Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сидір Ковпак:
Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Сидір Ковпак:
  Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

  Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу
  Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу "Вулик ...

  Засновниця житомирської дитячого клубу "Вулик"...

 • "Житомиргаз" вже тиждень тримає величезний будинок без газопостачання!

  Тиждень тому на нашому сайті...

 • За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?
  За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?

  Вражаюча новина із Житомирської облдержадміністрації...

Новини
Порушення виборчого законодавства по виборчому округу №67

Порушення виборчого законодавства по виборчому округу №67

20 липня 2019
В день так званої тиші, коли заборонена будь-яка агітація у Новогуйвінську Житомирського району Житомирської області було розміщено агітаційні матеріали , щодо кандидатів в народні депутати України по виборчому округу № 67 Ходака та Кропивницького.

З цього приводу було негайно повідомлено працівників головного управління Національної поліції в Житомирській області , які відразу ж прибули на місце події та зафіксували порушення виборчого законодавства України , інформацію про що внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань (https://erdr.gp.gov.ua).
Згідно з ч. 24 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» чітко регламентовано, що з часу припинення передвиборної агітації відповідно до частини другої статті 70 цього Закону забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати . передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п`ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Враховуючи це, згідно з ч.26 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». вже направлено до Центральної виборчої комісії та окружної виборчої комісії виборчого округу № 67 заяви щодо порушень, які мають ознаки вчинення кримінального (адміністративного правопорушення) , про що відповідна виборча комісія невідкладно надсилає зазначене повідомлення до відповідних правоохоронних органів.
Враховуючи вищенаведене становиться очевидним, що дехто із кандидатів у народні депутати України роблять спробу в незаконний спосіб отримати підтримку виборців, коли Законом це заборонено.
Особи , які розповсюджують ці агітаційні матеріали навіть і не здогадуються , які серйозні наслідки їх чекають після відкриття кримінальних проваджень за порушення виборчого законодавства України.
Тому мета цієї публікації наступна: якщо ми хочемо побудувати Україну , як суверенну і незалежну , демократичну , соціальну, правову державу (стаття 1 Конституції України) , носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в якій є народ, маємо усвідомити, що право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповано державою, її органами або посадовими особами (стаття 5 Конституції України) .
В Україні визнається і діє принцип верховенства права.(стаття 8 Конституції України).
Тому голосування, яке пройде 21 липня 2019 року розставить все на свої місця, так як український народ мудрий , вихований та обізнаний, бо згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи , честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності .

Порушення виборчого законодавства по виборчому округу №67


(Від редакції), коли друкувався цей матеріал Головний управлінням національної поліції в Житомирській області було затримано осіб, які розміщували агітаційні матеріали .
Редакція звернулась до генерального директора «СХІДНО – ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОРПОРАЦІЇ ЮРИДИЧНОЇ ТА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» (м. Житомир) – заслуженого юриста України Анатолія Васильовича Репікова за роз`яснень стосовно відповідальності за порушення виборчого законодавства і їх було отримано, а саме:

Відповідальність
Встановлена законом юридична відповідальність за порушення виборчого законодавства є важливою гарантією реального здійснення вільного волевиявлення. У кожному з базових виборчих законів містяться загальні статті, якими запроваджується інститут відповідальності за порушення виборчого законодавства.
Найбільш ефективними засобами боротьби з правопорушеннями традиційно вважається кримінальна й адміністративна відповідальність. На сьогодні національна нормативна база містить 14 складів адміністративних правопорушень (ст. 212-7 – 212-20 КпАП) і 7 складів кримінальних злочинів (ст. 157, 158, 158-1, 158-2, 159, 159-1, 160 КК).Примітка КК (Кримінальний кодекс України).

Порушення виборчого законодавства по виборчому округу №67

Анатолій Васильович Репіков

Джерело: https://zhitomir-online.com/top_news/85553-porushennya-vyborchogo-zakonodavstva-po-vyborchomu-okrugu-67.html
Адміністративні правопорушення можна поділити на три сегменти:
• ті, що перешкоджають функціонуванню Державного реєстру виборців: порушення порядку його ведення та використання, подачі до нього інформації (ст. 212-7 КпАП), порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців (ст. 212-8 КпАП);
• ті, що впливають на порядок передвиборчої агітації: наявні обмеження за часом, місцем, формою та суб'єктом агітації (ст. 212-10 КпАП), порушення порядку передвиборної агітації з використанням ЗМІ (ст. 212-9 КпАП), порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів (ст. 212-14 КпАП), виготовлення або розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних АП)(ст. 212-13 Кп, ненадання учасникам виборчого процесу можливості спростувати раніше опубліковану в ЗМІ інформацію (ст. 212-11 КпАП), порушення рівних можливостей на використання приміщень під час виборчої кампанії (ст. 212-12 КпАП), порушення порядку фінансування або матеріальної підтримки виборчої кампанії (ст. 212-15 КпАП);
• ті, що посягають на встановлений порядок роботи виборчих комісій: замовлення або виготовлення зайвих виборчих бюлетенів (ст. 212-16 КпАП), ненадання учасникам виборчого процесу копій протоколів комісії (ст. 212-17 КпАП), порушення посадовими особами виборчих комісій або ЗМІ порядку опублікування документів, пов'язаних з організацією виборів (ст. 212-20 КпАП), невиконання громадянами й посадовими особами рішень виборчої комісії (ст. 212-18 КпАП), відмова роботодавця надати члену виборчої комісії тимчасове звільнення від виконання трудових обов'язків (ст. 212-19 КпАП).примітка : КпАП (Кодекс України «Про адміністративні правопорушення).

Усі протоколи про виборчі адміністративні правопорушення розглядаються судами. Санкції всіх статей передбачають штрафи, максимальний розмір яких наразі складає 3,4 тис. грн.

Кримінальні злочини
Розділ V Кримінального кодексу України містить склади злочинів, що посягають на такий об'єкт, як активні та пасивні виборчі права громадян.
Суб'єктом таких злочинів може бути визнана фізична особа, яка звинувачується в:
• перешкоджанні реалізації права обирати й бути обраним, права вести передвиборну агітацію чи іншим чином брати участь у виборчому процесі, покаранням за що є позбавлення волі аж до 7 років (ч.1-3 ст. 157 КК);
• незаконному голосування більше, ніж один раз на одних і тих же виборах – позбавлення волі до 7 років за наявності кваліфікуючих ознак (ст. 158-1 КК);
• незаконному фінансуванні виборчої кампанії – санкція за наявності кваліфікуючих ознак полягає у обмеженні волі до 3 років (ч.1 і 3 ст. 159-1 КК);
• прийнятті пропозиції, обіцянки чи одержанні неправомірної вигоди за будь-які дії, пов'язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права (відмова від участі в голосуванні, голосування за конкретного кандидата або відмова від такого, передача виборчого бюлетеня іншій особі). Ці дії караються незалежно від того, чи виконав виборець свої протиправні обіцянки, штрафом до 5,1 тис. грн., виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років (ч.1 ст. 160 КК).
Злочини, суб'єктом яких може бути і фізична особа, і посадова особа, і член виборчої комісії:
• несанкціоновані дії з Держреєстром виборців (ч.1 ст. 158 КК), підробка виборчих документів, їх незаконне використання або зберігання (ч.2 ст. 158 КК), викрадення, приховування, знищення або пошкодження виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів (ч.3 ст. 158 КК), що караються до 10 років позбавлення волі за наявності кваліфікуючих ознак (ч.4 ст. 158 КК);
• незаконне знищення або пошкодження виборчої документації – покарання за наявності кваліфікуючих ознак – до 4 років позбавлення волі (ст. 158-2 КК);
• пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права (ч.2 ст. 160 КК), здійснення передвиборчої агітації шляхом надання юридичним особам неправомірної вигоди, безоплатних товарів, робіт, послуг (ч.3 ст. 160 КК) – карається позбавленням волі за наявності кваліфікуючих ознак до 7 років (ч.4 ст. 160 КК).
Злочини, суб'єктом яких може бути лише член виборчої комісії або інша посадова особа:
• перешкоджання реалізації виборчих прав або права брати участь у виборчому процесі – позбавлення волі до 10 років (ч.4 ст. 157 КК);
• порушення таємниці голосування (ч.2 ст. 159 КК) – до 3 років позбавлення волі.
Отримати консультацію можна:
«СХІДНО – ЄВРОПЕЙСЬКА КОРПОРАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ ТА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» (м. Житомир) -


На головну сторінку

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини