Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький
Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький

Знайомі Дубицького кажуть, що він...

 • Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький
  Раптово помер житомирський податківець Максим Дубицький

  Знайомі Дубицького кажуть, що він...

 • Ситуація із коронавірусом у Житомирі станом на ранок 29-го березня
  Ситуація із коронавірусом у Житомирі станом на ранок 29-го березня

  Про це повідомляє мер...

 • Україна перейшла на літній час
  Україна перейшла на літній час

  Не забудьте перевести...

 • Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО
  Як житомиряни відпочивають на природі. ФОТО

  І все це на фоні...

Новини
Що ж то за «інтенсивність» біля «владного корита»?
Що ж то за «інтенсивність» біля «владного корита»?
6 лютого 2020
Брифінг для житомирських журналістів , влаштований губернатором Віталієм Бунечко 5 лютого 2020-го року, викликав чималий інтерес, а прес-центр Житомирської ОДА цього разу був заповнений дощенту.

Втім, це й не дивно, бо після прес-конференції, присвяченої першій сотні днів перебування на посаді, губернатор із журналістами не зустрічався.

Ну, не те, щоб вже зовсім, але так, щоб організовано, щоб із заздалегідь окресленою темою розмови - цього вже давно не було.

Головною темою для розмови на брифінгу із губернатором стали нещодавні публікації у житомирських Інтернет- виданнях про розмір зарплат чиновників Житомирської ОДА у листопаді-грудні 2019-го року. Нагадаємо, що журналісти, спираючись на цілком достовірні і офіційні джерела, назвали розміри та величину реальних виплат голови обласної адміністрації В.І.Бунечка та його заступників. При цьому зарплати чиновників Житомирської ОДА порівнювалися із нещодавно оприлюдненими заробітками міністрів Уряду України. От і виявилося, що губернатор Житомирщини , а особливо його «зами», аж ніяк не поступаються захмарним розмірам зарплати міністрів.

Губернатор Віталій Бунечко, розпочинаючи брифінг із питання про зарплати, прямо не заперечував достовірність оприлюдненої інформації про отримані наприкінці минулого року зарплати, премії та надбавки. Однак, звертаючись до журналіста одного із житомирських інтернет-сайтів, який оприлюднив інформацію про зарплати чиновників ОДА, він зауважив, що інформацію оприлюднено некоректно і не зовсім правдиво. Мовляв, наприкінці року, практика грошових виплат працівникам на оздоровлення та на задоволення соціально-побутових потреб існувала завжди, а тому казати про захмарні зарплати для губернатора і його заступників не варто. Віталій Бунечко порадив звернутися до показника середньої зарплати за весь період його перебування на посаді голови Житомирської ОДА. Тобто, йдеться про середньо арифметичний показник щомісячної зарплатні губернатора (це начебто 25 тисяч гривень) за період із серпня по грудень 2019-го року. Віталій Бунечко назвав свій заробіток невеликим , а якби не його пенсія полковника СБУ, яка дорівнює «десь 14, 6 тисяч гривень» (губернатор, виявляється, точно не пам’ятає її розміру), то хтозна, як би довелося жити губернатору у Житомирі, де він із власної кишені оплачує орендоване житло. Розмова про гроші та заробітки у прес-центрі Житомирської ОДА точилася більше , ніж пів години, а журналісти запитували губернатора не лише про квартиру, яку він наймає, але й про те, де він обідає і скільки витрачає на їжу. Йшлося й про те, як він оцінює роботу своїх підлеглих. Найкраще, з огляду на виплату коштів у листопаді- грудні 2019-го року, працювала заступниця голови ОДА Наталія Остапченок. Губернатор , коментуючи питання щодо заробітків пані Остапченко , наголосив, що працює вона насправді дуже багато, а тривалий час, поки у Києві проходили перевірку інші заступники губернатора Житомирщини, весь тягар найвідповідальнішої роботи взяла на себе якраз таки Наталія Остапченко. Гаразд, але виплати у 70-80 тисяч гривень у листопаді-грудні отримувала не лише Наталія Остапченко, але й інші чиновники Житомирської ОДА.

Дивно, але чиновники, які давно (ще задовго до 2019-го року) звикли називати себе «слугами народу», якось непомітно відірвалися від реалій життя тих самих людей, в інтересах яких вони начебто працюють. Адже як можна зрозуміти чиновника, який за чотири місяці роботи на новому місці встиг заслужити більше, ніж 40 тисяч гривень на оздоровлення? Або, як можна мріяти про зарплату у 250 тисяч гривень на місяць (про це сказав губернатор журналістам 5 лютого 2020 року), коли середня зарплатня у тих, хто ще має роботу на Житомирщині, становить лише 8 тисяч гривень? Ну, а щомісячні пенсії, які більшість людей отримують «на руки», знаходяться на рівні 2,5-3,5 тисяч гривень. То чому ж губернатор не каже про те, яку зарплатню мають отримувати вчителі, лікарі, працівники комунальних підприємств та установ? Можливо й вони будуть мати по 70-80 тисяч гривень? І взагалі, ніхто із чиновників ніколи не пояснює, за що він отримує премії, надбавки та заохочення, які часто кількаразово перевищують їх посадові оклади . Народ ніяк не може зрозуміти, що таке щомісячна надбавка за «інтенсивність праці», яку вже давно звично отримують всілякі начальники управлінь, департаментів, заступники мерів, губернаторів та міністри в Україні. Виходить, що лікар, який щодня виконує по 4-6 операцій, або ж приймає по 35-40 пацієнтів, вчитель, який навчає одразу 35 дітей у класі, працюють без належної інтенсивності, а губернатор і його «зами» світу білого не бачать у процесі невтомної праці. Ось тільки результатів такої інтенсивності поки що не густо. А якщо конкретно – то їх немає зовсім. Задля справедливості, варто визнати, що точно так, як і нинішня команда губернатора, працювали і його попередники. Вони також не забували про себе та своїх «замів», щомісяця отримуючи від 40 до 80 тисяч гривень зарплатні. І взагалі, якось трохи дивно виходить, що у кабінетах влади та у середовищі чиновників останнім часом просто пошесть пішла у прагненні побити зарплатні рекорди. Губернатор Віталій Бунечко під час брифінгу від 5 лютого 2020-го року аж тричі зауважував про те, що голова однієї із сільрад в Овруцькому районі має щомісячну зарплату у 23 тисячі гривні. А, власне кажучи, чому б і ні? Адже чиновник дуже уважно дивиться і найпершим чином дізнається про статки свого колеги, нехай навіть і вищого за рангом. А потім шукає можливості та варіанти, як не відставати, як бути «на рівні» серед «своїх». При цьому на народ, який вже давно не живе, а виживає, вже давно не прийнято зважати. Головне – допертись до владного корита, де можна «інтенсивно працювати», а ще куди інтенсивніше дбати про надбавки та премії.

Ось такий присмак і головний лейтмотив брифінгу, який відбувся у приміщенні Житомирської ОДА 5 лютого 2020-го року. На брифінгу щоправда зачепили ще одну тему, яка донедавна вважалася головним реформаторським напрямком діяльності чиновників. Йшлося про Перспективний план утворення на Житомирщині обєднаних територіальних громад (ОТГ). Вже зовсім скоро остаточний варіант Перспективного плану, що передбачає утворення на Житомирщині 62-х ОТГ, буде затверджений у Кабміні. Щоправда, інтерес у журналістів до деталей процесу реформи із децентралізації влади після тривалої розмови про премії, надбавки та вартість губернаторських обідів, відверто вщух. Відчувалося, що кореспонденти та оператори отримали вдосталь інформації, аби вкотре і неабияк здивувати, або ж навіть заінтригувати свого читача та глядача. І хоча присмак розмови із губернатором виявився не зовсім приємним, на те, здається вже ніхто не зважав.

Як то кажуть, говорили – балакали, а як сіли, то й заплакали.

І це вже не стільки звичка, а й традиція.

Що ж то за «інтенсивність» біля «владного корита»?


Автор статті: Віктор Герант

На головну сторінку

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини