона одразу ж зареєструвала факт звернення та витяг з протоколу. У неділю повідомила депутатів, що проти них збирають підписи.

Такий самий сценарій повторився у Бистрику 6 серпня. Саме це село витягує найбільше коштів із районного бюджету на свої потреби. То чому ж не віддячити за такі подачки Максиму Самчику? Тим більше, що тамтешня сільська голова Світлана Барановська добра приятелька «мами-тещі».

Самчик налаштував проти себе громаду


Тим часом жителі трьох сіл, які делегували своїх депутатів у районну раду, обурені такими безчинствами. Без згоди жителів Мирославки, Маркушів та Осикова у Семенівці спробували відкликати обранців, до яких там не мають жодного стосунку.

Ми поспілкувалися із людьми з трьох сіл, від яких в районну раду пройшли депутати, котрі підтримували звільнення Максима Самчика.

На теренах Осиківської сільської ради Віктора Лащука добре знають, бо він тут часто буває. Депутат не цурається фізичної роботи, коли разом із громадою будує церкву або прибирає. За час його депутатства у с.Дубово встановили дві зупинки, яких там ніколи не було. З ініціативи депутата в амбулаторії відкрили стоматологічний кабінет, провели ремонт у медичному закладі, замінили двері в дитячому садочку.

«Про те, що відбулося у Семенівці, ми дізналися з інтернету. Там йшлося, що депутатів позбавлять мандатів через бездіяльність. А звідки в Семенівці відомо, чим на своїх округах вони займаються? Віктор Лащук у нас постійно, його вже люди добре впізнають, хоча він не живе в нашому селі. У нас просто хочуть забрати депутата, якого навіть не знають. Якщо така справа, то чому громада там не вислухала самих депутатів», - висловив свою думку Осиківський сільський голова Юрій Маркусевич.

У Маркушах проблеми безробіття немає вже кілька років. У сезон майже все село працює на місцевому ТОВ «Українська ягода». Серед 450 працівників там є жителі довколишніх сіл і Бердичева. Заступник директора цього підприємства – депутат райради Євген Рильський, який теж потрапив у чорний список до Максима Самчика.

Депутат про рішення на зборах громади у Семенівці дізнався 6 серпня по телефону від голови ТВК.

«Вона мені зателефонувала і повідомила, що розмова записується. Початок процедури відкликання розпочався. Але я обирався не по списах Аграрної партії. Я безпартійний, а лише член фракції цієї партії. Відкликати можуть тільки люди, які за мене голосували і знають мене. У мене є своя думка, а хто має свою думку, той комусь невигідний», - каже Євген Рильський.

Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

Євген Рильський: «Відкликати можуть тільки люди, які за мене голосували»

Маркушівський сільський голова Олександр Карпов не бачить правомірності у семенівських зборах: «Євген Рильський набрав у нас достатню кількість голосів, аби потрапити до районної ради. Нехай приїдуть сюди, проведуть збори і назбирають стільки підписів, щоб його відкликати. Вони добре знають, що тут їм швидко дадуть відсіч. Чому якесь село має право відкликати нашого депутат? Будь ласка, на округ і запитайте в самих людей. Ця логіка політичної боротьби мені зовсім не зрозуміла».

На свого депутата в Маркушах не скаржаться. За підтримки Євгена Рильського на вулицях з’явилося освітлення, відремонтували медпункт. Молодий депутат забезпечує школу спортивним інвентарем, допомагає споруджувати церкву та не відмовляє у матеріальній допомозі, коли до нього звертаються виборці.

Фактичних підстав для позбавлення депутатських мандатів цих людей немає.

Пролетів як фанера над Бердичевом


Поки Максим Самчик готував план помсти членам своєї фракції, не зогледівся, як залишився без посади. На позачерговій сесії районної ради 8 серпня депутати знову підняли питання про звільнення голови. Максим Самчик категорично відмовився обговорювати кадрові зміни і навіть не запитав, чи бажають самі депутати вносити це до порядку денного. Голова райради закрив сесію і разом із частиною обранців залишив залу.

Тим часом 19 депутатів з усіх 34, які залишилися, одностайно проголосували за звільнення з посади Максима Самчика та його заступниці Олени Рудик. Новою головою районної ради обрали Софію Томашевську. Того ж дня у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з’явилася інформація про нового керівника. На юридичні дії від імені Бердичівської районної ради з 8 серпня має законне право Софія Томашевська.

Однак, Максим Самчик з дитячої наївністю вірив, що головою райради попри більшість налаштованих проти нього депутатів, все одно залишається він. Наступного дня, 9 серпня, Самчик не впустив у робочий кабінет Софію Томашевську та забрав офіційну печатку. Захиститися за дорослим чоловіком, якому бракує політичної волі, зібралися жінки передпенсійного віку з різних сіл Бердичівського району. Вони поставили стільці під кабінетом голови райради і таким чином забарикадували туди вхід. Сам Максим Самчик перебрався у резиденцію до заступниці.

Скандальні жінки охоче спілкувалися із пресою. Кажуть, що приїхали із сіл Бистрик, Гришківці, Мартинівка, Андріяшівка, Райгородок захистися за Максимом Самчиком, бо він добра людина і його звільнили незаконно через те, що дуже розумний. За їх словами, вони по черзі їдуть додому доїти корів, а потім повертаються знову на варту в райраду, де готові навіть ночувати. Запевняють, що їх ніхто не організовував. Після появи кореспондента газети «Субота» за 15 хвилин на коридорі суттєво побільшало людей, зокрема чоловіків. У приймальню почали активно зносити продукти, аби нагодувати пікетувальників. Картина після цього починає нагадувати проплачену акцію.

Бумеранг по-бердичівськи: поки Максим Самчик мстився депутатам, його самого звільнили

Заради Максима Самчика сільські жінки готові лягти кістками

Група підтримки від суті справ у районній раді далека. Жінки кажуть, що в залі 8 серпня залишилося 16 депутатів, а насправді їх було 19, що зафіксовано у протоколі. Вони ввечері по своїх селах дізналися про переворот в районній раді і приїхали зранку в Бердичів. Навіть готові «лягти кістками», аби не впустити в кабінет нового голову райради Софію Томашевську.

На запитання, чи були вони на зборах у Семенівці отримуємо майже одностайне підтвердження. Однак, чому голосували за позбавлення мандатів трьох депутатів, відповісти конкретно не може ніхто. Одні активісти кажуть, що депутати перебігли з Аграрної партії в іншу політсилу. Інші переконані, що саме ці троє не голосували проти продажу землі. Прямих доказів у жінок немає, але вони вважають, що Тетяну Складанчук, Віктора Лащука та Євгена Рильського підкупили і взагалі гроші платять всім, хто критикує Максима Самчика. Згадують тут і Габріела Мкртчяна, фермера з с.Райки, який обробляє 1000 га землі. Малоймовірно, що йому не вистачає ресурсів на життя і він чекає, аби його підкупили. Очевидно, на подачки не розраховує Євген Рильський, чиє підприємство минулого року розпочало експорт ягід за кордон.

Відомо, що депутати Бердичівської райради зустрічалися з головою обласної організації Аграрної партії Віктором Козіним, аби дізнатися його позицію з приводу відкликання колег. Він пообіцяв втрутитися у ситуацію, бо жодних претензій до тих, кого хочуть підло вигнати, немає.

Максим Самчик не припиняє повторювати, що його звільнили незаконно і сам продовжує порушувати норми права, переховуючи печатку і не впускаючи нового керівника у свій кабінет. Дорослий чоловік з лідерськими амбіціями ховається за плечима сільських жінок, які повторюють на камери завчені на пам’ять фрази.

На головну сторінку

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини