Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У парку Шодуара зніматимуть фільм жахів? ФОТО
У парку Шодуара зніматимуть фільм жахів? ФОТО

Колись тут був дитячий...

 • У парку Шодуара зніматимуть фільм жахів? ФОТО
  У парку Шодуара зніматимуть фільм жахів? ФОТО

  Колись тут був дитячий...

 • Нова книга-альбом «Житомир – збагатись емоціями» зовсім скоро порадує житомирян та гостей міста й мо ...
  Нова книга-альбом «Житомир – збагатись емоціями» зовсім скоро порадує житомирян та гостей міста й мо ...

  «Якщо ти знаєш місто як...

 • ДИРЕКТОР ЖИТОМИРСЬКОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ГІМНАЗІЇ №23 ІГОР БАРАНОВ: «ДИТИНА МАЄ РОЗУМІТИ, ЩО ВОНА НЕ ПОВИН ...
  ДИРЕКТОР ЖИТОМИРСЬКОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ГІМНАЗІЇ №23 ІГОР БАРАНОВ: «ДИТИНА МАЄ РОЗУМІТИ, ЩО ВОНА НЕ ПОВИН ...

  Чи не наймолодший у Житомирі...

 • Через нову розмітку на майдані Соборному в центрі Житомира постійні затори. ФОТО
  Через нову розмітку на майдані Соборному в центрі Житомира постійні затори. ФОТО

  Вже декілька днів у Житомирі,...

Новини
Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського
Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського
30 січня 2019
Як стало відомо, сьогодні, на 71-му році життя помер Чуднівський міський голова Іван Розводовський, який є рідним братом народного депутата України Віктора Развадовського. Цю інформацію 30 січня підтвердив заступник Чуднівського міського голови з питань діяльності виконавчого органу Володимир Дячук. «Дійсно, Іван Йосипович помер сьогодні вночі. Офіційна інформація про це згодом з’явиться на сайті міської ради Чуднова», - сказав Володимир Дячук.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ОСТАННЬОГО ІНТЕРВ'Ю З ІВАНОМ РОЗВОДОВСЬКОГО

Я приїхав до Чуднова поговорити з міським головою Іваном Розводовським про… Чуднів. Сподіваюсь в майбутньому поспілкуватись з мерами усіх міст і містечок Житомирщини, але почав саме з маленького Чуднова, з яким пов'язані імена масштабних особистостей, які лишили у світовій історії дуже помітні сліди.

Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського





Золотий період історії містечка: з кінця XVIII століття до 1866 рр., коли Чуднів належав графському роду Ржевуських. Граф Генріх Ржевуський постійно жив у своєму помісті з 1856 р. до смерті у 1866-му. Це був польський письменник і брат дружини Оноре де Бальзака Евеліни Ганської. Рідною сестрою Генріха була також й видатна авантюристка першої половини XIX століття Кароліна Собаньська, якій вдавалось одночасно крутити романи з Адамом Міцкевичем, який присвячував їй сонети, та Олександром Пушкіним (який присвятив їй відоме "Я Вас любил…"). Їй навіть вдавалося впливати на прийняття рішень російським імператором через брата Адама, який був у свиті самодержця. Ще одна авантюристка світового масштабу та скандальна письменниця Катерина Радзівіл була рідною племінницею Генріха.

Ну а сам Генріх Адамович не лише писав історичні романи та влаштовував великосвітські прийоми, але й розвивав економіку свого маєтку. Зокрема, заснував Чуднівський спиртзавод, який стабільно працює і донині.

Помер граф у 1866 році. Похоронено його у Чуднові. Його могила збереглася.




Домашніх заготовок для бесіди з мером Чуднова Іваном Розводовським я не робив, стандартних питань задавати не хотілось. Запитав перше, що прийшло в голову:

- Чи навідувалися нащадки Ржевуських до Чуднова у минулому та сьогоденні?

- Ні, на жаль, - відповів Іван Йосипович. - Але було б цікаво познайомитись, перекинути міст через два століття.

Далі розмовляли про сьогодення.

- Що сьогодні є рушієм економіки Чуднова? Підозрюю, що як і майже 170 років тому - спиртзавод?

- Так, основний постачальник доходів у міський бюджет - це спиртзавод. Другий важливий інвестор - сільгосппідприємство "Дружба". На третьому місці - Чуднівське відділення регіональної компанії ПАТ "Житомиргаз". Та - малий бізнес, який у нас достатньо потужний і який є одним із головних поповнювачів бюджету.

- Грошей забагато не буває. Але чи вистачає Чуднову на необхідне, перш за все, на соціальну та комунальну сфери?

- Я б хотів, щоб ви побували у наших двох дитсадках: "Зірочка" та "Веснянка". Їх відвідує 400 дітей. Ми забезпечили ці дошкільні заклади такими високими стандартами, що й президентів європейських держав не соромно там зустрічати. Крім того, практично за кошти міського бюджету забезпечуємо роботу комунального господарства, а це - більше 2-х мільйонів гривень на рік. Забезпечуємо освітлення вулиць та провулків, а це 1459 ліхтарів, ремонтуємо тротуари, дороги.

Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського


- Чого ви очікуєте від створення об'єднаної територіальної громади із сусідніми селами?

- До бюджету громади почнуть надходити відрахування від доходів фізичних осіб, земельного податку, акцизного збору. Під контроль ОТГ перейдуть землі, що знаходяться за межами населених пунктів.
За умови, що буде сформовано дієздатний депутатський корпус, обрано енергійного голову з хорошим досвідом керування, можна казати про розвиток всієї об'єднаної громади, включаючи ті села, де зараз навіть на зарплати грошей не вистачає
.

Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського


- Яка конфігурація ОТГ вимальовується?

- Декілька сільрад об'єднуються навколо Чуднова. Це Красносільська, Красногірська, Стовпівська, Будичанська, Турчинівська, Бабушківська, Тютюнниківська, Дубищенська та Дриглівська. Населення ОТГ становитиме більше 17 000 осіб. Скажімо, громада середніх розмірів, але з достатнім для розвитку потенціалом. Лише працювати треба!

- Об'єднаних громад стає все більше. Районів в нашій області в перспективі стане набагато менше, кажуть лише про чотири, причому Чуднова серед адміністративних центрів збільшених районів, начебто, нема. Що буде з районною інфраструктурою, наприклад, лікарнею, в якій є справжні медичні світила?

- Лікарню зруйнувати не дамо! У нас прекрасна лікарня з чудовим колективом. Вона необхідна не лише Чуднову - вона потрібна усій Чуднівщині, і вона фінансуватиметься та розвиватиметься.

Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського


- Будучи центром об'єднаної територіальної громади, Чуднову доведеться піклуватися про всі адміністративні одиниці, аж до найменшого хутора. А чи не вийде так, що раніше голови сільрад ходили з протягнутою рукою до райадміністрації, а тепер ходитимуть до голови ОТГ?

- На цьому намагаються спекулювати зараз ті, хто рветься до влади. Я думаю, що як тільки буде створена ОТГ, в першу чергу переваги, які вона дає, мають відчути віддалені села, де ні світла, ні доріг, ні води, ні нормальних шкіл і дитсадків. Напрямок розвитку ОТГ має бути від периферії до центру, а не навпаки. Треба відновлювати водогони - це напряму пов'язано зі здоров'ям людей. Треба поєднати населені пункти ОТГ між собою якісними дорогами. Треба забезпечити діток якісною шкільною освітою, щоб не позбавляти їх можливості самореалізації.

- Я зараз спілкуюся з людиною, яка має великий досвід керівництва районом та містом. Але перед виборами усіх рівнів обов'язково активізуються популісти, готові наобіцяти все, що завгодно, аби отримати владу. Доводиться зустрічатись?

- Таких вистачає і у нас. Сподіваюсь, що люди зуміють відрізнити крикунів від професіоналів і довірять саме їм представляти свої села в ОТГ, а також виберуть на посаду голови роботягу, а не оратора.

- Повернімося до справ сьогодення. Як часто Вам як міському голові доводиться вирішувати в цьому кабінеті проблеми звичайних мешканців Чуднова?

- Ви спробуйте знайти хоч одну людину, чия проблема, з якою вона звернулася до міськради, не була вирішена. Міський голова завжди доступний для кожного містянина, який прийшов зі своює проблемою. Та ми й не чекаємо, поки до нас прийдуть. Ми намагаємося тримати в полі зору кожну сім'ю, яка потребує підтримки. Це стосується багатодітних родин, малозабезпечених, людей похилого віку.

- Ваш брат Віктор Развадовський - народний депутат, ви відчуваєте його допомогу?

- Я маю право сказати наступне: те, що він робить для свого округу, це ніхто ніколи не робив і робити не буде. І це не мої слова. Люди бачать це і цінують. Спортмайданчики, капремонти вулиць, медицина, освіта - завжди під його контролем.




Іван Йосипович Розводовський працює в Чуднові з 1970 року. Починав з посади старшого інспектора Держпожнагляду. З 1992 по 2002 очолював райвідділ міліції, а з 2002 по 2005 очолював Чуднівську райдержадміністрацію. Міський голова - з 2006 року і до сьогодні.




Прощався я з Чудновом біля костелу. Просто стояв і дивився на нього, думками поринувши в далеке минуле. Чудновом володіли князі Острозьські, Понінські, Любомирські, Потоцькі, графи Ржевуські. З XV століття Чуднів (з перервами на війни) був і культурним, і торговим центром: тут бували видатні літератори Європи, тут 5 разів на рік відбувався масштабний ярмарок. Міста і країни живуть інакше, ніж люди - за спадом і лихоліттям часто слідує відродження, чого ми Чуднову й бажаємо.

Народний тижневик "Субота"


Останнє інтерв'ю Чуднівського міського голови Івана Розводовського

На головну сторінку

«    Листопад 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Новини