Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов
Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов

Тип виборчої системи прямо впливає...

 • Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов
  Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов

  Тип виборчої системи прямо впливає...

 • Мокрий, брудний чи в мазуті: А який ти сьогодні вийдеш з маршрутки в Житомирі?
  Мокрий, брудний чи в мазуті: А який ти сьогодні вийдеш з маршрутки в Житомирі?

  Житомиряни нарікають на міські та...

 • Жахливі наслідки нічного буревію у Житомирі. ФОТО
  Жахливі наслідки нічного буревію у Житомирі. ФОТО

  Житомир до буревію виявився...

 • В Житомирі відкрилася фотовиставка «Погляд АТО – 1000 облич». ФОТО
  В Житомирі відкрилася фотовиставка «Погляд АТО – 1000 облич». ФОТО

  В Житомирі 20 травня 2019...

Новини
Петро Порошенко: Головне завдання - перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей
Петро Порошенко: Головне завдання - перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей
12 березня 2019
У понеділок, 11 березня, Президент України Петро Порошенко відвідав з робочим візитом Житомирську область, де побував на кількох підприємствах, зустрівся з військовими та виступив на Раді регіонального розвитку перед активом області, головами ОТГ, громадськістю. Також Президент поспілкувався з житомирянами прямо на вулицях міста.

Петро Порошенко: Головне завдання - перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей


Як наголосив Президент України у своєму виступі на Раді регіонального розвитку Житомирської області, сьогодні наша держава знову стоїть перед вибором, обираючи своє майбутнє, і дуже важливим є те, що тепер вона спирається на дуже потужний фундамент, зведений за останні 5 років. А це українська армія, яку ми побудували за дуже короткий термін. Не відновили, не модернізували, а саме побудували. І наша армія входить до 10-ки найкращих армій на континенті. Вже навіть партнери з країн НАТО вчаться у нашої армії бойовому досвіду. І навіть тижня не минає без повідомлення про отримання військами нової зброї, створеної на оборонних підприємствах України.

"Ми вперше в історії маємо не паперові, а реальні гарантії нашої незалежності, і ці гарантії в руках наших воїнів. Добре озброєних, навчених, вихованих на традиціях визвольної боротьби українців.

І я тут, у Житомирі, щоби подякувати вам за підтримку нашої армії, тож планую сьогодні побувати в уславленій 95-ій окремій десантно-штурмовій бригаді. Знаю, що і 95-та, і 30-та окрема механізована бригада імені Костянтина Островського, і всі інші частини українського війська користуються повагою та любов'ю житомирян. Низько схиляю голову перед пам'яттю 217 героїв, які загинули, захищаючи України від російської агресії", - заявив Петро Порошенко.

Але напередодні виборів, за словами Президента, армія та суспільство зазнають щільного обстрілу зі всіх гармат інформаційної війни. Снаряди до цього обстрілу охоче подають ті кандидати у президенти, котрі впродовж років нищили українську армію, які її роздягали та роззброювали.

Петро Порошенко: Головне завдання - перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей


"Тому я дуже сподіваюся, що тимчасова слідча комісія Верховної Ради дасть жорстку оцінку цим фактам підриву нашої обороноздатності та розкрадання майна армії і назве прізвища всіх причетних до цього. Бо на фронті, особливо ті, хто був там у 2014-2015 роках, дуже добре знають, як було воювати без танків, без снайперської зброї, без тепловізорів, без бронежилетів, без обмундирування та провіанту. Ніхто не сховається за строком давності. Ані прізвища, ані посади, ані знайомства нікого не прикриють. Поки армія тримає фронт, ми маємо захистити її з тилу. У тому числі, від політиканів, котрі паплюжать і армію, і роботу військово-промислового комплексу", - наголосив Президент.

Президент України згадав про традиції ракетобудування Житомирщини, пов'язані з Сергієм Корольовим, і розповів про низку випробувань ракетної зброї, проведених Україною сьогодні. А також про обмеження, які на Україну накладав догорів про ракети малої та середньої дальності. Зараз Росія знищила цей договір, а це розв'язало руки нашим конструкторам щодо ракет малої та середньої дальності, які будуть серйозним застереженням ворогу. На порядку денному створення високоточної української ракетної зброї, яка здатна вражати цілі далеко у тилу противника.

Далі Президент розповів, що головним завданням для нього є перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей.

"У мене є стратегічний план розвитку України, і він вже зараз, дорогі житомиряни, приносить свої результати. І я відчуваю на собі відповідальність за те, щоби продовжити і завершити те, що розпочав. А це означає остаточно утвердити нашу незалежність від Москви, здійснити повномасштабну інтеграцію нашої держави в Європу, в ЄС та НАТО. Нашу успішність, як нації, визначатимуть саме ці процеси.

Крім того, я буду виступати гарантом децентралізації, яка була розпочата у 2014 році, яку зараз курує Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. Це програма передачі прав, повноважень, грошей і відповідальності територіальним громадам. Це командна праця дуже багатьох людей, усіх, хто не побоявся і вийшов пліч-опліч зі мною у реформі децентралізації. А значна частина їх є у цьому залі, і ми маємо привітати їх оплесками",
- наголосив Петро Порошенко.

За словами лідера країни, тепер у зведеному бюджеті держави державний бюджет складає 48%, а 52% спрямовується місцевим бюджетам. У 2013 році місцевим бюджетам були передбачені кошти з державного фонду у сумі 500 мільйонів гривень, а у 2018 році - це 33,5 мільярда.

Президент наголосив, що талант і енергія громад невичерпні, і нам потрібно лише дати можливості для їхнього розвитку. І для цього він пропонує абсолютно чіткі стандарти - що має бути зроблено в селах, в громадах, в містах, районах, областях. Щоб усі громадяни мали рівні можливості для розвитку.

"Але не забуваймо, що не лише Путін створює перешкоди на нашому шляху до Європейського Союзу та НАТО, у нас є ще один ворог, і ми чітко маємо об'єднатися у боротьбі проти нього. Цей ворог - бідність. Це принизливо для країни з таким потенціалом і такими можливостями. І саме децентралізація багатократно примножує наші сили для боротьби з подоланням бідності, бо вона створює рівні можливості для всіх", - заявив Глава держави.

Він зазначив, що подолання бідності є одним із ключових напрямків його стратегії на наступні 5 років. І робота вже почалася.

"З 1 березня триває процес індексації пенсій, який тепер відбуватиметься щороку. У Житомирській області пенсію після перерахунку буде підвищено для 286 тисяч пенсіонерів, у середньому на 554 гривні. Понад 82 тисячі осіб, пенсії яких не були вчасно проіндексовані, отримають додаткове підвищення у близько 2,5 тисячі гривень. Це ті, хто чесно і важко працював, має стаж, а пенсія у нього мала, це санітарки, прибиральниці.

Наступним кроком є монетизація субсидій, а це означає, що відтепер держава буде віддавати гроші тих, хто має право на субсидії, не монополістам, а безпосередньо їм у руки. Відтак, вони самі зможуть управляти своїм споживанням енергії, води, тепла, а зекономлені кошти зможуть витрачати на свій розсуд. Понад 137 тисяч домогосподарств Житомирщини отримають у середньому по 1 600 гривень.

Ми з вами збудуємо Україну процвітаючих громад, а головне - країну вільних, щасливих, заможних людей",
- завершив свій виступ Петро Порошенко.
У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, який прибув з Президентом, зазначив, що прагнення до самоврядності генетично закладене у громаді Житомирщини.

Бо Житомир отримав Магдебурзьке право на півстоліття раніше за Київ і ще у 1044 році став вільним містом, непідлеглим юрисдикції князів. Сьогодні Житомирщина є українським лідером розвитку та реформ, у першу чергу реформи децентралізації.

"Вже практично створено 54 ОТГ, а 3 з них ще чекають рішення ЦВК. Проте, навіть не кількість громад є визначальною. Визначальним є масштаб і якість. Нині ОТГ вже покрито66% території, 70% населення є членами самоврядних громад. Причому, місто Житомир першим серед обласних центрів і міст обласного значення пішло в об’єднання і приєднало до себе сільську громаду. Сьогодні в області нема жодного району, який би не мав ОТГ. Ця реформа веде нас до Європейського Союзу, де лідери громад формують всю регіональну політику. Обласний бюджет за 4 роки децентралізації зріс у 2,5 рази і вперше з часів незалежності сягнув понад мільярд гривень. Лише бюджет однієї з найменших в Україні Високівської ОТГ після об’єднання зріс одразу в 3,5 рази, потім у 6 разів і продовжує тенденцію до зростання", - розповів Віце-прем'єр-міністр.

Завдяки децентралізації та держпідтримці протягом останніх років у Житомирі запрацював найсучасніший в Україні Центр вертебрологіїреабілітації на 5,5 тисяч пацієнтів, сучасне пологове відділення, обласний перинатальний центр. А також інсультний та інфарктний центри, придбані МРТ та КТ. Відкрито відділення гемодіалізу у Житомирі та Овручі. Завершується добудова та ремонт онкодиспансеру, область планує придбати лінійний прискорювач, що дозволятиме лікувати онкохворих, застосовуючи у рази менше шкідливого опромінення.

Петро Порошенко: Головне завдання - перетворити Україну на країну щасливих, заможних і вільних людей


"Реалізуючи ініціативу Президента України з реформування первинної ланки медицини, у 2019 році буде відкрито 21 амбулаторію нового типу із сучасним обладнанням, житлом та транспортом для лікарів, з високими зарплатами і можливостями доступу до телемедицини. Це дуже важливо, бо 45%населення Житомирщини проживає саме у сільській місцевості. І головне тут - повага до людини. Через якісну послугу - якісну медицину, освіту, надання кваліфікованих адміністративних послуг, які є обличчям влади. Тому головним для нас є не об’єкти, які відновлюються, а ті 13 тисяч дітей, які тепер навчаються у 30 утеплених та комфортних школах, для яких закуплено 54 шкільних автобуси. Це у майбутньому той освічений людський потенціал, який буде конкурентоздатним серед однолітків у Європі. А ще понад 2,5 тисячі дошкільнят, які раніше не мали такої змоги, тепер пішли до дитячих садочків. Майже 900 діток, які замість того, щоб сидіти у 4 стінах вдома, пішли на інклюзивне навчання, яке область успішно впроваджує за підтримки дружини Президента Марини Порошенко. Погодьтеся, 21 відновлений дитячий садочок – це наочна децентралізація. Недаремно 50 голів об’єднаних територіальних громад Житомирщини першими підписали звернення до українців і публічно заявили про підтримку реформ", - заявив Геннадій Зубко.

Перспективний план розвитку Житомирщини на 2019-2021 роки включає понад 700 проектів – від освітлення вулиць у селах, які того не мали, до будівництва серйозних об’єктів. Понад 30 мільйонів гривень спрямовано на реконструкцію театру у Бердичеві. А ще 3 серйозні культурні об’єкти – обласний драматичний театр і магістрат у Житомирі, будинок культури у Малині – усе це головні культурні символи змін.

Зубко розповів, що житомирський проект з розбудови спортивно-рекреаційної зони на набережній річки Тетерів також став переможцем програми секторальної підтримки ЄС у сумі понад 40,5 мільйона гривень. На цей рік заплановане відкриття стадіону "Полісся", який стане головною ареною області. Це проект ДФРР. Стадіон "Спартак" – другий масштабний спортивний об’єкт, за який взялася область. Ще 3 спортивні комплекси відкриють у цьому році. Це спорткомплекс "Динамо" у місті Радомишль, спорткомплекс "Юність" із басейном у смтЄмільчине та ФОК у місті Овруч.

"Україна - без периферії, Україна – регіональний лідер, це ті два завдання, які ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. І саме реформою децентралізації, передавши повноваження і ресурси, вже прибрано навіть натяк на протиставлення у розвитку громад, міст, сіл та центру. Децентралізація на наших очах зшиває Україну", - зазначив Геннадій Зубко.

А це, за його словами, такі пріоритетні проекти, як розбудова Нового освітнього простору разом із Новою українською школою, президентська програма "Сільська медицина", а також розбудова мережі ЦНАПів та створення Центрів безпеки громадян.

За словами Геннадія Зубка, одним із головних у 5-ти напрямках розвитку України на найближчі періоди є розвиток сільських територій та аграрного сектору через впровадження глибинної переробки і підтримку фермерства.

І тут Житомирська область має унікальні для всієї України галузі. Серед них льонарство. Також Житомирщина вирощує близько 800 тисяч тонн олійних культур, і цього достатньо, щоб за виробництвом олії увійти до провідної 10-ки в України. Це хороша перспектива для інвестора.

Також значний потенціал області закладений і в ІТ-індустрії Житомира. Тут працюють понад 30 ІТ-компаній, які мають переорієнтуватись з аутсорсингу на інжиніринг в агарній галузі, створення продуктів для банківсько-фінансового сектору.

На переконання урядовця, така ландшафтна, архітектурна, етнографічна, історична, культурна перлина, як Житомирщина, може претендувати на справжній туристичний бум. Вже тепер щороку в область приїжджає 50 тисяч туристів. Та вже у найближчі 5 років їх має бути не менше 250 тисяч.

Також Віце-прем'єр-міністр України, очільник Мінрегіону Геннадій Зубко зробив акцент на розвиток людського потенціалу через профтехосвіту нової якості, перекваліфікацію та можливості дуальної освіти.

"І тут має бути чітка маршрутна карта на основі визначених ключових кластерів економіки регіону, як то деревообробка, металообробка, будівництво та сфера обслуговування. Треба створювати професійні багатопрофільні Центри профтехосвіти. До процесу обов'язково має бути залучений бізнес. А на Житомирщину вже заходить потужний бізнес, як то завод Кромбергенд Шуберт, світовий інвестор – компанія Байєр, котра відкрила у Квітневій ОТГ найпотужніший у Європі насіннєвий завод. Залучаються іноземні інвестори, які займаються сонячною енергетикою. Область посіла третє місце у рейтингу Регіональний DoingBusiness. На Житомирщині виробляються не тільки комплектуючі для престижних європейських автомобільних брендів BMW, Audi, а ще й кожна третя пачка морозива в Україні є житомирською.

Є прикладом Житомирська область і у демонстрації загальноукраїнської солідарності. Це мультикультурний, багатонаціональний регіон, який налічує понад 100 національностей. І саме міжнаціональна толерантність є візитівкою Житомирщини",
- наголосив він.

Зустрічаючись з особовим складом 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, Петро Порошенко вручив нагороди десантникам та оглянув чотири новозбудовані гуртожитки для військовослужбовців-контрактників. Він розповів, що загалом сплановано збудувати 184 гуртожитки для 23 тисяч воїнів-контрактників в Україні.

«Радий, що, перебуваючи на Житомирщині, вдалося і нове сучасне житло для наших захисників оглянути, і пообідати разом із хлопцями, і поспілкуватися. Дякую вам, що ми можемо жити у мирній країні!» - наголосив Петро Порошенко.

На головну сторінку

Загрузка...
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини