Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...
Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...

Як з'ясувалося, держслужбовець "трішечки...

 • Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...
  Коростенські медики спростували заяву одного з очільників Житомирської ОДА: хворих на коронавірус на ...

  Як з'ясувалося, держслужбовець "трішечки...

 • Ніцой: Збулася одвічна мрія селян? Тоді у мене три простеньких питання
  Ніцой: Збулася одвічна мрія селян? Тоді у мене три простеньких питання

  Під покровом ночі, близько першої...

 • У Коростені в чоловіка, що повернувся з-за кордону, підозрюють коронавірус
  У Коростені в чоловіка, що повернувся з-за кордону, підозрюють коронавірус

  Повідомляється, що медики взяли у...

 • ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Іван Грабар:
  ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Іван Грабар: "Буду вдосконалювати захисні маски"

  Перший гість нової програми сайту...

Новини
АНАТОЛІЙ РЕПІКОВ: «ЧИ МОЖУТЬ ЖИТОМИРЯНИ ПРИТЯГНУТИ СУДДЮ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»
АНАТОЛІЙ РЕПІКОВ: «ЧИ МОЖУТЬ ЖИТОМИРЯНИ ПРИТЯГНУТИ СУДДЮ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»
6 грудня 2019
Інтерв`ю із генеральним директором «Східно – Європейської Корпорації юридичної та правової допомоги (2012 році та у 2017 році в золотому рейтингу 25 кращих юридичних фірм в Україні) – Заслуженим Юристом України Анатолієм Васильовичем Репіковим (стаж юридичної, правової та судової практики 24 роки, має дві вищі освіти (педагогічна та юридична) з «Відзнакою закінчив Вінницькій державний педагогічний університет ім.. М.Островського, Київський Національний університет ім.. Т.Г.Шевченка.)

- Анатолію Васильовичу, наші постійні читачі і взагалі мешканці, які проживають на території Житомирської області, неодноразово скаржаться на суддів, які, на їх думку, порушують діюче законодавство України, що виражається у прийнятті завідомо неправосудних рішень.
Чи можливо в таких випадках подати скаргу на дії судді, якщо так, то який механізм і куди треба звертатись?

- Згідно статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення (скарги) до органів державної влади та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Що стосується оскарження дій судді, то тут визначений інший механізм, який регулюється Законом України «Про Вищу Раду правосуддя», та Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Тому для цього необхідно правильно скласти процесуальний документ у вигляді дисциплінарної скарги, що передбачено статтею 42 Закону України «Про Вищу Раду правосуддя». Дисциплінарне провадження розпочинається за скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарна скарга), поданою відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».


- Скажіть, будь ласка, чи є якісь вимоги до складання самої скарги, щодо самої форми та інші важливі аспекти.

- Так, багато з людей, які вважають, що дії суддів є незаконними, як при розгляді справи в судовому процесі, так і за наслідками вже винесених рішень, пишуть заяви та скарги до голови цього ж районного суду, до голови апеляційного суду або до голови Верховного Суду, що є помилковим, так як для цього існують спеціальні органи, на яких покладено обов`язок щодо розгляду скарг на дії суддів, винесення відповідних рішень та притягнення суддів до відповідальності за порушення присяги та вчинення дисциплінарного проступку.

Такими органами є Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища Рада правосуддя.

Вищою Радою правосуддя затверджено зразок дисциплінарної скарги, яка затверджена рішенням Вищої ради правосуддя 14 лютого 2017 року № 269/0/15-17, крім цього особливим є те, що, згідно з частиною першою статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження. Відповідно до частини першої статті 107 цього Закону право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа; громадяни здійснюють таке право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх керівників або представників.

В цій скарзі потрібно описати всі порушення, які, на думку скаржника, вчинив суддя при розгляді справи і щоб це було легше робити, все це зазначено у Зразку самої скарги.


- Чи дійсно приймаються такі рішення щодо притягнення суддів до відповідальності?

- Такі рішення приймаються не тільки щодо винесення доган і тимчасового відсторонення від посади, але й до позбавлення статусу судді і звільнення із займаної посади.

АНАТОЛІЙ РЕПІКОВ: «ЧИ МОЖУТЬ ЖИТОМИРЯНИ ПРИТЯГНУТИ СУДДЮ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини