Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО
Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО

І все це на фоні...

 • Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО
  Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО

  І все це на фоні...

 • У Житомирі встановили осіб, причетних до вбивства 19-річного хлопця на Крошні
  У Житомирі встановили осіб, причетних до вбивства 19-річного хлопця на Крошні

  Трагічна подія сталася 26.03.2020 у...

 • Нас всех загоняют в мир бедности и ограниченных возможностей
  Нас всех загоняют в мир бедности и ограниченных возможностей

  Украинский политолог Дмитрий Корнейчук предположил,...

 • ЩО ВІДЧУВАЄШ, ПРИБИРАЮЧИ У ВІДДІЛЕННІ ХВОРИХ З КОРОНАВІРУСОМ?
  ЩО ВІДЧУВАЄШ, ПРИБИРАЮЧИ У ВІДДІЛЕННІ ХВОРИХ З КОРОНАВІРУСОМ?

  У захисному костюми можна знаходитись...

Новини
Чи можуть житомиряни встановлювати індивідуальне автономне опалення
Чи можуть житомиряни встановлювати індивідуальне автономне опалення
16 січня 2020
Цієї зими, хоч наскільки аномально теплою вона не була, у квартирах більшості житомирян позначка на кімнатному термометрі тримається на рівні +16 градусів. У квартирах сиро, холодно та масово з'являється цвіль. Аби хоч якось боротися з перепадами температури та "природніми дарами" в квартирах, житомиряни хочуть встановлювати автономне опалення.

Проте, чи дозволено у багатоповерхівках встановлювати в кожній квартирі "автономку" розповів заступник мера Житомира Сергій Кондратюк.

"У першу чергу необхідно зазначити, що законодавством не заборонено встановлення індивідуального (автономного) опалення. Процедура відключення від централізованого опалення та встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках та окремих квартирах житлового фонду в населених пунктах України законодавчо врегульовано", - наголошує Сергій Кондратюк.

Законом передбачено, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності відповідним Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Не допускається примусове відокремлення (відключення) від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відокремлення (відключення) від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

На виконання вимог Закону наказом Мінрегіону від 26.07.2019 №169 «Про затверджено «Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.08.2019 за №982/33953, який набрав чинності 17.09.2019 (далі-Порядок). Новий Порядок замінив порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Мінрегіону №4 від 22.11.2005 року, яким було врегульовано лише процедуру відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

"Порядок визначає процедуру відключення власників будівель, у тому числі житлових будинків (Розділ ІІ) та відключення власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних житлових будинків (Розділ ІІІ). Акцентуємо увагу на тому, що Порядок (дублюючи положення Закону), передбачає, що таке відключення окремої квартири від центрального опалення та встановлення індивідуального опаленням можливе лише у тому разі, якщо на день набрання чинності Закону не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від систем централізованого опалення та постачання гарячої води", - повідомляє заступник.

"Зазначу, що на сьогодні органи місцевого самоврядування, їх виконавчі органи та посадові особи не наділені повноваженнями, які б надавали можливість дозволити мешканцям багатоквартирних будинків, відмовлятись у встановленому законом порядку від централізованого опалення за власним бажанням, а не за умови, якщо в будинку відключено більше половини квартир від опалення. У разі внесення відповідних змін до нормативно-правових актів (Закону України «Про житлово-комунальні послуги», наказу Мінрегіону) або надання органам місцевого самоврядування повноважень стосовно встановлення порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, органи місцевого самоврядування матимуть можливість розглядати та приймати відповідні рішення з питаннями, - резюмував Сергій Кондратюк.

Чи можуть житомиряни встановлювати індивідуальне автономне опалення

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини