Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...
Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...

Ви готові відкрити свій...

 • Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...
  Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...

  Ви готові відкрити свій...

 • Вода в Житомирі буде, але не скоро: працівникам водоканалу потрібно ще близько 12 годин для роботи
  Вода в Житомирі буде, але не скоро: працівникам водоканалу потрібно ще близько 12 годин для роботи

  Наразі на будівельному майданчику майже...

 • Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони
  Житомирщина після виборів буде остаточно поділена на 4 адміністративних райони

  ВИБОРЧІ ПРАВИЛА ПОКИ ЩО ЛИШЕ...

 • Как я болел коронавирусом - рассказ житомирянина
  Как я болел коронавирусом - рассказ житомирянина

  После двух отрицательных результатов ПЦР-тестов...

Новини
Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб
Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб
22 листопада 2019
Звідки ідея, що надихає автора та інші відверті відповіді у форматі зустрічі «без краваток» розповів читачам сайту "Житомир-Онлайн" - Артем Стародуб - майстер з виготовлення аксесуарів з дубу й шкіри.

Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб


«Поки ти ще молодий i маєш iдею, не втрачай можливiсть i час, дiй i розвивай свою iдею, зроби iз неї справу свого життя» - майстер Артем.

- Артеме, а звідки взагалі виникла ідея створювати вироби з дерева, зокрема з дуба? І в яку категорію ці вироби можна об’єднати?

- Так вони і звуться, в принципі, вироби з дерева, включаючи не тільки вироби з дерева. Є ще маленька кількість виробів з тканини, наприклад, рюкзаки.

А ідея виникла з однієї історії, яка виникла, ще коли я працював в Києві. Пам’ятаю, до мене на зустріч приїхала людина, яка купила собі досить дорогий макбук і дорогу сумку зі шкіри, і коли він виходив з авто, йому просто дверима навпіл зламало макбук… І тоді, коли я побачив, що його так зламало, ми тоді пожартували, що можна було б зробити чохол з граніту. Посміялися та й все. Коли я повернувся до Житомира, то думав, чим займатись. Так як в мене прізвище – Стародуб, то тут довго з ідеєю не забарився. Згадавши цю історію з макбуком, ми з другом вирішили зробити сумку з дуба.
Ноутбука не було під рукою, тож зробили для планшету. Довго робили… Ми малювали і робили протягом 8-9 місяців. Спочатку зробили для айпаду. Потім домалювували, доопрацювали. Десь рік пішов на створення саме цього виробу. МИ робили з того, що є, що б протестувати.
Потім подивились в інтернеті, хто що робить в світі подібне, і як виявилось, нічого ніхто такого ще не робив. Тож я подав документи на патент і на реєстрацію торгової марки «Staro». От так воно все й пішло.
Потім пішли й інші вироби. Зробили блокнот з обкладинкою з дуба. Сподобалося і справа пішла далі. Зробили дерев’яні обкладинки на паспорт.
Якщо говорити про всі вироби, то ідеї та їх втілення пішли одна за іншою якось. Треба банківські картки кудись покласти, то давай зробимо і для них чохол. Азарт якийсь виник зробити ще щось. Майстерня наша працює з 2016 року.


- Звідки талант створювати вироби з дерева? А це талант взагалі?

- Та тут, думаю, справа не в таланті. Тут більше бажання.

В мене раніше були два майстри в команді, сам я не створював вироби. А десь 1,5 роки назад я вперше став за станки і за всю цю роботу. До цього часу я просто дивився, як вони то роблять. До цього з деревом взагалі не працював.
Якщо брати мою справу, то я просто роблю те, що мені подобається. Десь рік вироби й не дуже продавались, прибутку було мало. Ми не ставили на перше місце гроші. Треба було щось зробити таке, що до нас такого не робили.
Це було бажання робити щось для людей самому, а не працювати на когось.
Мені вже 28 років було. Мав досвід роботи в інших сферах
Для того, щоб прийшла ідея, я, скажімо так, «вимкнув мізки та дав їм волю». Одразу прізвище моє підтягнулось в ідею – Стародуб. Оооо, є дуб. Що з ним можна робити. Згадав історію про макбук товариша в столиці. І якось так воно пішло…
Головне, не заморочуватись, як буває, сядуть два друга і обоє кажуть: «А давай щось робити? А що? А я не знаю…» (сміється). Воно ж все є під руками.
Можливо, маю трохи менеджерського таланту - у нас команда не змінюється вже 3 роки.

- Які саме товари ви робите?

- Обкладинки на паспорт, блокноти, кейси як для планшетів так і для ноутбуків, картхолдер для карток, для візитівок, карти України в формі пазлу, розбиті по областях, також є і карта світу, є і портмоне, і рюкзаки з тканини і шкіри, і сумки є. А під замовлення можемо зробити багато різного - це і вивіски в магазини, і меню для ресторанів, і обкладинку на Біблію ми робили, і на книги IXX століття.

Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб

Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб

Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб


З дерева можна багато чого зробити. Майстерня дає можливість робити різні речі, і навіть ті, що раніше не робили. Буває, що клієнти, які щось замовляли у нас, просять зробити щось нове для нас – якщо можемо, то робимо.


- Якими виробами пишаєшся найбільше та в чому їхня оригінальність?

- Пишаюся кейсом для айпаду, бо досі в світі ніхто ще не зробив такого. Це кейс і підставка одночасно. Це виріб 2 в 1. Цим пишаюсь точно. Запатентував навіть цей виріб в Україні.
Коли друзі питали, навіщо ви таке зробили, то як «на слабо», я в чохол з дубу вставляв свій айпад і ми переїжджали його машиною. Витримав. Ні тріщинки, ні царапинки. Витримав, слава Богу! Але це не значить, що варто так всім тестити… Я сам, звісно, користуюсь таким чохлом.
Насправді таких виробів більше ніде немає. В інтернеті багато можна побачити і блокнотів, і обкладинок на паспорт та вони не такі ж самі, бо блокноти з дубу не роблять, а якщо й роблять, то не тої якості точно, бо в нас іде ідея, а не гроші, а це якість. А якщо гроші на першому місці, то, звісно, можна робити все. Якщо є змога робити більше й дешевше, то і якість може бути гіршою. У нас все руками індивідуально робиться.Унікальні в усьому світі чохли для IPad, ексклюзивні блокноти та інші вироби з дубу створює майстер з Житомира - Артем Стародуб- Які вироби замовляють частіше, яка їхня ціна й для кого вони?

- В Україні найчастіше блокноти, а за кордоном - усе для гаджетів. У нас айпадів менше в рази, ніж там… Десь на 20 людей один може припадати і то часто куплений в кредит, то про який виріб для гаджету тут вже може йти мова, тим паче, ручної роботи?!
Для покупців з-за кордону це більше емоційна покупка (орієнтовно 100$), а наші люди в більшості краще ті 2000-3000 гривні на щось інше витратять, необхідніше. Айпад – це недешевий товар і не першої необхідності…
Картхолдер, наприклад, коштує 300 гривень, і обкладинка на паспорт теж. Якщо глянути в канцелярських магазинах той же блокнот, то ціна й від 1000 грн є, а якість… Ну точно вже, що не з дерева, тим паче з дубу. Зайди до мене і зрозумієш на сайт "Staro", що за нашу якість та ексклюзивність ми могли б ставити ціну набагато дорожчу, ніж в магазинах, та поки мені не хочеться це робити, бо ми в Україні – платіжна спроможність у нас нижча.
Наші вироби - це вироби для людей, які втомилися від «мас-маркету», від Китаю, від неякості.

Образ нашого покупця: це точно людина, яка багато перепробувала, багато бачила і яка перейшла з купівлі кросівок на Хлібному ринку до фірмових, наприклад, Adidas чи Reebok. Це якість. Ввечері, знімаючи взуття, ми точно розуміємо, що взуття якісне…
Наші вироби точно для людей, які хочуть виділятися та яких і айфоном останньої моделі вже не здивуєш.
От уяви свою зустріч, де в тебе на столі лежить блокнот з індивідуальним гравіюванням. Хіба ж це не круто? Такі речі показують, що ти можеш собі це дозволити і така річ є лише у тебе. Думаю, що, маючи таку унікальну річ, власник стає більш впевненим у собі та перед партнером на діловій зустрічі, наприклад, що теж є важливо для її результатів.
Бували ситуації, коли в Києві, дивлячись на мій блокнот людина віддавала за нього великі гроші, набагато більше, ніж ціна на нашому сайті, навіть не питаючи, скільки він коштує, але питаючи, чи цієї суми достатньо, бо, можливо, це вартує ще більше?...
Це ті люди, які розуміють, що навіть без гравіювання сама структура дерева неповторна. Це більше для людей оригінальних, які не пішли й купили на базарі, що-небудь, а які думали, видивлялись, ходили, щось шукали і тепер знайшли й придбали, а тепер пишаються цим.


- Артеме, а які враження від покупки у твоїх клієнтів?

- Озвучу трохи гумору про наші вироби від клієнтів: якщо це картхолдер для карток, то дівчата, буває, сміються, що туди всі картки не влазять та це й логічно. Обкладинку на паспорт часто крутять в руках, дивляться уважно й з цікавістю питають, що це? Щодо блокнотів, то люди зазвичай десь місяць шукають в собі сили, щоб почати в ньому писати, бо це не так просто, як в звичайному зошиті. Є люди, які так і не насмілюються почати в ньому писати, а він більше лежить десь, як прикраса інтер’єру.
Ефект «ВАУ» виникає у потенційних покупців, коли вони починають гладити цей блокнот, бо він з дуба. Так само і з іншими виробами.

Близько 70% купують наші товари на подарунки, а 30% беруть вже для себе, і потім повертаються ще за покупкою.
До мене за покупкою людина йде вже з позитивною емоцією, попередньо подивившись фото товару на сайті чи на моїй сторінці у Facebook - Артем Стародуб.


- Якби не вироби з дерева, чим би займався?

- Тут все залежить від суми грошей, яка була б на відкриття чогось, нового бізнесу. Точно скажу, що якби не дерево, то це було б щось пов’язане чи з кавою, чи з орендою. Каву багато хто робить та є ще дуже багато різних видів кав’ярень, яких ще немає в Житомирі. Тут або ти перший із багатьох або ти просто один. А якщо просто вкладати гроші в пасивний дохід, то це – оренда нерухомості.

- Чи прибуткова твоя справа і чи можна це назвати бізнесом?

- Прибуткова однозначно. Для когось – це багато, а для когось – це мало. Та я бачу потенціал у майстерні набагато більшого заробітку, ніж зараз, адже з 2016 року до сьогодні він і збільшився в 2 рази. Є ще куди рости, адже є ідеї і все для того необхідне. Кажуть, що бізнес, який пережив 3 роки, вже безстрашний. Тож ми такі. Майстерня сама себе фінансово витягує.
Люба справа в бізнесі прибуткова, якщо ти нею живеш.


- Що надихає на створення таких унікальних виробів?

- Надихає можливість реалізувати свої ідеї та зробити щось нове. Надихають люди, які поруч та яким це подобається. В мене – це дружина, якій моя справа дуже подобається, також це мама, брат, який живе за кордоном та шаленіє від блокнотів, каже, щоб я забув про весь асортимент та робив лише блокноти…

Я не скажу, що я майстер, я більше творчо-бізнесова людина, хоча і сам роблю, але більше на етапі контролю. Скажімо так: я ставлю крапку у виготовленні одиниці виробу. Майстер робить собі свою справу, а далі я завершую. Переговори теж веду я сам з клієнтом.
Я втомився від неякісного масмаркету і мені хочеться, щоб кожна індивідуальна людина мала свою індивідуальну річ.


- А не на всіх було написано: «Made in China»… Що порадите читачам сайту "Житомир-Онлайн", які мають ідеї та не знають, з чого почати їх втілення в життя?

- Для початку я б не порадив, робити те, що вже хтось робить. Я раджу не боятися починати, а просто починати й робити. Проговорити свою ідею з людьми, яким ви довіряєте і почути їхню думку про це.

Якщо ти насправді віриш в це, то знайдуться люди поруч, які тобі допоможуть, звісно ж, якщо вони бачитимуть, що ти цим питанням гориш. Ти ж знаєш, що мільярдерами стають люди,в яких була часто «ідіотська» для багатоьох ідея, та вони змінили світ завдяки таким ідеям, бо вірили в них завдяки підтримці близьким, ну і, звісно ж, інвесторам, яких вдалося вмовити на першоетапне фінансування такої ідеї.
Поки ти ще молодий i маєш iдею, не втрачай можливiсть i час, дiй i розвивай свою iдею, зроби iз неї справу свого життя!

Автор статті: Олексій Проноза

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини