Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Бердичеві недалеко від центрального пляжу плавають мертві риби. ФОТО
У Бердичеві недалеко від центрального пляжу плавають мертві риби. ФОТО

Кажуть, така ситуація повторюється...

 • У Бердичеві недалеко від центрального пляжу плавають мертві риби. ФОТО
  У Бердичеві недалеко від центрального пляжу плавають мертві риби. ФОТО

  Кажуть, така ситуація повторюється...

 • На території школи у Новограді небезпечно. ФОТО
  На території школи у Новограді небезпечно. ФОТО

  Про небезпеку біля ЗОШ №...

 • До притулку на Житомирщині потрапили ворони-альбіноси. ФОТО
  До притулку на Житомирщині потрапили ворони-альбіноси. ФОТО

  Сьогодні до притулку для птахів...

 • Петиція за відставку Зеленського набрала 25 тисяч голосів через три дні після інавгурації
  Петиція за відставку Зеленського набрала 25 тисяч голосів через три дні після інавгурації

  Автор Максим Безрук розмістив петицію...

Новини
Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО
Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО
19 лютого 2019
Певне більшість мешканців Житомира не знає про те, що в нашому місті існує клуб колекціонерів. Ідучи вихідного дня на Житній ринок, чи просто проходячи по вулиці Небесної Сотні, більшість і не підозрює, що поруч є надзвичайно цікаве місце, де збираються нумізмати, філателісти і всі, хто любить старовину.

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО


І хоча клуб, як місце об’єднання людей, існує давно, громадська організація, що поєднала всіх зацікавлених, створена тільки 2017 року. Але, не дивлячись на невеликий термін існування, має надзвичайно амбітні і цікаві плани. Про них нам розповів голова громадської організації «Громадське об'єднання колекціонерів та краєзнавців Житомира» Богдан Філаретович Ващенко.

«В Житомирі, люди, які колекціонували монети, бони, ті інші старовинні речі були завжди. Це не просто колекціонери, це громадяни, мешканці свого міста, що цікавилися історією, краєзнавством, які не тільки збирали цікаві речі, але через їх призму досліджували історію свого краю. Але не було єдиного місця, де люди, об’єднані спільними інтересами, могли прийти поспілкуватися, обмінятися знанням і досвідом, побачити і почути щось нове. Тому цей рух почав затихати. Щоб його врятувати, виникла ідея створення громадської організації та організації постійного місця, клубу, де змогли б збиратися всі зацікавлені, місця, куди б могли прийти діти чи дорослі, яким цікава ця тема, але які не знають до кого звертатися. Тому, дякуючи Голішевському Андрію Сергійовичу, який допоміг нам з приміщенням та став засновником, спонсором, і меценатом клубу, ми організували на вулиці Бориса Тена, 3 місце, що об’єднує нас, своєрідний клуб колекціонерів і краєзнавців. Кожну суботу з 10:00 до 12:00 збираємося, спілкуємося і сперечаємося, обговорюємо нумізматику, балістику, фалеристику чи філателістику. Але найбільше збирається в клубі колекціонерів монет».

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО


На даний час членів даного об'єднання нараховується близько 30 осіб – від 20 аж до 85 років. Богдан Філаретович зазначив, що вони намагатимуться максимально популяризувати свій клуб і залучати молодь. Адже знання щодо історії не тільки Житомирщини і Житомира, але і всієї держави, якими володіють члени клубу неймовірні. Адже неможливо займатися фалеристикою (колекціонуванням орденів, медалей, нагрудних знаків та ін.) і не знати хронології і змісту подій, до яких вони випускалися. А головне що члени клубу охоче діляться своїми знаннями. Ми поспілкувалися з старійшиною клубу - Іваном Івановичем, що колекціонує більше 50 років. Як зазначив Іван Іванович, збирати марки, монети він почав ще змалку, з 5-го класу, після війни. Неймовірно цікавий і легкий співрозмовник, він шкодує лише про одне, що не зміг прищепити любов до колекціонування своєму внуку. «Я б дуже хотів, щоб серед нас було більше молоді, більше дітей. Ще 30-40 років тому, майже кожен школяр щось колекціонував, зараз на жаль, ця гарна звичка відійшла, але я б дуже хотів, щоб вона надалі розвивалася, адже це надзвичайно захопливо» - каже Іван Іванович!

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО


Плани у клубу дійсно надзвичайно цікаві. Як розповів голова організації, вже в цьому році, вони планують розширювати свою організацію і створити 4 підрозділи: археологічно-дослідницький, краєзнавчо-історичний, музейний та краєзнавчо-бібліографічний. Як зазначив пан Богдан: «це потрібно не тільки для того, щоб популяризувати нашу організацію, а для того, щоб об’єднувати і систематизувати інформацію про археологічні знахідки, історичні факти для дослідження і детального вивчення історії нашого краю».

У планах засновників і видання краєзнавчої літератури, і відкриття музею боністики, монет. І ми віримо, що все у них вдасться, адже особиста ініціатива і такі знання, і захоплення своєю справою дають набагато більший результат, ніж будь-який державний проект!

Чим цікавий клуб колекціонерів у Житомирі? ФОТО

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

Загрузка...
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини